ביקורת “הפלאש” עונה 1 פרק 17: Tricksters

הביקורת השבועית של “הפלאש” מוגשת בחסות הסרט הבא בסדרת “מלחמת הכוכבים”.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים!

כשמדובר בפרק שנועד בחלקו לשעשע ושודר ב-1 באפריל, אתחיל מהשורה התחתונה: מעבר לגימיק של הופעת האורח, הפרק היה בינוני וניצל רק בזכות דקות הסיום (אני מריח פה טרנד?)

מארק האמיל קפץ לבקר ושיחזר את תפקידו מהסדרה “הברק” (1990; כן, כך היא נקראה בארץ) – ג’יימס ג’סי, הטריקסטר. הטוויסט: ג’סי יושב בכלא יותר מעשרים שנה, וטרוריסט צעיר תפס את מקומו ומאיים על שלו סנטרל סיטי. בארי מעורב בחקירה יותר מבד”כ, ומבקר את ג’סי בתא הבידוד שלו בכלא, לצד ג’ו. זו הזדמנות להגיד שלום לאבא אלן ולעדכנו בחקירת הרצח של אמא אלן (תזכורת: בארי הבין שמשהו אכן לא כשורה אצל האריסון וולס.)

הנרי הופך למעורב עוד יותר בעלילה, כשטריקסטר 2.0 מהתל בפלאש וברשויות, ומבריח את טריקסטר 1.02 (גרסה משודרגת של הטריקסטר המקורי, נו) מהכלא. הם לוקחים את הנרי כבן-ערובה, תעודת ביטוח מול השוטרים, כי בנו עובד במשטרה. אל תצפו להיגיון מחקיין של הג’וקר (ברצינות, האמיל ממחזר את קולו המפורסם כג’וקר, עם ניסיון לא מוצלח להקנות לו אופי חדש).

Tricksters

על המזימה העיקרית של הטריקסטרים (שעל הדרך מתגלה כי הם אב ובנו, רק בשביל הבדיחה הצפויה) אין מה להרחיב, כי הם מובסים בזריזות ע”י הפלאש. לא שזה היה קל, אבל לפחות חוץ מניסיונות להצחיק העלילה הזו שירתה את העלילה בשתי נקודות:
1. בארי מגלה את היכולת לעבור דרך אובייקטים.
2. עידודו של וולס מסגיר סופית את היכרותו עם ריצה במהירות על אנושית.

זו הסיבה שבארי וג’ו הולכים רחוק בחקירתם אודות וולס, עד כדי דרישה מאדי שישקר לאייריס ויוריד אותה מחקירת היעדרותו\מותו של מייסון ברידג’. כדי לשכנע אותו, בארי חושף בפניו את זהותו הסודית, בצעד מפתיע אך גם אידיוטי; בשלב הזה כל סביבתו הקרובה של בארי יודעת את סודו, למעט אייריס. אין כל הצדקה לכך, וחבל שהסיפור הזה יימתח לאורך זמן.

חלק נוסף שהפריע לי היו סצנות הפלאשבק. ראינו את הקרב בין הפלאש לריוורס-פלאש במלואו (חוץ מרגע מותה של נורה, זה לא היה ברור), ולבסוף תבוסתו של אאוברד ת’ואן והיתקעותו ללא כוחות על בעבר. לא ידוע מה קרה לפלאש ולאן הוא נעלם, אולם ת’ואן, בפרצוף לא מזוהה, סיים את הפרק בגרימת התאונה שהרגה את טס מורגן, וגנב את מאפייניו הפיזיולוגיים של ד”ר האריסון וולס, בסצנה וגאדג’ט שנלקחו מהסט של “פרינג'”.

אני מבין את ההיגיון מאחורי מעשיו של אאוברד (תפיסת מקומו של וולס והיפטרות מבת-זוגו כדי להקדים את הקמת מאיץ החלקיקים שייצור את הפלאש, והשבת כוחותיו לעצמו; אבל משהו בביצוע של החלק הזה בפרק לא הסתדר עבורי, לא בטוח מה, ולכן השורה התחתונה, ארר… עליונה.

ציון: 3
ratings-tv-3

הטריקסטרים: הראשון, ג’יימס ג’סי (במקור ג’יובאני ג’וזפה; הוא אימץ את השם בהרשאת האקדוחן המוערץ עליו), היה אויב ותיק של הפלאש\בארי. אקסל ווקר (בקומיקס אין ביניהם קשר משפחתי) גנב את הציוד של ג’סי כשהאחרון הפך לנכס של ה-FBI, והיה אויב של הפלאש\וולי. בהמשכיות הנוכחית אקסל הוא הטריקסטר.
– אין צורך להציג את מארק האמיל, כוכב סדרת סרטי האינדי “מלחמת הכוכבים”. המעמד שלו בגיקדום מועצם ע”י דיבוב דמותו של הג’וקר במשך יותר מעשרים שנה בסדרה המצוירת של באטמן, וסדרות וסרטים נוספים מצוירים של DC. לפני כן האמיל גילם את הטריקסטר בסדרת הטלוויזיה של הפלאש ב-1990, מול ג’ון ווסלי שיפ (הפלאש דאז וכיום הנרי אלן), כך שהיה בפרק איחוד בין השניים.
– כמובן שהתסריטאים לא יכלו להימנע מלהשתמש באחד הציטוטים הקולנועיים הכי מפורסמים בהיסטוריה.
– ראש העיר בלוז: השחקן ויטו ד’אמברוזיו גילם דמות קבועה באותו השם, שוטר, בסדרה הישנה.
– לא רק התלבושת והתספורת המגוחכות של הטריקסטר הופיעו בפרק, הנרי אלן לבש חלוק מעבדה בדומה לתלבושת האזרחית של בארי אלן אי אז בתחילת שנות התשעים.

השאר תגובה