מתכוננים ל”מיסטר גלאס”

ביום חמישי, 17.01, יעלה בבתי הקולנוע בישראל הסרט “מיסטר גלאס” שסוגר את טרילוגיית גיבורי העל של מ.נייט שאמאלן. לאלו מיכם שמופתעים מהמילה “טרילוגיה”, נגלה כי בעצם מדובר על הסרטים, “בלתי שביר”, ואחריו הסרט “ספליט” שיצא ב-2017. רועי ברדה שלנו, שהיה בקולנוע, נדהם – כמו רוב הקהל, מסצינת הסיום של “ספליט” וכתב ניתוח מעמיק על הסצינה והעל המשמעויות שלה.

לקראת עליית הסרט החלטנו לקבץ מספר קטעים שיכינו אתכם לבאות:

נתחיל עם גיל גולן, הלוא הוא האדם המשוגע (באופן הטוב של המילה) שעומד מאחורי ערוץ היוטיוב “שובר מסך”. גולן בזמנו הוציא ביקורת נהדרת על “ספליט” שמאזכרת גם את “בלתי שביר”.

אם אתם רוצים לחקור קצת יותר את הנושא, ובמקרה פספסתם את שני הסרטים הראשונים או שאין לכם זמן לראות אותם, IGN ארצות הברית הכין סרטון של כ-9 דקות, אשר מסכם את עלילת “בלתי שביר” ואת עלילת “ספליט”, מן הסתם הסרטון כולל לא מעט ספויילרים.

חברת ההפקה שחררה כמה סרטונים מגניבים לקראת הסרט. נתחיל עם פיצ’רט על הסרט (באורך של שתי דקות וחצי):

ונסיים עם מספר קטעים מהסרט החדש, “מיסטר גלאס”:

התקציר העברי הרשמי:
הבמאי והתסריטאי מ. נייט שאמלאן מחבר בין שני סיפוריו המרהיבים והמקוריים – בלתי שביר (2000) וספליט (2016) לכדי מותחן הקומיקס החדש: מיסטר גלאס. מהסרט בלתי שביר חוזרים אלינו ברוס ויליס בתפקיד דיוויד דאן, ולצידו סמואל אל ג”קסון בתפקידו של אלייז’ה פרייס (שידוע גם בשם הבדוי מיסטר גלאס). ומהסרט ספליט מצטרפים אליהם ג’יימס מקאבוי, בתפקיד קווין וונדל קראמב וריבוי הזהויות שמגולמות בתוכו, וכן אניה טיילור-ג’וי בתפקידה של קייסי קוק – הניצולה היחידה מההיתקלות עם “החיה”. בהמשך להתרחשויות של ספליט, הסרט עוקב אחר דמותו של דאן, כשהוא רודף אחר אישיותו העל-אנושית (החיה) של קראמב במה שהופך לסדרת מפגשים אלימים, בעוד נוכחותו המעורפלת של פרייס מתגלה כמושך בחוטים, ומי ששומר סודות קריטיים של שני הגברים.

“מיסטר גלאס” בבתי הקולנוע בישראל החל מה-17 בינואר 2019.

השאר תגובה