ביקורת “סוכני שילד” עונה 2 פרק 20: צלקות

הביקורת השבועית של “סוכני שילד” מוגשת בחסות הספין-אוף שלא ייצא לפועל.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים (כולל ל”הנוקמים: עידן אולטרון”)!

פרוטוקול תטא הוא בסה”כ החזרת הליקרייר של שילד לפעולה…? הנה ההגדרה המושלמת לאנטי-קליימקס. הציפייה מסדרה בסדר גודל של “סוכני שילד” היא לספק לא מעט מתח לפני פרק הסיום הכפול בשבוע הבא; בתור התחלה, הפרק לא מצליח לעשות זאת. בפלאשבק קצרצר מבית הסוכנים קוניג, אנחנו למדים שפרוטוקול תטא התחיל עוד בראשית העונה, ובעצם היה כיסוי לבניית ההליקרייר שניק פיורי שלף מהשרוול במהלך “הנוקמים: עידן אולטרון”.

בקפיצה חדה ביותר אנו מדלגים בחזרה אל ההווה, אחרי ניצחונם של הנוקמים על אולטרון והצלת סוקוביה (או מה שנשאר ממנה). בעקבות חשיפת ההליקרייר קולסון משתף את חברי המועצה בפרטי הפרוטוקול, ומציע שמעתה ואילך המועצה תתפקד כמפקחת ומייעצת לקולסון, שיישאר מנהל שילד. גונזלס נענה להחלטה ומפנה את תשומת הלב אל קבוצת בעלי יכולות העל.

SHIELD_2.20_b
“למה סאם ג’קסון ממשיך לסנן אותנו בטלפון?”

בינתיים במעבדה סימונס מצליחה לשחזר את זיכרונותיה של קארה ומשיבה אותה למוטב. סקאיי עוזרת ללינקולן להתאושש ולהחלים, ואילו הוא לחוץ משהותו בחזקת שילד. הוא מזהיר את סקאיי שאי אפשר לסמוך על אנשים רגילים וכי חייבים לשמור על סוד קיומה של אפטרלייף מהסוכנות. אחרי שיחה עם קולסון ומיי, והזדהות בין האחרונה לבין סקאיי בעניין האיניומנס (סקאיי נותנת להם שם רשמי, עכשיו אין שום ספק במי מדובר), מוחלט לשלוח נציגות מטעם שילד לדון עם ג’יאינג על דו-קיום. מה שמזרז את החלטת הסוכנות לפעול בעניין האיניומנס היא העובדה שראיינה וגורדון חדרו אל הספינה של גונזלס בעקבות חיזיון של ראיינה, בו היא רואה את המטען הסודי המדובר, סלע חייזרי (כנראה קרי, כי רק הם מטיילים בחלל וזורקים זבל בכל מקום) שמשנה מצב צבירה באופן מסקרן. ראיינה וגורדון מצליחים להימלט, אך משאירים את צוות שילד עם תהיות בנוגע לכוונותיהם האמיתיות של האיניומנס.

ללא ידיעתה של סקאיי, במועצת המנהלים בוחרים לשלוח את גונזלס לייצג את שילד ולדון עם ג’יאינג, במקום קולסון שמקורב מדי לסקאיי ולנושא החוצנים. לפני חזרתם של לינקולן וסקאיי לאפטרלייף, ראיינה מזהירה את גורדון כי שילד בדרך ואסון עומד ליפול על כולם, אם גי’אינג היא זו שתיוועד עם בני האנוש, ומפצירה בו לא לפנות אליה ולסייע לה לחתור תחת המנהיגות. גורדון לא משתכנע באמת מדבריה של ראיינה, ומפתיע אותה בליווי ג’יאינג ואיניומנס אחרים, שכולאים את ראיינה. לאחר התייעצות עם קאל וסקאיי, ג’יאינג מחליטה למסור לידי שילד את קאל כמחווה של רצון טוב. קאל מקבל את רוע הגזרה ומתנדב, תוך הבנה שכך יוכל להגן על משפחתו בצורה הטובה ביותר.

SHIELD_2.20_a
“הצלקות שלי יותר טובות משלך”

שתי משלחות טסות לכיוון אפטרלייף, אחת לשם סיור מקדים, וכאן מתחיל החלק המבלבל. נראה שבמטוס אחד נמצאות בובי ומיי, שעם נחיתתן מתגלה למעשה כקארה בתחפושת, ואילו מיי בעצם מטיסה את המטוס הראשי, עליו המשלחת הרשמית בהנהגת גונזלס. קארה אמנם מובסת ע”י בובי, אך האחרונה מנוטרלת בהפתעה ע”י וורד, שממתין לשתיים בנקודת הנחיתה. כנראה שהתכנות מחדש לא הצליח בסופו של דבר… כל הכבוד, ג’מה. במקביל, נוחתת המשלחת של גונזלס וסקאיי מופתעת לראות אותו במקום את קולסון. בשיחה בארבע עיניים ג’יאינג חושפת את עורה האמיתי ומשתמשת בגביש טריגן מלאכותי נגד גונזלס. כאן הפרק הבנאלי הופך למעניין. כדי לגרום לאירוע להיראות כאילו שילד אשמה בהתדרדרות המצב, ג’יאינג לוקחת את האקדח של גונזלס המנוח, ויורה לעצמה בכתף… ומכריזה על מלחמה.

הפרק אמנם אכזב בתחומים מסוימים, כמו חשיפת פרוטוקול תטא או העזיבה הפתאומית והמאוד לא דרמטית של מאק, אך הוא הצליח לעלות בחזרה אל סקלת העניין והמתח לקראת הסוף עם הטוויסטים של ג’יאינג ו-וורד. דבר אחד בטוח: פרק הסיום הכפול הולך לענות על הרבה מאוד שאלות, ואני לפחות מקווה שהוא גם יציג שאלות חדשות לעונה הבאה.

ציון: 3.5
ratings-tv-3-half

השאר תגובה