ביקורת: "הפלאש", עונה 3, פרק 11 – חי או מת

יש משהו שאני חייב להגיד: אני מוצא את עצמי במצב בלתי אפשרי. מצב בו אני מתחיל לשנוא את "הפלאש", סדרה שכל כך אהבתי וכל כך רוצה להמשיך לאהוב, וזה מתסכל אותי.

הסדרה בעונתה השלישית פשוט הפסיקה להיות מעניינת. היא מתעסקת ומוטרדת כל כך הרבה ממה שיקרה בעתיד, שהיא בקושי נוגעת בכאן ועכשיו. ההווה של הסדרה הפך לשחקן משנה. נראה כאילו כל צעד של חברי הפלאש, כרגע, קיים רק כדי להביא אותם לרגע ההוא שאמור להיות בפרק הסיום, שבו אייריס תמות (או לא, לכו תדעו מה יהיה בעתיד) .נראה כאילו הכותבים כבר הפסיקו להשקיע כי הם יודעים שיש להם דברים גדולים בעתיד, אז למה לטרוח עכשיו? הרי חזרתו של גרוד חביב האוהדים קרובה (זה יקרה עוד שני פרקים), הקרוס אובר המוסיקלי עם סופרגירל כבר בדרך, אז למה להשקיע עכשיו?

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

זה עוד יותר מעצבן בגלל שהפרקים האחרונים היו יכולים להיות באמת טובים. הסיפור עם ג׳יפסי (לא, אני לא הולך לקרוא לה ״הצוענייה״ בשום אופן) והעובדה שהיא צריכה להביא את HR לדין בכדוה״א 19, הוא נפלא ומעניין. כמובן שהייתי שמח לראות קודם קצת את כדוה״א 19, או את הנסיבות שהביאו את ג'יפסי לרדוף אחר HR, או בכלל – למה יש איסור ביקום שלה לבצע מעבר בין מימדים? זה מעניין אותי! אני רוצה לדעת!

במקום זה מה קיבלתי? רומנטיזציה מוחלטת של ג׳יפסי וסיסקו – שזה בסדר, אבל לא מספיק. נראה כאילו חצי מהפרק הסתובב סביב סיפור האהבה/שנאה שלהם, והחצי השני דחף לצופים לגרון את העובדה שאייריס מתכוננת למות בקרוב, אז היא חייבת לעשות משהו גדול עם החיים שלה כדי ״לא לגמור כמו אמא שלה״, לטענתה (כלומר להיות אדם שאף אחד לא זוכר).

סאביטר, כשרק מדברים עליו והוא ולא נוכח במקום, הוא פשוט לא מעניין. וזה לגיטימי, כי הכותבים בעצם מנסים להגיד לנו ״תראו, יש לנו נבל ממש מגניב, ואנחנו מתכננים לעשות משהו ממש גדול, אבל לא כרגע, אז בואו נהפוך חצי עונה לטיזר אחד גדול״. יש תחושה כי החבר'ה שם פשוט הפסיקו להתאמץ – גם מבחינה תסריטאית וגם מבחינה הפקתית.

שמתם לב שג׳יפסי נתנה לסיסקו 24 שעות להתאמן -כשהיה אור יום- ואחרי 24 שעות פתאום נהיה -חושך-? או למשל שבארי דואג לעובדה שאייריס הולכת למות בעוד כמה חודשים ולא לעובדה שהחבר הכי טוב שלו הולך למות בתוך כמה שעות? נראה כי לכותבים כבר לא אכפת אז למה שלנו, הצופים, יהיה אכפת?

the-flash-0311-06

במקום להמשיך ולהתעצבן על צוות הכותבים, הנה כמה הצעות להצלת הסדרה כרגע (לפחות לדעתי):

מספיק להתעסק בעתידהסדרה היא הפלאש, לא פלאשפוורוורד (שחבל  שבוטלה אחרי עונה אחת, אבל זה נושא לכתבה אחרת). אני רוצה לראות מה קורה עכשיו, בהווה של הסדרה, אז תשקיעו יותר זמן בהווה, או לפחות, תנו לנו סיפורים יותר מעניינים עכשיו מאשר סיפורים על מה שאולי יקרה מתישהו אי שם בסוף העונה.

גו גו ספידסטאר ריינג׳רס כמו שמורדו אמר בסוף ״דוקטור סטריינג׳״ – יש יותר מידי מכשפים בעולם. כך גם מרגישה העונה הנוכחית של "הפלאש" – היא מנסה להציג יותר מידי ספידסטרים בעת ובעונה אחת. זה מבלבל ומציק, ובעיקר משאיר את העובדה שהנבל העיקרי בכל עונה הוא עוד מישהו שיש לו את אותן כוחות של בארי, אבל הוא לא טוב ויפה תואר, אלא רע ונראה אחרי כמה וכמה ניתוחים פלסטיים לא מוצלחים. כל מי שקצת מכיר את המקורות הקומיקסאיים של הפלאש יודע שיש עוד נבלים מצוינים שיכולים לקבל את תואר הנבל המרכזי, מה שמביא אותי ל…

the-flash-0311-07

תחזירו את גלריית הנבליםתחזירו את גלריית הנבלים – או, יותר נכון, תבנו אותה מחדש. הדמויות הללו  כבר קיימות ביקום של הסדרה, אז איפה הטים אפ האולטימטיבי של נבלי הפלאש?! הם יכולים להיות קצת יותר מנבלים שבועיים וזניחים, ובכך להוות בסיס לעונה הרבה יותר טובה. כרגע נראה שב״אגדות המחר״ עושים את זה, בהצלחה, עם "לגיון האבדון", שאחד החברים בו הוא הריוורס פלאש, שגורם ל"אגדות המחר" להיות סדרת פלאש יותר טובה מ"הפלאש".

אם לא אותם, לפחות אותו כהסתייגות מהעובדה שמוצגים יותר מידי ספידסטרים, הריוורס פלאש הוא ה-אוייב של הפלאש. הוא הג׳וקר של באטמן, הלקס לות׳ור של סופרמן, הדונאלד טראמפ של אמריקה. למה, למען השם, הוא עושה שמות ב"אגדות המחר", ולא ב"הפלאש"? יוחזר איאוברד ת׳ון לאלתר! לקחתם כבר את קפטן קולד והיט וייב, מספיק!

בינתיים אצא מהסלון מאוכזב מהפלאש, אשאר אופטימי, ואם לא – תמיד יהיה לנו את "אגדות המחר".

ציון: 1.5
ratings-tv-1-half

השאר תגובה