ביקורת, “סוכני ש.י.ל.ד.”, עונה 3 פרקים 21,22 – סוף עונה

הנה זה בא! פרק סיום העונה הכפול של העונה השלישית של “סוכני ש.י.ל.ד.”! יש לנו המון דברים לדבר עליהם אז בואו נריץ את זה:

אזהרה: המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק!

עכשיו שדייזי חזרה הביתה, נראה ש”כוורת” נמצא בעמדת נחיתות מסוימת, נכון? אז לא נכון! לבחור יש ראש חץ חדיש ומסוכן מאוד, אותו הוא ממלא בטריג’ן מהונדס כדי “לשטוף” את העולם. צוות ש.י.ל.ד. רץ חיש מהר לעצור את הנבל, בזמן שהדרמה רק הולכת וגדלה.

דייזי מתחבטת שוב ושוב בכך שבגדה בכל מי שהכירה, לא משנה העובדה שלא הייתה בשליטה מלאה על רצונותיה. לינקן מחליט לא לוותר על דייזי ומנסה לשכנע אותה שהיא אכן בצד של הטובים. מאק והלנה ממשיכים להראות ניצני חיזור, כמו גם פיץ וסימנס שמוצאים את הזמן הכי הזוי בעולם לתכנן נופש רומנטי (אמ…חברים…טיל?) היחיד שנראה ממוקד מטרה הוא קולסון (גם מאי, אבל היא מתאבלת על אנדרו אז זה לא 100 אחוז), שפותח במבצע אחרון ללכידת “כוורת”. הנשק הסודי: “מערבל המוחות” הוותיק.

BRETT DALTON

ואכן, במתקפה מהירה על המחבוא הסודי של “כוורת”, הצוות מצליח להפעיל את המכשיר על המפלצת ובכך מחזיר לנו את וורד, וויל, נייט מאליק וכל האנושיות של בראט דולטון מהעונה הראשונה. במהלך מדהים אחד שנשלף מהשרוול, הופכים יוצרי הסדרה את גדול הנבלים עד כה, לדמות יותר אנושית וברת הזדהות מכל נבל אחר אי פעם (חכו, זה לא הסוף).

בזמן ש”כוורת” ועושי דברו מנסים להחזיר את ראש הנפץ, הוא נלכד ע”י הצוות של קולסון ומועבר לבסיס. אך כשהניצחון נראה כה קרוב, מגלים גיבורינו את המלכודת שטמן להם “כוורת” וגז הטריג’ן משתחרר בבסיס ש.י.ל.ד., הופך סוכן אחר סוכן לאינהיומן פרמיטיבי. ואם חשבתם שזו צרה צרורה, דייזי המבולבלת מנסה להימלט, רק כדי להתחנן בפני “כוורת” שייקח אותה חזרה. קלואי בנט מעבירה כמות מטורפת של אמוציות רגשיות הפעם בנוסף להרגשת הניצוץ ההוא של סקיי-וורד שוב (וזה לא הסוף!). “כוורת” מסביר לדייזי שמשהו לא קשורה והקשר ביניהם נותק לתמיד כך שהבלבול שחווה דייזי ישקע בלבה לעוד כמה רגעים.

LUKE MITCHELL, NATALIA CORDOVA BUCKLEY, HENRY SIMMONS, JOHN HANNAH, MING-NA WEN

התוכנית: העמסת ראש החץ על הקווינג’ט והטלתו מעל אירופה. גיירה וג’יימס מגיעים לסייע לאדונם המרושע. מאי סוגרת מעגל עם גיירה, בעוד ג’יימס פשוט…נעלם? ואז קורה אחד מרגעי השיא של הפרק- העימות בין “כוורת” לקולסון! סוף סוף אנחנו זוכים לראות את פניו האמתיים של “כוורת” שמרגיש ממש כמו מפלצת אמתית! ובנוסף, אחרי דיאלוג אינטנסיבי, קלארק גרג חותם את הכל בשורת מחץ שהעיפה אותי מהכיסא מרוב צחוק: “אני הולוגרמה, תמיד רציתי להגיד את זה- עזור לי אובי וואן קנובי”. כן, רפרנס “למלחמת הכוכבים”, במקום הנכון, בזמן הנכון.

מה עוד קיבלנו- סצנת קרב נהדרת של הסוכנים מול הפרימיטיביים בה מאק זוכה להשתמש ברובה-גרזן שלו! מפה לשם משם לפה העימות הסופי בין דייזי וכוורת תופס פיקוד. ראש החץ חמוש והרעיון- לזרוק אותו ואת כוורת לחלל שם יוכלו למות בשקט. אבל ממש בשנייה האחרונה, לינקן הפצוע מחליף את דייזי ומקריב את עצמו למען הצוות. בשעה שהקווינג’ט עט לחלל, קלואי בנט מעבירה לנו שוב סצנה קורעת לב בה היא נפרדת בעל כורכה מאהובה. לינקן ו”כוורת” מביטים על כדור הארץ מרחוק, ובאותו רגע אין עויינות, אין גיבורים ואין נבלים, יש רק חיים מול מוות. “כוורת” סוגר מעגל ומשלים עם גורלו, כשהחיזיון על העתיד עובר דרך עיניו אל דייזי. הצוות עצוב על לכתו של חבר, כולם בוכים… ואז בום!

