ביקורת, “הפלאש”, עונה 3, פרק 20 – אני יודע מי אתה

20 פרקים! 20 פרקים שישבנו, חיכינו, כססנו ציפורניים, פיתחנו תיאוריות ולבסוף, הגענו לרגע הזה, הרגע לו חיכינו כל העונה – הגיע הזמן לחשוף מה הבעיה הכי גדולה של הפלאש. ושימו לב לאירוניה – התשובה היא הטיימינג.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק ולעונה:

הפרק התחיל במקום בו הסתיים הפרק הקודם, שנייה לפני החשיפה הגדולה של סאביטר. בארי כבר עשה את אחד ועוד אחד, והבין שסאביטר הוא בעצם… בארי מהעתיד. מאיזשהו עתיד. מה שהיה צפוי כבר כמעט ארבעה פרקים.

החשיפה של סאביטר והפרק הזה באופן כללי נורא מאכזבים. הפרק הוא פרק טוב בסך הכל, אבל הוא מגיע בתזמון נוראי – עשרה פרקים מאוחר מידי! בפרק הזה נחשפת הבעיה של העונה – הכל נמרח, הכל מגיע מאוחר מידי, והסדרה הגיעה למצב בו למרבית הצופים (כולל עבדכם הנאמן ורוב חבריו) פשוט כבר לא אכפת ממי זה סאביטר. מצדם שיהיה ג׳ייסון טוד, רק שיהיה כבר מישהו! בשלב הזה של הסדרה, צוות הפלאש כבר אמור מזמן לשבת ולתכנן את הניצחון שלו על סאביטר וכיצד הם יעשו זאת, ולא רק לגלות מי הוא.

flash-savitar-future-barry-spoilers-994343

יש בעיה נוספת שהפרק יצר. בעיה, שאם באמת היה זמן, הייתי שמח לראות אותה נפתרת בצורה יותר הגיונית – הפלאש שוב יצר לעצמו פרדוקס מגף – לא זוכרים מה זה? קפצו לסוף הביקורת של פרק 16 – ולא אחד! אלא שניים במכה!

הראשון הוא טרייסי ברנד. טרייסי היא מדענית, שבעתיד של שמונה שנים קדימה, עוזרת לעצור את סאביטר. כרגע היא, לטענתה, כלום ושום דבר, עד שצוות הפלאש מגיע אליה ואוסף אותה איתו לתוך המערבולת של ״לעצור את סאביטר״. בכך, בעצם העובדה שהם הכניסו אותה לתוך העניינים, הם גרמו לה לייצר את המלכודת של סאביטר (נגיד… באיחור של 6 שנים?) ואז כשבארי העתידי ישלח את בארי מהעבר עם החומרים שטרייסי העתידית השאירה לו, כדי לתת לטרייסי של ההווה להבין איך טרייסי של העתיד עזרה ללכוד את סאבטיר. מבולבלים? גם אנחנו.

the-flash-season-3-i-know-who-you-are-image-3

מצד שני, טרייסי נראית כמו דמות מקבילה לH.R, וכסוג של אתנחתא קומית. היא מדברת גם בשפה של סיסקו וגם בשפה של H.R, וכנראה – תחליף לקייטלין פרוסט שלא קיימת, אלא רק נוצרה בשביל הסדרה (כמו האריסון וולס). אני מוכן לקבל אותה בזרועות פתוחות לצוות הפלאש, שכבר מתחיל לקבל אופי של פלוגת הפלאש (סירייסלי, מה נסגר? יש יותר אנשים ביקום הזה שיודעים את זהותו של הפלאש מאשר אנשים שלא יודעים).

פרדוקס המגף השני הוא כמובן, איך לא, העובדה שבארי הוא סאביטר, וכך הוא יודע כל מהלך של צוות (פלוגת) הפלאש. כי הוא היה שם, כי הוא בארי! כל כך גאוני! (שומעים את הטון הציני שלי בכתיבה? לא? טוב…).

the-flash-season-3-i-know-who-you-are-image-7

בעצם אתם רוצים להגיד לי שבארי, נלחם בבארי, שהורג את אייריס, כדי לשלוח את בארי, למסלול שבו בארי יהפוך לבארי שיהפוך בעצם לסאביטר? אז מה גרם לבארי מראש להפוך לסאביטר ולגרום לו לרצות לחזור לעבר ולגרום לגרסה הבכיינית שלו (שב בצד אימו בארי) להפוך להיות הוא? בקומיקס, לסיפור הזה קראו Out of Time. בסיפור ההוא (ספויילר למי שירצה לקרוא) בארי מעוד 20 שנים חוזר לעבר, אחרי שהבין שהוא איבד את כל קרוביו בגללו והוא מחליט לרצוח את האדם היחידי שיכול לתקן את הכל – הוא מהעבר.

הסיפור מקבל את התפניות שלו ומסתבך ומסתבך. אבל הפואנטה היא שהסדרה כרגע מחקה את הסיפור הזה רק בהפוך על הפוך – בארי מנסה להביא את עצמו להיהפך לאיש הרע, אבל למה? והאם וואלי מהעתיד יהיה זה שיציל אותו? או בכלל איאוברד ת׳און?

The Flash, I Know Who You Are 05

מה שבטוח הוא שצפוי ככל שסוף הפרק היה, הוא השאיר את הצופים עם יותר שאלות מתשובות, ותהיות שכנראה יתבהרו רק בסוף העונה.

עם חשיפתו של סאביטר הגענו לישורת האחרונה של העונה, ישורת שבאמת חבל שהגיעה בתזמון כל כך גרוע. הפרק היה באמת טוב – הוא נתן אינפורמציה, היה בו מתח, הוא לא היה יותר מידי מלודרמטי, אבל הוא בא באיחור, וחבל.

ציון: 3.5
ratings-tv-3-half

השאר תגובה