ביקורת, “מלכות הצעקה”, עונה 2, פרק 1 – חוזרות לצעוק

ה”שאנליות” חזרו ועמן הציניות, הבלינג והראשים הערופים, כן, Scream Queens, סדרת הגילטי פלז’ר האהובה, חזרה אלינו בעונג מדמם רב. אמנם הפרק הראשון היה דל בליטרים של דם מאחר והוא היווה סוג של אקספוזיציה לאשר התרחש בין העונה הראשונה לשנייה, אבל מי אנחנו שנתלונן כאשר מתברר לנו ששאנל ירדה מנכסיה ונאלצת לשמש כסטאז’רית בבית חולים… אבל אני מקדים את המאוחר… נתחיל מהתחלה.

screamagainstill12

אזהרה: הביקורת כוללת ספוילרים לפרק

עם פתיחת הפרק אנו עדים לאירוע של הזנחה רפואית אשר התחולל בבית חולים כלשהו במהלך חג ההאלווין בשנת 1985. בו הרופא האחראי, אשר היה מחופש לשד ירוק, החליט במקום לבצע ניתוח חירום ולפספס את מסיבת התחפושות, להיפתר מהחולה באמצעות השלכתו לביצה שמאחורי בית החולים. FAST FORWORD להווה. הווה שמתרחש שנתיים אחרי אירועי העונה הראשונה.

cathyy2x01

הנה מה שאירע בשנתיים הללו בקצרה:

  • דין מאנצ’ (ג’יימי לי קרטיס המופלאה) – הפכה מדיקנית לסופרת מצליחה, ליזמית, ופתחה בית חולים בשם C.U.R.E כשהמטרה שלה היא לתקן את מערכת הבריאות הכושלת… נו באמת, כאילו שאי פעם היה אכפת לה ממישהו חוץ מעצמה. אז בעצם מה הקשר של מאנצ’ ובית החולים?
  • ה”שאנליות” – הן בילו שנתיים במחלקה הסגורה ללא שום עוול בכפן (חוץ מהאשמה בכך שהן מי שהן), עד שבשלב מסוים סרט דוקומנטרי מבית נטפליקס חושף שהסטר היא הרוצחת האמיתית של העונה הראשונה. אי לכך ובהתאם לזאת הן משוחררות רק בכדי לגלות שכל העולם שונא אותן והמשפחות שלהן מתכחשות להן.
  • דניס המפיל – מי שהייתה השומרת בעונה הראשונה הפכה במהלך השנתיים הללו לסוכנת FBI, סליחה סוכנת מיוחדת ב-FBI. והובילה למאסרה של הסטר בסרט הדוקומנטרי של נטפליקס.

screamagainstill2

חזרה להווה: מאנצ’ מגייסת את זיידיי אשר בתהליכי סיום לימודי רפואה ואת ה”שאנליות” לבוא “לעבוד” בבית החולים שלה. (כאשר עבור מאנצ’, לעבוד זה בתמורה למגורים ולא למשכורת).
בבית החולים אנו פוגשים את הצוות:

  • האחות הראשית הופל (קריסטי אלי אשר מוכיחה איזו שחקנית קומית אדירה היא יכולה להיות) – אשר שונאת את השאנליות בהוראת מאנצ’
  • ד”ר הולט (ג’ון סטיימוס אשר מוכיח שיש חיים אחרי צער גידול בנות 2) – רופא גאון וסופר חתיך אשר איבד את ידו והפך למושתל היד הראשון (והיחיד). היד המושתלת בעצמה אחוזת דיבוק אשר מעוניין לרצוח. מעניין למי היד הזו הייתה שייכת קודם?
  • ד”ר קסדי קסקייד – (טיילור לאוטנר – יש חיים אחרי דמדומים) לא ממש ברור מי ומה הסיפור שלו פרט לכך שהוא מאוד, מאוד קר… פזית מאוד קר…
  • הרע של הסדרה – אם בעונה הקודמת הרוצח עטה על עצמו גלימה ומסכה אדומה אז העונה ירוק הוא האדום החדש.

screamagainstill3

ולעלילת הפרק: הרופאים וה”שאנליות” מנסים לעזור לחולה מסכנה אשר סובלת משעירות יתר ולבסוף זוכה להיפתר מכל השיער שלגופה כולל זה שעל הראש, אך אל דאגה ה”שאנליות” עושות לה MAKEOVER והוא זוהרת מתמיד (עד כמה שאפשר למי שעד לפני דקה הייתה מפלצת שעירה).

בקיצור, בשלב מסוים הרוצח מגיע ומשחרר לאחת ו/או ליותר את הראש מהמקום לקולות צרחות מהדהדות כמיטב המסורת של העונה הראשונה ושל מהות הסדרה כולה. לכל הכתוב תוסיפו בנדיבות שפע של שורות מחץ, עקיצות, סרקזם וסתם רוע כללי ותאכלו בתאבון רב.

screamagainstill13

ה”שאנליות” חזרו, לטוב ולרע… אין לסדרה כל הגיון, לא פנימי ולא בכלל וטוב שכך, זאת סדרת גילטי פלז’ר, טראשית ומצליחה, רק שימשיכו עם המומנטום והפסיכיות.

ציון: 4 יהלומים

השאר תגובה