ביקורת, “הטיטנים”, עונה 1, פרק 8 – דונה טרוי

מעריצי ומעריצות “וונדרוומן” הקשיבו הקשיבו! זהו הפרק שחיכיתם לו! הוא אומנם כמעט לחלוטין מנותק משאר העלילה של העונה, אבל בהחלט מספק תקווה לעתיד מלא קישורים לתותחים הכבדים של DC  (ואולי איזו הופעת אורח פה ושם).

המשך הקריאה כולל ספויילרים לפרק:

אחרי הבריחה מהארגון, שרודף אחר רייצ’ל, דיק מחליט שהגיע הזמן לפצל את הצוות. הוא יבצע חקירה אישית משלו לגבי מסתורי הארגון, וקורי תגן על רייצ’ל, אנג’לה וגאר. בעוד דיק יוצא לאסוף תשובות, שאר הטיטאנים עולים על רכבת, יחד עם כמה סוכני FBI.

קורי וגאר מנהלים שיחת “דבורים וציפורים” מסוימת על הרגשות שגאר מתחיל לפתח כלפי רייצ’ל, כאשר קורי מציעה לנער פשוט לשחרר את כל המטען שלו, כולל העובדה שלא מזמן לעס אדם למוות. וככל שתהיה ריקה, הסצנה הקטנה הזו נתנה המון אופי לדמותו של גאר שהתחילה את הסדרה כמו פלקט לבן וחלק. קורי מצידה ממשיכה להפתיע כדמות “הורה מגונן” יותר מאשר הילדה התמימה שהיא מוכרת מהקומיקס וסדרות האנימציה. שינוי מרענן וייתכן ואפילו ידבוק בה לשנים נוספות.

Titans, Donna Troy 01

בזמן שכל השעמום הנ”ל מתרחש ברכבת, דיק יוצא לפגוש חברת ילדות שלו, החוקרת דונה טרוי, המכונה גם “וונדר-גירל”. נתחיל בעובדה שקונור לסלי פשוט מקסימה. המשחק שלה משלב את החן של ילדת הפלא לצד הכוח והאגרסיביות של וונדרוומן, ממש כמו במקרה של גל גדות. הדמות אומנם אמורה להיות נערה תמימה ו”סיידקיק” לגיבורת על גדולה בהרבה, אבל הניסיון והכישורים שהיא מפגינה כאן נותנים תחושה אמתית של פיתוח דמות מעבר לקווים הקיימים. כמו דיאנה, גם דונה אמורה להיות חצי אלה, אך ההטמעה שלה בעולם האמיתי כל כך משכנעת, שההיסטוריה שלה נשכחת כמעט לחלוטין, ואנחנו מקבלים דמות חדשה.

כמובן שכל פרק טוב של “הטיטאנים” כולל בתוכו אזכורים ליקום הרחב יותר, ובסצנות הפלאשבקים של דונה ודיק הצעירים, מוזכרים לא פעם חברי “הליגה”. אם לא אמרתי זאת עד עכשיו- זה הכי קרוב ל”ליגת הצדק” שקיבלנו עד היום על המסך הקטן, והעובדה שיש שימוש ברמיזות יותר מאשר הופעות פיזיות, בהחלט תורמת לתחושת ההנאה ואפקט ה”וואו עוד טיפה ואנחנו שם”. מה גם שתוך כדי הפלאשבקים, דונה מלמדת את דיק שלא משנה כמה גדולים “ההורים”, הסיידקיקס תמיד ישמרו אחד על השני. וזו בעצם המהות של צוות “הטיטאנים”.

titans-donna-troy-dick-700x380

אחרי שדיק עוזר לדונה לעצור חבורה של סוחרי ציד, הוא מבקש ממנה לתרגם כמה טקסטים שנמצאו ביחידת האחסון של קורי. דונה חושפת כי הטקסטים עתיקים מאוד ומכילים בתוכם מידע אודות גורלה של רייצ’ל, ותפקידה הסודי של קורי. בזמן שהשניים יוצאים לעדכן את שאר החבורה, רייצ’ל מציעה לקורי “להחיות” את הזיכרונות שלה, אך מהר מאוד העניינים הופכים מסוכנים, כאשר קורי נזכרת, ותוקפת את רייצ’ל.

ושוב, לא מדובר בהרבה חומר לעבוד איתו, אך פיתוח הדמויות המינימלי והכנסת הדמות של דונה טרוי אל המיקס (וכנראה שעוד לא ראינו כלום) משאירים את הסדרה רלוונטית ומעניינת מספיק כדי למשוך עד סוף העונה (4 פרקים)

ציון: 3.5
ratings-tv-3-half

השאר תגובה