ביקורת “החץ” עונה 3 פרק 22: זוהי חרבך

הביקורת השבועית של “החץ” מוגשת בחסות סדרת הספין-אוף העתידית Legends of Tomorrow.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים!

צפוי… מפתיע… הזוי…? “החץ” עומדת בפני פרק סיום עונה חלשה בשבוע הבא, ורגע לפני כן מציגה מערבולת חושים, לטוב ולרע, וגורמת לי לתהות: מה לעזאזל?!

נתחיל בניתוח רציף של הפלאשבק, מאחר והפרק נפתח איתו (והפעם גם יש קשר ישיר לעלילת ההוות, סוף סוף). אוליבר ומשפחת יאמאשירו מתחבאים במחסן נטוש בהונג קונג מוכת המגפה. בזמן שאקיו גוסס (גסיסה ארוכה וכואבת של 10 פרקים…) מחליטים מסיאו ואוליבר לרדוף אחרי שריב כדי להשיג תרופה. כדי לעשות זאת מסיאו מפציר באוליבר לשחרר את הרוצח הפנימי שבו פעם נוספת, ומביא את הסדרה לעסוק בעניין הלעוס של “החץ: גיבור או רוצח?” (די כבר). בעימות קצרצר להפליא עם גנרל שרייב, מצליחים השניים להכניע אותו ולגרום לו לספר להם על הנוגדן לוירוס האלפא-אומגה… שמתגלה כלא אמיתי, מה שמוביל למותו (הלא כל כך מפתיע, אך מזעזע לא פחות) של אקיו. בעוד גיבורינו מתאבלים על מות הילד, אנשיו של שרייב סוגרים על מיקומם ולוכדים אותם.

Arrow_3.22_b
“אולי היינו צריכים להתקשר לפלאש…?”

ואילו בהווה, צוות החץ-ללא-החץ מנסה להתרגל לחיים בלי אוליבר… בדיוק כמו בפעם ההיא לאחר שמת; זוכרים? (די כבר!) תוסיפו לסיקוונס הלחימה בכנופיה את צרחת הקנרית, וקיבלתם מתכון למיגרנה. בינתיים בנאנדה פרבאט, אוליב… אל סא-הים מבקש מראס אל גול זמן פנוי לעצמו כדי לעכל את כל עניין החתונה עם ניסה והמשימה להשמדת סטארלינג סיטי. במהלך טיול הקמפינג שלו – הפתעה – הוא נפגש עם מרלין, ומתגלה לנו שכל עניין ההצטרפות לליגה הוא תכסיס (מוקדם מדי, לדעתי, אבל שיהיה). מטרת המזימה הייתה לגלות כיצד ראס יגרום לאוליבר להרוס את העיר, לאחר שמרלין יידע אותו כי יהיה עליו לעשות מעשה קיצוני נגד מקום הולדתו כדי למחוק את עברו, תרתי משמע, לפני הפיכתו הרשמית לראש השדים. אוליבר מורה למרלין לגלות את האמת לחבריו להדריך אותם למנוע מהאלפא-אומגה להגיע לסטארלינג סיטי. כמובן שהצוות לא סומך על מרלין, או על המילה של אוליבר לצורך העניין, לאחר אירועי הפרק הקודם. מוכן לכך מראש, שולח למרלין סיוע בדמות טאטסו, שמשכנעת את הצוות באמינות האיום.

בהגיעם אל נאנדה פרבאט, צוות החץ מצליח להפיל את המטוס שנושא כביכול את הוירוס, בסצנת אקשן נהדרת וחסרת רסן. אפילו פליסיטי תורמת בלחימה (שוריקן? לא תודה, יש לה טאבלט מנופץ). מי שמפיל את המטוס ומחרב את הרגע, כהרגלו, הוא ריי שהגיע כגיבוי סודי לבקשת פליסיטי; הוא מחקה את איירון מן (כאילו לא הספיקו ההשוואות) ומציל את המצב (די כבר!!) הנקודה הכי מעניינת בפרק מתרחשת דווקא בקרב הקצר בין טאטסו למסיאו\סאראב. אחרי עימות מילולי קצר בנושא מי אשם במות בנם והתפרקות יחסיהם, טאטסו מביסה והורגת את מסיאו, ובכך משחררת אותו משבי האבל בו היה שרוי עד כה, חרף הכחשותיו בפני אוליבר. טאטסו עוברת גם היא סגירת מעגל ומתפרקת מעל גופת בעלה. ניצחונם של צוות החץ לא הותר מתוק לאורך זמן, כשראס ואל סא-הים עוצרים את המשך הקרב ההמוני, וראס חושף שהמטוס היה הסחת דעת. בסתר, בעת הובלתם לשבי, אוליבר מאשר את דבריו של מרלין, אך הם מסרבים להאמין, במיוחד דיגל.

Arrow_3.22_a
לפחות הם מאוחדים בדבר אחד: שניהם מייחלים לשיחזור של “החתונה האדומה”

ואז הגיע קטע שהשאיר אותי בהבעת “WTF”: אוליבר עומד מנגד כשראס משליך את מבחנת האלפא-אומגה על חבריו ואוטם את התא בכדי שימותו. עכשיו, די ברור שזה לא אמין, להרוג כמעט את כל הקאסט של הסדרה?! אם המהלך אמיתי… אז למה? ואם המהלך מזויף, אז אין פה הפתעה או זעזוע אמיתיים. גם תחילת החתונה בין אוליבר לניסה וכישלון ההתנקשות שלה באביה היו צפויים למדי. מעבר לסצנת אקשן אחת מלאת אמוציות, הפרק כלל אסופה של קלישאות מתח חסרות טעם. הצפוי הפך הזוי בניסיון ליצור מעט זעזוע.

אה… והיה קטע מיותר עם רוי ות’יאה. אבל ממש מיותר. זה דיי ברור שהוא לא חוזר כרגע למוקד העניינים. אז, אהמ… די כבר!!!

כדאי מאוד שבשבוע הבא יוצרי וכותבי הסדרה יפתיעו אותי לטובה, כי כרגע הניסיונות העלובים ליצור מתח מדומה מורגשים כזילזול בצופה.

ציון: 3
ratings-tv-3

– אמינה ראטקו: ראס מספר לניסה על אמה, שנשאה את שם המשפחה של ניסה בקומיקס.
– טאטסו עוטה לראשונה את התלבושת שמזוהה עם בת דמותה בקומיקס, קאטאנה.
– רוי משתמש בשם הבדוי “ג’ייסון”. ג’ייסון טוד היה רובין השני, הסיידקיק של באטמן. שנים לאחר מותו בידי הג’וקר הוא חזר כרד הוד. בהמשכיות הנוכחית רד הוד\ג’ייסון פועל לרוב כשותפו של ארסנל\רוי.
– ראס מכנה את אוליבר\אל סא-הים “איבן אל גול”, בנו של השד. לברוס וויין וטליה אל גול היה ילד, איבן אל סו’פאש, שנשמר בסוד למשך שנים. הילד התגלה מחדש לפני מספר שנים כדמיאן וויין והצטרף לאביו כרובין החמישי.

השאר תגובה