ביקורת “החץ” עונה 3 פרק 17: נטיות אובדניות

הביקורת השבועית של “החץ” מוגשת בחסות חטיבת הכסת”חים של ממשלת ארה”ב.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים!

בדיוק כשחשבנו שהסדרה מתרסקת אל הסלעים (כמו אוליבר אחרי הקרב עם ראס…BURN !) הגיע פרק 17 שטרף את הקלפים מחדש. אחרי שלל פרקים של חשיפות ותגליות, השבוע יוצא לאור סוד שמזעזע את יקום החץ – ריי מגלה שאוליבר הוא החץ! [מוזיקה פומפוזית, סנאי במסכת דומינו מסובב את ראשו לעבר המצלמה במבט דרמטי]

ועכשיו לביקורת הרצינית (יחסית). הפרק נפתח בסצנה מקסימה בחתונתם של ג’ון “לא, אני לא ג’ון סטיוארט” דיגל ולילה “אין קשר למבקר” מייקלס. דרך היכרות משעשעת בין ריי לדיגל אנו מגלים שריי לא רק גאון\מיליארדר\פילנתרופ\פיי… לא חשוב… הוא גם בעל סמכות מטעם הכנסייה, ומחליף את חברה של לילה שהיה אמור לחתן את הזוג. בזמן הריקודים הצוות מגלה שמישהו מתחזה לחץ ורוצח עבריינים, מחריב את המוניטין של הויג’ילנט. אוליבר מבין שראס אל גול מנסה לדחוף אותו בכוח לקבל את ההצעה שלו, והצוות יוצא לעצור את המתחזה (או מתחזים, כפי שמתגלה במהרה).

אוליבר משחרר את דיגל ממחויבותו לטובת ירח הדבש, אך בדיוק כשלילה ודיגל יוצאים לדרכם אל שדה התעופה, דדשוט ממתין להם בלימוזינה ומגייס אותם למשימה הבאה של ה-Suicide Squad.

הפעם היחידה יוצאת אל קאזניה שסועת המלחמות במזרח אירופה כדי לחלץ את סנאטור ג’וזף קריי, שנלקח בן ערובה ע”י טרוריסטים מקומיים ביחד עם אזרחים חפים מפשע. מאחר ומוקד העלילה היה במערכות יחסים, משפחה ומשימות החיסול שביניהן, הצוות כלל הפעם את קיופיד, שלאורך הפרק התפכחה מהאובססיה שלה לחץ, והחליפה אותו בלוטון. נוסף על כך זכינו לראות קצת מעברו של פלויד (ריענון לנוסחת הפלאשבקים הלעוסה) וגילינו שהוא בעצם דמות מאוד טראגית.

Arrow_3.17_small

בפלאשבק פלויד חוזר משירותו הצבאי הארוך, אל אשתו האוהבת ובתו הפעוטה, זואי, שלא מזהה את אביה. בעקבות קשייו להסתגל לחיי המשפחה, פלויד השתוי מאבד שליטה, זועם על זואי ופוגע באשתו. עקב כך, הוא נשלח למעצר. פלויד משוחרר ע”י נציגה של HIVE, ארגון שהוזכר על-ידו בעונה השנייה, ומאז לא נודע שמו.

משימת החילוץ של היחידה מתבררת במהרה כהצגה מצד הסנטור, ששילם לקבוצת שכירי חרב שיביימו את החטיפה, יעזרו לו להיראות גיבור בעיני הציבור, מה שיסייע לו בהמשך להתמודד לנשיאות ארה”ב. כמובן שלא היו חושפים לנו סתם את סיפור עברו של דדשוט, אם הוא לא עומד להימצא במצב של חיים ומוות… ומה אתם יודעים, הוא הקריב את עצמו למען חבריו ליחידה והתפוצץ, לכאורה.

טישטוש אירועי קאזניה והכתמת שמו של לוטון לטובת הסנאטור, משכנעים את לילה שמקומה אינו עוד בארגוס, והיא מתפטרת לטובת משפחתה הטרייה. דיגל, מצדו, חוזר בו מההחלטה לעזוב את צוות החץ למען אותה מטרה, עליה סיפר לרעייתו רגע לפני ההודעה על התפטרותה.

בינתיים בסטארלינג סיטי, ריי מוביל את המרדף של הרשויות אחר החץ. הוא משתמש בחליפה שלו (שלא מתכווצת, אבל מחקה את הכוחות של איירון-מן, ת’ור ו… הטורף?) ובאמצעות מערכת זיהוי שפיתחה פליסיטי, למרבה האירוניה, מגלה את האיש מאחורי המסכה של החץ. מה שמוביל לעימות עם פליסיטי, ולגילוי של אוליבר על פעילותו של ריי כלוחם בפשע (“And you didn’t tell me?”, השורה הטובה ביותר בפרק.) אחרי עימות קצר בין החץ לאטום, ידו של אוליבר על העליונה והוא מצליח לשכנע את ריי שהוא לא הרוצח. אך לפני שריי משכנע את ראש העיר לרדת מהחץ, היא נורית למוות באמצעות חץ ירוק ע”י מסאו. מיד לאחר מכן, במהלך ההמולה, פליסיטי נמצאת על הכוונת שלו. נקודת המתח הזו חותמת פרק עמוס הומור, אקשן, רפרנסים והנאה, דבר שנעדר מהסדרה במשך זמן רב למדי.

ציון: 4
ratings-tv-4

קאזניה היא מדינה בידיונית באזור הבלקן הנתונה למלחמת אזרחים ארוכה, והופיעה לראשונה בסדרה המצוירת של סופרמן בשנות ה-90.
ג’וזף קריי היה סנאטור מרושע שעמד בדרכם של אמנדה וולר וה-Suicide Squad. לבסוף הוא נרצח ע”י דדשוט.
– בנו של קריי, אדם, היה אדם טוב לעומתו. הוא החליף את ריי פאלמר כאטום, לבקשת פאלמר כחלק מתכנית לחשיפת גורם קונספירטיבי. אדם היה חבר ב-Suicide Squad לתקופה קצרה.
– בהופעתו האחרונה של דדשוט נרמז על בתו, זואי. בקומיקס הוא הכיר אותה לראשונה כשהייתה בת 4, ושנים לאחר שאיבד את בנו הבכור מקשר אחר, עשה הכל כדי לשמור על ביטחונה, כולל מיגור הפשע מהשכונה בה גרה עם אמה.
– נראה היה שקיומו של הארגון המיסתורי H.I.V.E. נשכח מאז דדשוט סיפר לדיגל בעונה השנייה כי אנשיו הזמינו את רצח אחיו, אנדי.
– חבר של ליילה, ריק, היה אמור להשיא אותה לדיגל. ייתכן שמדובר בריק פלאג, מפקד ה-Suicide Squad בעבר?
– “תחנת הכוח מלצר”: הסופר וכותב הקומיקס בראד מלצר זכה למספר רפרנסים בעבר. אז… הנה אחד נוסף.

One thought on “ביקורת “החץ” עונה 3 פרק 17: נטיות אובדניות”

  1. אני דווקא אוהבת את העונה השלישית של החץ. היא הרבה הרבה יותר טובה מהעונה השנייה, שהרגישה לי כמו טלנובלה מעצבנת ברוב הזמן.

השאר תגובה