ביקורת: החיים הסודיים של חיות המחמד – סרט מחמד

אחרי ש״מוצאים את דורי״ המופלא נחת אצלנו לפני שבועיים הגיע תורו של להיט האנימציה השני של הקיץ להגיע – ״עולמם הסודי של חיות המחמד״, אבל האם הוא עומד בציפיות לתפוס את המקום שהוא רוצה לתפוס בלב הקהל? יכול להיות שדווקא כן.

מקס (לואיס סי.קיי.) הוא כלב ג’ק ראסל טרייר ניו-יורקי שגר בדירה קטנה עם הבעלים שלו, קייטי, ונהנה מחיי חברה סוערים, כי כאשר הבעלים לא בבית, כל חיות המחמד של הבניין מתכנסות בדירה אחת, מעבירות את היום יחד ברדיפה אחר כדור וחוזרים לבתיהם בדיוק בזמן כשהבעלים שבים מהעבודה.

חיו של מקס משתנים כאשר קייטי מביאה הביתה את דיוק (אריק סטונסטריט) – כלב מעורב, ענק ושעיר במימדים לא הגיוניים שלרגע גרם לי לחשוב שצ׳ובאקה עשה הופעת אורח בסרט. בתחילה מקס ודיוק לא מסתדרים ונראה כי כל אחד מהם מנסה להיפטר מהשני, עד ששניהם הולכים לאיבוד ברחבי ניו יורק ופוגשים בארנב סורר בשם סנאובול, שמנהל כת של חיות מחמד עזובות שמטרתה לנקום בבעליהם שנטשו אותם. כשחבריהם בעקבותם וסנאובול אחריהם דיוק ומקס צריכים למצוא את הדרך חזרה הביתה וגם את הדרך להסתדר זה עם זה.

Secret_Life_of_pets review 01

הסרט כשלעצמו כיפי ביותר, הסיפור זורם, הדמויות לא רעות בכלל, ואין ספק שקווין הארט גונב את ההצגה בתפקיד סנאובול הארנב הפסיכופט. מסתמן שקול של קומיקאי שחור ועוקצני זה בדיוק מה שארנב לבן קטן ומקסים צריך. עוד גונבות את ההצגה הן לייק בל בדיבוב קלואי החתולה שמספקת כמה מהרגעים הכי טובים של הסרט וג׳ני סלייט שמדבבת את ג׳ידג׳יט – כלבת פומרניאן שמאוהבת במקס ותעשה הכל בשביל שהוא ישים לב אליה ובסופו של דבר צריכה להציל אותו מחיות המחמד הנטושות והמלחיצות.

הבעיה העיקרית של הסרט היא שלפעמים לא ברור מי קהל היעד שלו, הסרט מנסה להתמודד אם יותר מידי נושאים שלפעמים קשים מידי לילדים, בין אם זה ה״נטישה״ של הבעלים את יקיריהם במהלך היום או נטישה טוטאלית, חברות בלתי אפשרית ואפילו מוות של דמויות. בנוסף, המון פעמים במהלך הסרט היו בו בדיחות שלא הייתי בטוח אם הן בשביל הילדים שהולכים לראות את הסרט או בשביל המבוגר שכנראה ילך איתם, כי אני, בתור מבוגר שהלך לראות את הסרט, נהניתי מאוד, וצחקתי לא מעט. אבל אני לא בטוח שאם אני אקח את אחיי הקטנים לראות את הסרט הזה התגובה שלהם תהיה דומה.

Secret_Life_of_pets review 02

מעניין לראות שגם חברת Illumination וגם פיקסאר בחרו השנה לעשות סרטים שבסופו של דבר מעבירים את אותו המסר, כל אולפן בדרכו שלו. כשהמסר מפנה אצבע מאשימה אלינו, בני האדם, ומציג אותנו ככאלה שמזיקים לפעמים ליצורים החיים שחולקים איתנו את הכוכב הזה, גם אם לא במכוון.

מהצד השני, כל סרט גם מצליח להיות מאוזן ולהראות את הצד השני, את החמלה והאהבה שאנחנו נותנים להם. ב״מוצאים את דורי״ זה מתבטא במוסד שתפקידו לטפל ולשחרר את היצורים הימיים חזרה לאוקיינוס, וב״עולמם הסודי של חיות המחמד״ רואים את האהבה האינסופית שכל בעלים מעניק לחיה שאיתו הוא חולק את עולמו.

Secret_Life_of_pets review 03

בשורה התחתונה: האם שווה לראות את הסרט? כן. הוא קליל ברובו, מלא בבדיחות שנונות ועם קאסט מדבבים גדול וטוב. רק אל אל תתפלאו אם תצאו מהסרט ותרצו להביא הביתה חבר חדש למשפחה.

ציון: 3.5
ratings-film-3-half

השאר תגובה