סדרת המתח והמדע בדיוני “אורפן בלאק”, לקומיקס

לא מעט סדרות טלוויזיה מצליחות זוכות לעיבודי קומיקס, חלקן כמרצ’נדייז שמלווים את הסדרה (כמו במקרה של “יומני הערפד”) וחלקם ממשיכים את העולם הטלוויזיוני של סדרות שהסתיימו (כמו במקרה של “באפי” ו”מסע בין כוכבים”) סדרת המתח והמדע בדיוני הקנדית “אורפן בלאק” (וכן, זה השם העברי של הסדרה אשר משודרת ב-HOT) היא הסדרה האחרונה שזוכה לעיבוד קומיקס והחוברת הראשונה יוצאת השבוע (25.2).

“אורפן בלאק”, שבקרוב תחל עונתה השלישית, תהיה מיני סדרה מבית היוצר של IDW אשר תרחיב את העולם של הסדרה ותחקור יותר לעומק את עולמן של הדמויות הראשיות, השיבוטים השונים, בראשן שרה מאנינג, ואת עולם הקונספירציות מאחורי השיבוטים הללו. את המיני סדרה יצרה ג’ון פוסט ואחת הכותבות המרכזיות היא ג’ודי האוזר, שתכתוב את ארבע החוברות הראשונות. את האומנות (לחוברת הראשונה לפחות) מספק סימון קודרנסקי.

orphan black comic cover 01

תקציר הסדרה, כפי שנמסר מ-HOT:

העלילה עוקבת אחר שרה מאנינג, יתומה אאוטסיידרית קנדית, שעברה ממשפחה אומנת אחת לשנייה, עד שנשלחה לארה”ב ועשתה שורה של בחירות שגויות. את התיקון שלה היא חוותה עם לידת בתה, אותה הותירה אצל אמה המאמצת, גברת ס. אין דבר ששרה מעוניינת בו יותר מאשר להתאחד עם בתה ולהתחיל דף חדש, אולם חייה משתנים דרסטית כשהיא חוזה בהתאבדותה של בת’, שחולקת איתה דמיון מפעים. שרה מחליטה לגנוב את זהותה של בת’, בן-זוגה והונה, אך הניסיון לפתור את בעיותיה ולפתוח בחיים אחרים, רק מסבך אותה עוד יותר, כשהיא מגיעה לגילוי המטלטל שבת’ והיא לא רק דומות אלא שהן משובטות, אך האם הן היחידות? את שרה מקיפים, אחיה העוקצני ממשפחת האומנה ואיש סודה היחיד, בן-זוגה של בת’ ואדם יותר מסובך מכפי שהוא נראה, אמה המאמצת והקשוחה, בן-זוגה לשעבר ההפכפך של שרה וחוקר שעובד לצדה של בת’ ומגלה חשד לאור התנהגותה הלא אופיינית. במהרה שרה מוצאת את עצמה לכודה במרכזה של קונספירציה מסתורית, במרוץ אחר תשובות ובמלחמה על חייה.

השאר תגובה