בחירות 2016 – סרט הקומיקס הטוב של השנה, בחירת צוות מולטיוורס

סוף שנת 2016 מגיע אלינו בצעדי ענק והגיע זמן סיכומים. בימים הקרובים אנו נעלה מספר סיכומים, בתחום הקולנוע והטלוויזיה, שמבוסס על סקרים פנימיים שערכנו בין צוות הכותבים באתר. הסיכום הראשון שבחרנו להעלות הוא בחירת סרט הקומיקס הטוב של השנה. במהלך שנת 2016 עלו שבעה סרטים המבוססים על חוברות קומיקס מצליחות. כמובן שתשומת הלב הגדולה נתנה לסרטי גיבורי על של מרוול ודיסי ואולי זו הסיבה ש”צבי הנינג’ה יוצאים מהצללים” שעלה בבתי הקולנוע בארץ וירד מהם במהירות הבזק זכה להתעלמות מצד צוות האתר.

דירוג סרטי הקומיקס שהוקרנו בבתי הקולנוע בישראל בשנת 2016 על פי צוות כותבי “מולטיוורס”:

מקום 6 – יחידת המתאבדים

suicide-squad-comi con footage HD- Header

הסרט שזכה אולי להשמצות הכי גדולות זכה להתעלמות מוחלטת מצד הכותבים של האתר. הדר תומס פרי, שהוא כנראה האוהד הכי גדול בצוות האתר של היקום הקולנועי של DC, ביקר את הסרט בזמן שהוא יצא ובכאב רב כתב את המשפט הבא: ״יחידת המתאבדים״ לוקח את את כל הטוב הזה שהיה יכול להיות ולא עושה עם זה כלום, חוץ מלגרום לי (וכנראה ללא מעט אוהדים של DC) לאבד תקווה ביקום הקולנועי שלהם.

מקום 5 – באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק

batman superman presales - Header

סרט נוסף שזכה לקיטונות האוהדים והמבקרים, הסרט שבעצם באופן רשמי פותח ומרחיב את היקום הסינמטי של DC הצליח להניב הכנסות יפות מאוד, אבל ציונים נמוכים באתרים השונים ובעיקר, אצל צופי הקולנוע. טל מיכלס כתב על הסרט כשהוא יצא ולמרות שהוא לא מאוד סבל במהלך הצפייה, הוא הכריז: “בסופו של דבר מדובר בסרט ארוך שכמעט ואין בו כלום. לא סבלתי בו, אבל בהחלט יצאתי עם הרגשה שהוא “לא אפוי מספיק”. זאק סניידר הוא במאי עם לא מעט הצלחות, אבל “שחר הצדק” לא ייזכר כאחת מהן. והתסריט, איום!”.

לפני מספר חודשים יצאה גרסה מורחבת של הסרט, עליה כתב רועי ברדה: “מי שהיה על הגדר בניסיון להגן על הסרט ורוצה לראות את הסרט שוב כדי לתת לו הזדמנות שנייה – הגרסה המורחבת היא התשובה. כנ”ל לגבי מי שמתכוון לראות את הסרט בפעם הראשונה. במילים אחרות: נכון לעכשיו כבר אין טעם לראות גרסה של הסרט שאינה הגרסה המורחבת. יחד עם זאת, מי שממש שנא את הסרט – הגרסה הזו כנראה לא תשנה את דעתו.”

מקום 4 – אקס-מן אפוקליפסה

X-men-Apocalypse-featurettes and lego trailer - Header

למרות שהסרט זכה לביקורות מאוד רעות, היו יותר אנשים שיצאו ממנו מרוצים מאשר בסרטים הקודמים שמוזכרים ברשימה. שני פרומקין הכינה ביקורת וידאו לסרט כשיצא.


מקום 3 – דוקטור סטריינג’

Doctor Strange first trailer - Header

המאבק הגדול על סרט הקומיקס הטוב של השנה התמקד בעיקר בשלושה סרטים, אולם בסופו של דבר, “דוקטוגר סטריינג'” נאלץ להסתפק במקום השלישי בסך הכל. רועי ברדה כתב על הסרט כשהוא יצא: “על-פניו הייתה כאן למרוול הזדמנות מעולה לעשות עוד להיט שיפתיע את כולם באיכותו, כמו “שומרי הגלקסיה” או שני הסרטים האחרונים של קפטן אמריקה. דמות מעניינת, שחקן מעולה, סיפור מעניין פוטנציאלית. במקרה של “דוקטור סטריינג'” זה כל מה שנשארנו איתו… סרט עם המון פוטנציאל. תלכו לראות את הסרט, תיהנו ממנו אבל גם שימו לב לנקודות היותר חלשות שלו.”


מקום 2 – דדפול 

DEADPOOL

הקרב על שני המקומות הראשונים היה מאוד לא קל, היו לא מעט דיונים והתלבטויות אולם, בסופו של דבר, “דדפול” ניצב במקום השני. למרות שהוא סרט כייפי, נפלא ונהדר. פן סרביס מושלם לאוהדים ולגיקים והקמפיין שליווה אותו הוא ללא ספק הקמפיין המוצלח ביותר שנעשה לסרט בשנים האחרונות, הסרט, כסרט, קצת (בדגש על קצת), נופל מהמקום הראשון. הדר תומס פרי לא הסתיר את התלהבותו מהסרט בביקורת שכתב כשהסרט יצא: “למרות הפגמים בסרט (ויכול להיות שאני סתם ניטפיקר?) הסרט הוא בדיוק מה שהמעריצים חיכו לו ורצו, רואים שהוא ניסוי כלים של האולפן להתחרפן קצת ובאמת להראות משהו שונה ומופרע. התוצאה היא, סרט כיפי, שמוגש כפאן סרוויס מובהק ומצליח לעשות את זה בצורה הכי טובה שיש!”


מקום 1 סרט הקומיקס הטוב לשנת 2016 – קפטן אמריקה מלחמת האזרחים

CAPTAIN-AMERICA-CIVIL-WAR review - 01

במקרה של קפטן אמריקה, לא היה כל ספק, חלק גדול מאוד מהכותבים באתר בחרו בו, אפיל שביניהם יש כאלה שמצאו בסרט פגמים, היתה הסכמה גורפת כי מבחינת סרט, מבחינת קולנוע, מדובר בסרט הכי טוב של השנה. כשהסרט יצא, כתבנו ביקורת והכרזנו כי: “קפטן אמריקה מלחמת האזרחים” הוא ללא ספק אחד הסרטים המהנים ביותר ביקום הסינמטי של מרוול. הוא אנרגטי, מצחיק, מפתיע לעיתים ובעיקר, מצליח להעלות שאלות פילוסופיות חשובות ולהיות אפילו מאוד מרגש. עם זאת, הוא אינו מושלם ואינו חף מבעיות.

שנת 2017 תביא לנו לא מעט סרטי גיבורי על מאוד מצופים, אם זה “ליגת הצדק”, “וונדר וומן”, “שומרי הגלקסיה 2”, “ת’ור ראגנרוק” וכמובן “ספיידרמן-השיבה הביתה” בחירת הסרט הטוב של השנה הבאה לא תהיה קלה.

השאר תגובה