“X-מן: הפניקס האפילה” – טריילר חדש שמתמקד בסיפור ופחות באקשן

האקסמן של חברת פוקס חוזרים בפעם האחרונה לפני שהדמויות האהובות יעברו לידי דיסני/מרוול ויתפשו את מקומם ביקום הסינמטי של מרוול, ה-MCU. בניגוד לטריילרים אחרים שעולים ברשת, לא נראה כי רבים ציפו לטריילר של “X-מן: הפניקס האפילה” (שם לא רשמי) וסביר להניח שהטריילר הנוכחי לא שינה את המצב. פוקס זוכים לקיטונות של בוז לאחר “X-מן: אפוקליפסה” ועם העסקה החדשה בין האולפנים, העניין בפרנצ’ייז היוצא פחת אפילו עוד יותר. יחד עם זאת, הטריילר של “הפניקס האפילה” אולי לא מייצר את הייפ שקיווינו לו, אבל בהחלט מציג עבודה טובה.

נתחיל מזה שללא ספק יש תחושה שהבמאי והתסריטאי סיימון קינברג, ניגש לסרט תחת הכותרת “ככה התכוונתי שזה יהיה”, ובעצם מרפרר לא מעט לסרט הידוע לשמצה אותו כתב- “אקסמן: המפלט האחרון” (2006). יש שיטענו שזה נראה כמו רימייק לחלוטין.

פוקס לא נתנו לנו הצצה מעמיקה לאן העלילה באמת תתפתח וכמה רחוק הם יקחו את זה. ידוע שיהיה חלק שמתחרש בחלל, אבל עוד לא מובן עד כמה הוא יהיה משמעותי ואיך הוא ישתלב בתוצר הסופי. מה שכן מובחן, זו ההשתדלות להיות נאמנים לסיפור המקור של ג’ין גריי המתחיל בתאונת הדרכים עם הוריה, עם שינוי קל מהקומיקס. מה שמעלה את השאלה, האם ואילו רגעים קאנוניים נוספים של ג’ין מדפי הקומיקס יעברו למסך הגדול בסרט הנוכחי (מישהו הזמין שריפה של פלנטה שלמה וכוס קולה?).

הטריילר שפוקס שיחררו הוא מאוד זהיר ומאופק. אחת הסיבות היא כנראה הצילומים שהתחדשו בחודש האחרון וסיבה נוספת מעידה על כך שפוקס לא יוצאים בהצהרות והבטחות גדולות הפעם. הם נכוו ב”אפוקליפסה” והם לא רוצים להבטיח יותר מידי או לחלופין, רוצים להפתיע (עד כמה שניתן) את הקהל לקראת יציאת הסרט או בבתי הקולנוע.

X-MEN: DARK PHOENIX

ואם כבר מזכירים את “אפוקליפסה” שהוריד את הפרנצ’ייז למקום נמוך (על אף כמה רגעים בודדים טובים), נראה שבסרט הנוכחי קינברג מנסה לשחזר את הסגנון והשפה שהיו ב”עתיד שהיה” (שהוא אחראי על התסריט שלו), שהוא ללא ספק מסרטי אקסמן המוצלחים ביותר ובעיני רבים אחד מסרטי הקומיקס הראויים ביותר שנעשו.

לרגע אפשר להרגיש אכזבה. שוב הסגנון המאופק והריאליסטי? אנחנו רוצים צבע, אנחנו רוצים אקשן סוחף ודרמטי- אנחנו רוצים את דפי הקומיקס על המסך. אבל ההחלטה הזו מצד פוקס מעידה על חכמה- הם ניסו לעשות סרט אחד אפי וגדול ממדים בסגנון שאר סרטי גיבורי העל וכשלו- גם בתסריט וגם בבימוי. לכן, מוטב שישארו בשפה המאפיינת את הפרנצ’ייז ויחתמו בכרטיס יציאה מאופק אך מוקפד, עם תסריט מהודק ובימוי ברמה טובה- ואת זה הטריילר בהחלט משדר.

dark-phoenix 04

ראוי לציין שגם המראה של האקסמנים נראה מוקפד וטוב בסך-הכל. אין לנו את התלבושות והסטייל האופנתי מדפי הקומיקס (וזה באמת חבל), אבל חזותית נראה שהאקסמן עוברים מסך לא רע הפעם. יהיה מעניין לראות איך השחקנים יעברו בפועל והאם יצליחו להחיות את הדמויות האיקוניות, אפילו אם לרגעים בודדים.

כפי שצוין, לא מדובר בטריילר שמייצר הייפ לרוץ לקולנוע, וכנראה לא נקבל סרט אפי בלתי נשכח, אבל בהחלט יש סיכוי לסרט אקסמן פשוט וטוב. וכזה לא היה לנו כבר הרבה זמן.

התקציר העברי הרשמי:
בפניקס האפלה, הX-מן נאלצים להתמודד מול האויב הכי עצום וחזק עד כה: אחת משלהם, ג’ין גריי. במהלך משימת חילוץ בחלל, ג’ין נפגעת וכמעט נהרגת בידי כוח קוסמי מסתורי. כשהיא חוזרת הביתה, הכח הזה הופך אותה לא רק לחזקה הרבה יותר אלא גם לבלתי יציבה. כשהיא נאבקת ביישות הפנימית הזו, ג’ין משתמשת בכוחות באלה בדרכים שהיא לא יכולה להבין או להכיל. כשג’ין לא בשליטה, פוגעת באלו שהיא אוהבת, היא מתחילה לגלות את מה שמחזיק את הX-מן יחד. עכשיו כשהמשפחה הזו מתפרקת, הם חייבים למצוא דרך להתאחד – לא רק כדי להציל את ג’ין, אלא גם כדי להציל את כדור הארץ מחוצנים שמעוניינים להשתמש בכוח הזה כדי לשלוט בגלקסיה.

X-מן: הפניקס האפלה – יגיע לבתי הקולנוע בישראל ב-6 ביוני 2019.

 

 

השאר תגובה