העתיד מעורפל – תמונות ראשונות מתוך -Altered Carbon של נטפליקס

משתמש REDDIT  מסתורי העלה תמונות ראשונות (או יותר נכון גיפים ראשונים) מתוך סט הצילומים של סדרה חדשה בהפקת “נטפילקס” בשם “Altered Carbon”  – מדובר בסדרת סייבר-פאנק עתידנית בת 10 פרקים אשר מתוכננת לשידור ב-2018, והשמועות מספרות כי מדובר באחד הפרויקטים היקרים והשאפתניים של רשת הסטרימינג עד היום, כאשר תקציבו של כל פרק עובר את ה-6 מיליון דולר!

הסדרה מבוססת על ספר בשם זהה שפורסם בשנת 2002 בידי הסופר ריצ’רד ק. מורגן, שעלילתו מתרחשת 400 שנה בעתיד. בזמן זה, הטכנולוגיה מאפשרת לבני האדם להעביר את התודעה שלהם לגוף חדש (או “שרוול” בשפת הספר), לאחסן את התודעה שלהם באופן דיגיטלי, או להשכיר את הגוף הישן שלהם. הספר מעלה שלל שאלות אתיות לגבי הקשר שבין תודעה לגוף, כאשר גם בעתיד הזה רוב האוכלוסייה לא יכולה להרשות לעצמה את התהליך ולכן עדיין רוב האנשים בסוף מתים, כאשר רק העשירים באמת יכולים להמשיך להחליף “שרוולים” ולשמר את תודעתם.

עלילת הסיפור עוסקת בבלש בשם בשם טאקשי קובאקס (שמאוחר יותר הופיע בעוד שני ספרים של מורגן), חייל לשעבר בכוחות המיוחדים של האו”ם מכוכב לכת רחוק. תודעתו של קובאקס נשלחת לאזור מפרץ סן פרנסיסקו לשעבר בכדוה”א, כאשר מיליונר בשם לורן בנקרופט שוכר את שירותיו כבלש פרטי כדי לברר האם התאבדותו לכאורה שלו עצמו היא למעשה רצח מתוכנן.

נשמע מסובך? העניין מסתבך יותר כאשר קובאקס מגלה כי לשוטרת האחראית על החקירה, קריסטין אורטגה, היה רומן עם מי ששכן קודם בגוף בו תודעתו שוכנת כרגע. והעלילה רק מסתבכת מכאן. מדובר במותחן בלש אפל בגוף ראשון שזכה לביקורות טובות בידי חובבי המד”ב ה”קשה”, הישג יפה דווקא בתחום בו קשה לייצר משהו מרענן או מקורי.

בסדרה ישחקו ג’ואל קינמן (“ההריגה”, “רובוקופ”, “יחידת המתאבדים”) בתפקיד טקאשי קובאקס, ג’יימס פרופוי (“סלומון קיין”, “רומא”) כלורן בנקרופט ומרתה היגרדה (“מלכי הרחוב”) כקריסטין אורטגה. המפיקה והתסריטאית של הסדרה היא לאטה קלוגרידיס, שבעברה קרדיטים לתסריטים כמו “שאטר איילנד” ו”שליחות קטלנית: ג’נסיס” כאשר את האחרון היא אף הפיקה, כמו גם את “אוואטר” של קמרון.

אין ספק כי מדובר בחדשות טובות עבור חובבי תת-הז’אנר הזה, אשר השנה זכו לחזור לעולם של “בלייד ראנר” עם “2049” ועם פרויקטים נוספים מסקרנים, כמו הפרויקט של טים מילר, הבמאי של “דדפול”, שאמור לביים את “ניורומנסר” על פי ספרו הקלאסי של וויליאם גיבסון, האב הרוחני של תנועת הסייבר פאנק. נראה כי יש בהחלט למה לצפות.

השאר תגובה