ביקורת, “הפלאש” עונה 4, פרק 11 – עלייתו של האביר המתארך

הביקורת לפרק 11 של “הפלאש” בחסות – הביקורת לפרק 10 של “הפלאש” ותקופת המבחנים שלא באמת אפשרה לי לכתוב עליו, אבל בואו נהיה כנים לרגע – לא היה ממש מה לכתוב, זה היה פרק שהיה אמור להיות פרק קתרזיס לקליף האנגר שאיתה יצאה הסדרה לפגרה (פרק סיום העונה, בארי נתפס על “הרצח” של דה וו, זוכרים? זה לא היה כלכך מזמן), אך כשל.

קיבלנו פרק יחסית משעמם עם שפ בומבסטי, שאם היה מופיע על כריכה של חוברת קומיקס כנראה היה מוכר עשרות אלפי עותקים, “הפלאש עומד למשפט”, שמתרחש ברובו בבית המשפט ודיי ברור איך הוא יגמר. נקודות זכות לדרך החדשה שבה הארי וסיסקו מעוררים את קילר פרוסט (מוטיב שממשיך גם לפרק הנוכחי) – Moving on.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

אחרי פרק צונן שכל מטרתו הייתה להכניס את בארי לכלא – הפרק הנוכחי “עלייתו של האיש המתארך” (פעם אחרונה שאני אקרא לו ככה. “עלייתו של דיבני”.) מתמודד עם… טוב… עלייתו של דיבני כגיבור על מן המניין, וזה כולל התמודדות עם פושע, נפילה – או יותר נכון שריפה – שגורמת לו לפקפק בעצמו, שיחה עם דמות מפתח שגורמת לו לחזור לדרך הישר ונצחון.

את הנוסחה הזאת אנחנו מכירים טוב מאוד ואפילו ראינו אותה בסרט שעליו מבוסס שם הפרק (עלייתו של… קדימה… אתם יכולים… האביר האפל!) אבל מה שעשה אותה טיפה שונה הוא המכתב אהבה של הפרק הזה לסדרה המקורית של הפלאש – זאת משנות ה-90.

The Flash, The Elongated Knight Rises 063

הפרק החזיר לנו את זואי קלארק (בתמונה) – או יותר נכון “מתיחה” (Prank), דמות שהייתה קיימת בסדרה המקורית לפרק אחד, הפרק האחרון והיוותה סוג של מושא אהבה לטריקסטר המקורי. מה שמצחיק בכל הסיפור הזה, הוא שהיא הייתה פחות או יותר ההארלי קווין שלפני הארלי קווין (זאת נוצרה שנתיים אחרי) ולא סתם, גם לה הייתה אהבה עיוורת לפושע שמתעסק בדברים מצחיקים עד כדי שיגעון, גם הוא לא ממש רצה אותה שם, וגם הוא היה מארק האמיל! אז זואי קלאק היא הארלי המקורית.

מה שעשה את הפרק הזה אפילו יותר טוב הוא כמות הרפרנסים שבו – בין אם זה ספיידרמן של המתחרים, המסכה (שימו לב לכוחות שהוא ודיבני חולקים, וגם ההומור השמוק-י), הנוסע השמיני ואפילו סופרמן! ובנוסף לרפרנסים, הפרק היה קומי וזה מה שאני אוהב בסדרה! את הרגעים הקומיים שלה!

נכון, בארי בכלא, אבל צריך לקחת לפעמים איזו הפסקה מכל הדרמה הזאת ואני חושב שזה היה הצעד הנכון לשים את סיפור הכלא של בארי (שם הוא פוגש את והמתאבק ביל גולדברג) כעלילה משנית שבעיקר מניעה את הפרק (הבריחה של אקסל ווקר) לעלילה המרכזית שלו.

ויתרה מזאת, אני חושב שההתעלמות המוחלטת מדה וו הפרק הייתה ממש במקום כי אם להודות, אין לו כרגע הרבה במה לתרום. אם העלילה הזאת תתקדם זה יקדם את השחרור/בריחה/מה שלא יקרה עם בארי ואז הצופים יתלוננו ש”הפלאש” כמו שרק “הפלאש” יודעים ניסו לפתור את זה מהר מידי.

The Flash, The Elongated Knight Rises 03

ואגב, מי הבחורה המסתורית? יפה ששאלתם, כי זו הפעם הראשונה ש”הפלאש” באמת מצליחים לשמור על סוד (נגיד… איזה שהן תמונות שפורסמו השבוע נותנות ספויילרים גדולים להמשך העונה ומוכיחות שמאוד קשה להפקה לשמור סודות) אז אני מעדיף לשמור את זה ככה, כי נגלה את זה במוקדם או במאוחר.

ציון:
פרק 10 – 2
ratings-tv-2

פרק 11 – 4
ratings-tv-4

השאר תגובה