טיזר ראשון ל”שודדי הקריביים 5″

דרך נהדרת לפתוח את השנה החדשה, עם טיזר ראשון שחברת דיסני שיחררה ל”שודדי הקריביים 5″ שעונה לשם המלא “שודדי הקאריביים: מתים לא מספרים דבר”. ג’וני דפ חוזר לגלם את דמותו של קפטן ג’ק ספארו, דמות שהוא גילם לראשונה לפני 13! שנה, כשיצא הסרט הראשון, אי שם בשנת 2003. פנים מוכרות נוספות שנראה בפרק החמישי, הם פניו של ויל טרנר, אותו מגלם אורלנדו בלום, שקשה להגיד שהקריירה שלו משגשגת בשנים האחרונות. ג’פרי ראש חוזר גם הוא לגלם את קפטן ברברוסה.

את הנבל התורן מגלם חאוויר ברדם, שכמו שאפשר לראות בטיזר, עושה עבודה נהדרת של נבל מוטרף לחלוטין. פנים חדשות נוספות, צעירות יותר, הן של קיה סקודלריו, אותה ראינו בסדרה הבריטית הנהדרת Skins ובסרטי “הרץ במבוך” שם היא מגלמת את תרזה ושל ברנטון ת’וויטס האוסטרלי אותו ראינו בסרטים כמו “המעניק” ו”מליפסנט”. את המסורת, של כוכבי רוק וותיקים, שמגיעים להופעות אורח בסרט, מסורת שהחלה עם הופעתו של קית’ ריצ’ארדס, ימשיך בסרט הנוכחי פול מקארתני. את הסרט מביימים יוהכין רונין ואספן סנדברג שאחראים על ההצלחה העצמאית Kon Tiki, ומאחורי התסריט עומד ג’ף נתנזון, שהרקורד שלו קצת לוקה בחסר (מבחינת איכות והתלהבות) וכתב סרטים כמו “ספיד 2”, “שעת שיא 3”, ו- “אינדיאנה ג’ונס וממלכת גוגלת הבדולח”, לצד סרטים חמודים כמו “תפוס אותי אם תוכל” ו”טרמינל”.

אחד הדברים הבולטים בטיזר, הוא השינוי של הטון, ובמקום טון קליל מצחיק והרפתקני, אנחנו מקבלים, כמקובל היום, גרסה אפילה יותר ממה שהיינו רגילים אליה. מצד שני, מדובר בטיזר בלבד, ועוד ראשון, ככה שאולי הדברים הללו ישתנו. מבחינה ויזואלית, הטיזר בהחלט מרשים ומכניס אותנו לאווירה של הרפתקאות קסומות.

התקציר העברי הרשמי:
קפטן ספארו מוצא את עצמו בהרפתקה חדשה, לאחר שאיבד את מזלו, רוחות של ביש מזל נושבות לכיוונו כשרוחות רפאים של פיראטים בהנהגתו של יריבו העתיק והנורא קפטיין סאלאזר (ברדם) בורחות ממשולש השטן ונחושות להרוג כל פיראט בים… כולל אותו. תקוותו היחידו של קפטן ג’ק היא קלשונו של פוסידון, חפץ עתיק יומין המעניק לאוחז בו שליטה על כל הימים.

“שודדי הקריביים 5” יעלה לאקרנים בישראל ב-25 במאי 2017.

לכבוד יציאת הטיזר, חברת דיסני גם שחררו טיזר פוסטר חדש (לחצו על התמונה להגדלה):

pirates-of-the-caribbean-dead-men-tell-no-tales-poster

השאר תגובה