MING-NA WEN

חצי שנה קדימה, דייזי סוף סוף מוזכרת בשם “קוויק”, כשהיא בורחת מהחוק ומשמשת כרובין הוד מודרנית. ועם כבר רובין, אז זוכרים את ג’רי? שהעניק לדייזי את החיזיון?! אנחנו מגלים שדייזי קיימה את ההבטחה שלה לשמור על משפחתו. ואיפה השאר אתם שואלים? אז קולסון ומאק רודפים אחרי דייזי, וקולסון כבר לא מנהל את העניינים (מאי? אני מקווה שמאי), פיץ סימנס? לעע, אנחנו לא מגלים מה קורה איתם, חוץ מהעובדה שהם ודוקטור רדקליף הפכו לחברים מאוד טובים. כל כך טובים שחלקו אתו את סוד ה- L.M.D. (חקיינים בצורת אדם)… אני מריח עוד אולטרון מתקרב.

כן, סיום הפרק היה מוזר, מזורז ומבלבל. אבל בואו נסתכל על הטיזר לעונה 4: העונה קיבלנו בניית דמויות נהדרת, הן בצד הטובים והן בצד הרעים. בניית הדמות לוותה במשחק לא רע של שחקנים מעולים (בנט ודולטון הם וירטואוזים רגשיים מבחינתי). עלילה שלרוב עבדה על מתח רב ודרמה אך גם הצליחה להשכיל במקומות הנכונים הומור וקומדיה, והזכירה לנו שהיקום הסינמטי הוא לא רק אפל וקודר (תלמדו מזה משהו…CW!).

LUKE MITCHELL, NATALIA CORDOVA BUCKLEY, HENRY SIMMONS

עם כל הקלפים על השולחן, נהניתי מהעונה השלישית של סוכני ש.י.ל.ד. יש מי שיגידו שבהשוואה לעונות הראשונות, זוהי העונה הטובה ביותר. עניין של טעם כרגיל. דבר אחד בטוח: בלי “הסוכנת קרטר”, שבוטלה לאחרונה, וההמתנה לסדרות הנטפליקס הקצרצרות, אני בהחלט מחכה לעוד עונה של “דבק” חזק ביותר, בצורת “סוכני ש.י.ל.ד.”

ציון לשני פרקי סוף העונה: 4.5
ratings-tv-4-half

ציון לכל העונה השלישית : 4.5
ratings-tv-4-half

 

2 thoughts on “ביקורת, “סוכני ש.י.ל.ד.”, עונה 3 פרקים 21,22 – סוף עונה”

 1. מה שמעניין לראות לדעתי שלעומה כל הנבלים שהיו עד כה בשילד(וכמעט בכלל בסדרות וסרטים), הייב לא באמת רע(הנבל הכי חזק שראיתי אם זאת), הוא באמת מנסה לעשות עולם טוב יותר, אבל פשוט טועה בדרך כהרגלם של נבלים ״טובים״.
  קצת חבל לי שהדמות של וורד הלכה סופית, אין ספק שהיא הדמות הכי טובה שיש בסדרה בצד של הרעים, ההתפתחות שלה והעניין שהיא יוצרת, נקווה שעונה 4 תמשיך במגמה המדהימה של הסדרה הזו של חצי עונה הבאה תמיד יותר טובה מקודמתה-חצי ראשון עונה ראשונה פחות טוב מחצי שני עונה 1.
  חצי ראשון עונה 2 יותר טוב מחצי שני עונה1, חצי שני עונה שניה יותר טוב חצי ראשון עונה 2.
  חצי ראשון עונה 3 יותר טוב מחצי שני עונה 2 ולסיום חצי שני עונה 3 יותר טוב מחצי ראשון עונה3.
  גיירה דמות טובה מאוד בעונה זו.
  ג’יימס לדעתי לא משהו.

 2. גם אני נהנתי מהפרקים האחרונים בצורה בלתי רגילה!
  רגע הסיום של החלק הראשון היה רגע “WHAAAAA???” כל כך חזק, שהזכיר לי את הימים הטובים של LOST 🙂
  עד שהזכרת זאת, לא שמתי לב שאכן הלפייר (או גוסט ריידר) האוסטרלי נעלם משום מה..
  רק תיקון טעות קטנה- מי שסוגר מעגל מול גיירה הוא פיץ, לא מאי..
  אני מאוד מקווה (וגם נראה לי) שמריה היל היא הדירקטור החדש.. או ש.. טאלבוט? לא חושב שזו מאי. היא לא תחזור לשבת במשרד..
  עוד משהו קטן, לא רק הLMD הם הפניה נעימה לקומיקס, גם הבינה המלאכותית של רדקליף , “איידה” הגיעה מעולם הסקוואדרום סופרים” של מארוול:)

השאר תגובה