אמאזון חוזרת ל”אוטופיה”

אי שם ב 2015, בתחילת דרכו של אתר “מולטיוורס”, שיבחתי בביקורת את סדרת המד”ב הבריטית המעולה “אוטופיה” ששודרה גם ב- VOD של Yes. הסדרה בוטלה בטרם עת לאחר 2 עונות והיו שמועות כי יעשה עיבוד אמריקאי בידי רשת HBO ובהזדמנות אחת שמו של הבמאי דיוויד פינצ’ר אף נקשר בעיבוד העתידי, אך מחלוקות כספיות מנעו את המשך ההפקה, אשר בה היו אמורים לככב בין השאר רוני מארה, אריק מקורמק וג’ייסון ריטר.

עתה מדווח אתר Deadline כי “אולפני אמזון” כי התסריטאי גיליאן פלין (“נעלמת” של פינצ’ר), שהיה מעורב גם במגעים מול HBO, חתם על עסקה עם “אמזון” לפתח את “אוטופיה” כאשר הוא משמש כיוצר, תסריטאי ומפיק אחראי. עדיין לא ידוע מי עתיד לביים אותה.

The end of Utopia … or is it?

הדיווח הזה מצטרף לדיווחים נוספים על בולמוס מטורף של רכישת תוכן מקורי שמתבצע  ב”אולפני אמזון”, אשר נראית כמתכננת לשפוך תקציבי עתק על סדרות שבפיתוח, כאשר כבר ידוע על סדרת פנטזיה ע”פ “שר הטבעות” (כתחרות ל”משחקי הכס”), סדרת מד”ב ע”פ ספרי ה-silkpunk של קן ליו The Three-Body Problem  (אשר עם תקציב של כמיליארד דולר [!!!] צפויה להיות הסדרה היקרה ביותר בכל הזמנים) וגם במגעים לעיבוד סדרות הקומיקס Transhuman וגם East of West (אחח…איזה קומיקס מעולה).

בלי לעשות יותר מדי ספוילרים, אגלה רק שהדקות הראשונות מוקדשות לצמד טיפוסים מוזר – אחד מהם פטפטן והשני די שתקן, שמגיעים לחנות קומיקס ומחפשים אחר עותק של חוברת עלומה בשThe Utopia experiments (שהציורים בה נראים כאילו צוירו ע”י בן טמפלסמית’ מ- (“30 days of night”) והם ממש, אבל ממש, רוצים אותה.

Utopia 02

בהמשך אנו מבינים שפיסת קומיקס עלומה זו נכתבה כביכול ע”י אדם שהיה מאושפז בבי”ח לחולי נפש והשמועה אומרת כי היא מכילה רמזים בקשר לקונספירציה בינלאומית. המסתוריות של חוברת הקומיקס יוצרת מסביבה קהל מעריצים פנאטי החוקר את כל ההיבטים שלה (נשמע מוכר?) וכאשר אחד המשתתפים טוען בפורום כי הצליח לשים את ידיו על כתב יד מקורי של חוברת המשך, חלק מאותם מעריצים קובעים מפגש על מנת לראות אותה ראשונים.

כולי תקווה כי העיבוד האמריקאי, אם אכן יקרה, לא יאבד שום דבר מהסטייל והאופי הייחודי של סדרת המקור וכי מעריצי הסדרה(כמוני) יקבלו לבסוף איזשהו…..סוף.

השאר תגובה