כמודיסיאה בחלל – טריילר לסדרה “Nightflyers” על פי ג’ורג’ ר.ר. מרטין

מה ביקשנו מג’ורג’ ר.ר. מרטין בסך הכל? שיואיל בטובו לשנס מותניו ושיסיים כבר לכתוב את האפוס “שיר של אש וקרח”?! הסדרה “משחקי הכס” כבר המשיכה הלאה אל מעבר לספרים הכתובים (ואולי למקומות אחרים בכלל) ועברו כבר כמעט 7 שנים מאז שפורסם הספר האחרון, “ריקוד עם דרקונים”. לפי מרטין עוד צפויים לנו כ-3000 עמודים שיהיו פרוסים על החלקים “רוחות החורף” ו”חלום האביב”, אך תאריך הפרסום של “רוחות החורף” נדחה כל פעם… כבר שלוש שנים! ג’ורג’ יקירנו -אתה אדם בגיל מאוד מתקדם ובטח לא בשיא הבריאות. אולי תרחם עלינו ותן לנו את מה שאנחנו רוצים?

כנראה שייקח עוד זמן רב עד שנקבל את ההמשכים המצופים, אז הוא הבטיח, לפני שנתיים, שהוא מתכוון לעזוב הכל ולהתרכז ב”רוחות החורף”. אז הבטיח, כפי שאנו רגילים במדינתנו, הבטחות לחוד ומציאות לחוד ונראה כי מרטין מבלה יפה על סט הצילומים של הסדרה החדשה Nightflyersשל רשת SyFy שטריילר חדש שלה יצא ממש עכשיו:


הסדרה מבוססת על נובלה קצרה של מרטין שפורסמה בשנת 1980, שכבר עובדה לסרט מד”ב דל תקציב ונשכח משנת 1987, שנורא רצה להיות “2001 אודיסיאה בחלל” אבל לא יצא לו, כפי שהטריילר המקורי יראה לכם:

לדברי מרטין, הסדרה, בניגוד לסרט, מבוססת על הגרסה הארוכה והמפורטת יותר של הנובלה, כאשר העלילה מתרחשת בשנת 2093 ועוסקת בצוות של מדענים שנשלח לקצה מערכת השמש כדי ליצור מגע עם חללית חייזרית. כמובן שבדרך לשם הכל משתבש וכפי שאפשר לראות בקליפ, מרטין טוען שמדובר ב“פסיכו בחלל”. רגע, לא היו לנו כבר כמה סרטים כאלה?

Nightflyers book

אין עדיין יותר מדי פרטים, אפילו לא מספר הפרקים המתוכנן, אך בתפקידים הראשיים יככבו גרטשן מול (“אימפרית הפשע”), אוין מקקיין (“האויב שבפנים:ה פרק האחרון”), דויד אג’לה, סם סטרייק, ג’ודי טרנר-סמית (“הספינה האחרונה”), אנגוס סמפסון (עונה 2 של “פארגו”), בריאן פ. או’בירן והישראלית מאיה עשת.

הסדרה צולמה באירלנד וברשימת המפיקים לצד מרטין נמצאים בין השאר דניאל סרון (“הרשימה השחורה”) ודאג לימן (“קצה המחר”), למרות שמרטין לא מעורב בהפקה באופן פעיל עקב החוזה המגביל שלו עם רשת HBO. הסדרה ממומנת גם ע”י “נטפליקס” שתשדר אותה בלעדית מחוץ לארה”ב ולנו רק נותר לקוות כי שיתוף הפעולה הזה יביא לנו עוד משהו מוצלח כמו The Expanse, שלעונה השלישית שלה אנו מחכים בקוצר רוח.

השאר תגובה