הנוסע השמיני ממחוז תשע – עכשיו זה רשמי! (עדכון 19.2)

עדכון (19.2):

כעת זה רשמי! האתר המקצועי Deadline מדווח כי ניל בלומקמפ אכן יביים את הסרט הבא בסדרת סרטי “הנוסע השמיני”. את הסרט תפיק חברת “פוקס המאה העשרים”. רידלי סקוט, מי שהביא את הסדרה לקולנוע אי שם ב- 1979, ישמש כנראה כמפיק של הסרט. למרות שעדיין אין תסריט, ידוע כי עלילת הסרט הבא בסדרת “הנוסע השמיני” (הסרט החמישי, באופן רשמי, בסדרה) יתרחש אחרי מאורעות “פרומתאוס 2” שנמצא בהפקה, אך גם לו עדיין אין תסריט גמור.

ניל בלומקמפ, שבקרוב נוכל לראות את סרטו החדש, “צ’אפי” (בו גם מככבת סיגורני וויבר) אישר את הידיעה בחשבון האינסטרגם שלו:

Alien Project Confirmation

הכתבה המקורית שפורסמה ב- 17.2 

לפני כחודש, הבמאי הדרום אפריקאי ניל בלומקמפ גרם לכמה גיקים להתפוצץ באופן ספונטני כאשר פרסם בחשבון האינסטגרם שלו כמה תמונות קונספט למה שנראה כמו הגרסה שלו לסגן ריפלי מסדרת “הנוסע השמיני” ואיורים נוספים באותו נושא:

בלומקאמפ מקדם כעת את צאתו של סרט המד”ב החדש שלו “צ’אפי”, שלפי הטריילר נראה כמו התשובה לשאלה מה היה קורה אם ג’וני 5 מ”תקלה מופלאה” הנוסטלגי היה חוטף ג’ננה בסגנון “רובוקופ”? הסרט אגב, שייצא בארץ לבתי הקולנוע ב-19.3, קיבל לא מכבר רייטינג R, מה שאומר שכנראה יש שם סצינות אלימות די בוטות. הבמאי טוען כי כבר שנים רצה לעשות סרט בסדרת “הנוסע השמיני” וכי העבודה לצד סיגורני וויבר על הסט של “צ’אפי” גרמה להם להחליף רעיונות בנושא והציתה מחדש את העניין שלו.

chappie016
סיגורני וויבר ו”צ’אפי” מתוך הסרט שייצא לבתי הקולנוע בארץ ב-19.3

עכשיו נשאלת השאלה החשובה – האם העולם מוכן לעוד פרק בזיכיון הלא נגמר של “הנוסע השמיני” והאם בלומקמפ הוא האיש המתאים לכך? החלק הראשון מעניין במיוחד מאחר והסדרה המקורית נגמרה למעשה כבר לפני 18 שנים (הסרט הרביעי, “הנוסע השמיני: התחיה” יצא ב- 1997), כאשר מתווספים עליה סרטי “הנוסע השמיני נגד הטורף”, ולפני 3 שנים הפריקוול “פרומתאוס” (שאותו ביים רידלי סקוט, במאי הסרט המקורי בסדרה), שלו גם מתוכנן המשך ממש בקרוב.

אם כך, היכן בדיוק מסתדר כרונולוגית הסרט של בלומקמפ על הרצף הזה? איך תשתלב בו ריפלי, אשר בפעם האחרונה בה ראינו אותה היא חזרה לשרידיו הרעילים של כדור הארץ? ולמה היא לובשת קסדה של Space Jockey? ואיך לעזאזל הנחת היקס חוזר לחיים (מצולק, אבל חי כפי הנראה) לאחר שהוא נקבר בתחילת החלק השלישי בסדרה? לא ברור.

בכל מקרה, לפחות לפי התגובות באינטרנט, כולם בהחלט מאמינים שבלומקמפ הוא האיש הנכון למשימה. במידה והסרט יקרה, יהיה מעניין לראות איך המשיכה של בלומקמפ למראה דוקומנטרי והיפר ריאליסטי תשתלב בסגנון של הסדרה, אבל לדעתי החיבה המיוחדת שלו לפן הטכנולוגי וסינרגיה בין אדם למכונה מרמזת על סרט שיהיה קרוב יותר ברוחו ל- “שובו של הנוסע השמיני” של ג’יימס קמרון מאשר לאפלוליות של פינצ’ר או הקאמפיות של ז’אן פייר ז’אנה, עם אופציה לא רעה לדגש חזק על קטעי אקשן והמון פיצוצים.

אך האם זה באמת יקרה? לא ברור. בלומקמפ טוען שאולפני “פוקס” מוכנים מבחינתם להתחיל הפקה “כבר מחר”, אך לדבריו הוא עדיין לא סגור על הנושא. בראיונות שהתפרסמו הביעה סיגורני וויבר התעניינות לחזור לעולם הזה (לאחרונה היא חזרה לגלם את דמותה של ריפלי לצורך משחק המחשב Alien: Isolation שיצא באוקטובר שנה שעברה).

בלומקמפ, במאי דרום אפריקאי, זכה לפרסום בזכות עבודתו בתחום הפרסומת, במיוחד פרסומת פורצת דרך שעשה עבור אדידס בשם Yellow ובסדרת פרסומות מושקעות ביותר עבור המשחק Halo. הסרטונים הללו ועוד זכו לתשומת הלב של פיטר ג’קסון שניסה להפוך את בלומקמפ לבמאי של הפקת הענק של הסרט Halo, אך ההפקה הזו נפלה בסופו של דבר. במקום זאת, ג’קסון הפיק עבורו את סרט המד”ב הצנוע אך המקורי “מחוז 9” ובלומקמפ הפך בן רגע להבטחת הז’אנר (אלוהים אדירים! סרט מד”ב שמכיל מסר חברתי!). הסרט הבא שלו היה “אליסיום” בכיכוב מאט דיימון, סרט שהיה מפוספס כי הוא חזר על חלק מהנושאים של “אזור 9” ובצורה פחות מוצלחת.

השאר תגובה