מבחני הבד של מארק המיל וקארי פישר ל”מלחמת הכוכבים”

אחד הדברים הכי מגניבים ברשת האינטרנט הוא המגוון העצום של דברים מפתיעים, היסטוריים ונוסטלגיים שמתגלים בגלל שמישהו באיזשהו מקום החליט להעלות את הקטע הזה לרשת. מבחן הבד של מארק המיל, שבזכותו קיבל את תפקיד לוק סקייווקר, הוא בהחלט פנינה כזו. כבונוס, הוספנו גם את מבחן הבד של קארי פישר, כנסיכה ליה.

לא רק הקטע וידאו הוא פנינה, אלא גם הסיפור שעומד מאחורי מבחן הבד, בו מעורב שחקן אחר לחלוטין, רוברט אנגלונד, אותו אנו מכירים אותו בעיקר כפרדי קרוגר מסדרת סרטי “סיוט ברחוב אלם”. האתר Geektyrant מביא את הסיפור המלא של אנגלונד, שהיה שחקן מתחיל וניסה להיכנס לעולם הקולנוע. הוא קיבל אודישן לתפקיד גולש ב”אפוקליפסה עכשיו” של פרנסיס פורד קופולה, אבל נפסל כי היה מבוגר מדי. קופולה, שכן התרשם מכישוריו, אמר לו שיש לו חבר שעושה סרט מדע בדיוני ושלח את אנגלונד לאודישן אצל ג’ורג’ לוקס לתפקיד האן סולו!

LUCASFILM-01
מארק המיל (מימין) וג’ורג’ לוקס באתר הצילומים של “מלחמת הכוכבים”

כשאנגלונד לא קיבל גם את התפקיד הזה הוא חזר הביתה די מיואש, ישב ושתה בירה עם בחור צעיר, בן 24, שישן אצלו על הספה באותו זמן. אחרי שסיימו שישיית בירות, אנגלונד אמר לבחור הצעיר, מארק המיל שמו, “שמע, ג’ורג’ לוקס עושה איזה סרט חלל. אולי אתה מתאים. השחקן הראשי אמור להיות נער מתבגר”. מארק המיל הרים מייד טלפון לסוכן שלו, שארגן לו אודישן, והשאר… היסטוריה.

אגב, שימו לב שבאודישן נמצא גם הריסון פורד, שמגלם את האן סולו, אך זה עוד היה לפני שלוקס הציע לו את התפקיד. הריסון פורד, שהופיע אצל לוקס בסרט הקודם שלוקס עשה, “אמריקן גרפיטי”, הסכים לבוא ולהיות קונטרה לשחקנים שמגיעים לאודישנים, לשחק מולם (אך מחוץ למצלמה). לוקס כל כך התרשם מהאופן שבה הריסון פורד שיחק את האן סולו באודישנים, שהוא הציע לו את התפקיד.

הקטע נלקח מהאתר Laughing Squid

וכמו שהבטחנו, אנו מצרפים את מבחן הבד של קארי פישר, אז נערה בת 19, לתפקיד הנסיכה ליה. גם הפעם, השחקנים מצאו את עצמם מול הריסון פורד.

השאר תגובה