טריילר ל”עולם המערב” – סדרת דרמה מדע בדיונית חדשה של HBO

רשת הכבלים HBO שחררה טריילר מלא לסדרת הדרמה המדע בדיונית החדשה שלה, “עולם המערב” (WESTWORLD) שתעלה במהלך השנה (עדיין אין תאריך עלייה סופי). מאחורי הסדרה עומדים שניים מהשמות הגדולים ביותר היום, ג’יי ג’יי אברהמס וג’ונתן נולן (האח של כריסטופר) שזוכה להצלחה מרובה כתסריטאי בטלוויזיה ויצר את אחת הסדרות הנחשבות (אם כי הלא נצפות) של השנים האחרונות, “מבוקש”.

הסדרה מבוססת על סרט משנת 1973 המספר את סיפורו של פארק שעשועים לעשירים בלבד, המאוכלס ברובוטים דמויי אדם, בעולם המערב הפרוע. אולם, משהו משתבש והרובוטים, שמפתחים מודעות מתחילים להרוג את האורחים והפארק הופך מפארק שעשועים לפארק איימים. יש סיבה שהרעיון נשמע מוכר, החליפו את הרובוטים דמויי אדם עם דינוזאורים, והרי לכם פארק היורה. ואכן, הסרט משנת 1973 נכתב ובויים על ידי מייקל קרייטון, שכתב, גם את ספרי “פארק היורה”:

בסדרה, שתמנה 10 פרקים, מככבים כמה מהשחקנים הנחשבים ביותר שפועלים היום ובהם: אנתוני הופקינס, אד האריס, ג’יימס מרסדן, אוון רייצ’ל ווד, ג’פרי רייט, ט’אנדי ניוטון, רודריגו סנטורו, בן בארנס ועוד.

הסרט המקורי, שיצא ב-1973, וכאמור בויים ונכתב על ידי מייקל קרייטון, זכה להצלחה עצומה באותה שנה, גם ביקורתית וגם כלכלית. בשנת 1976 יצא סרט המשך, Futureworld שלא הצליח לשחזר את ההצלחה של הסרט הראשון וב-1980 נעשה ניסיון להעביר את הסרט לטלוויזיה, אולם הניסיון נכשל והסדרה נגנזה אחרי 3 פרקים בלבד.

westworld-remake 03

הסרט הראשון נחשב גם כסרט הראשון שבו נעשה שימוש באנימציה ממוחשבת כדי לתאר את נקודת מבטם של הרובוטים. יול ברינר, אחד הכוכבים הגדולים של אותם שנים (“המלך ואני”, “שבעת המופלאים”) מגלם את הרובוט הרצחני בעוד ריצ’ארד בנג’מין וג’יימס ברולין, מגלמים שניים מן האורחים בפארק. נשאיר אתכם עם הטריילר של הסרט המקורי משנת 1973:

השאר תגובה