טריילר ל”קריפטון”, הסדרה על אבותיו של סופרמן של ערוץ SyFy

נראה כי המיתולוגיה של סופרמן לא מפסיקה להצית את דמיונם של יוצרי טלוויזיה וקולנוע. הדמות, שזכתה למספר רב של עיבודים במדיומים השונים, מקבלת סדרה חדשה, או יותר נכון, לא הדמות עצמה, לא סופרמן, אלא אבות אבותיו, בסדרה “קריפטון” שתתרחש על הכוכב בו נולד קאל-אל (ששמו הארצי הוא קלארק קנט שהוא כמובן, סופרמן) וגיבורה יהיה סבו של קאל-אל, סייג-אל. לקראת עליית העונה הראשונה בערוץ SyFy, שחררה הרשת טריילר מרשים מלא ראשון (אחרי מספר טיזרים קצרים). נראה כי הסדרה תפתח את חגיגות ה-80 להופעה הראשונה של סופרמן בקומיקס.

התקציר ששחרר הערוץ אינו מגלה הרבה על העלילה: הסדרה מתרחשת שני דורות לפני שהכוכב של איש הפלדה נהרס, ותעקוב אחר סבו של סופרמן ששם משפחתו הושם ללעג וקלס בקריפטון. בסדרה ינסה סבו של סופרמן להחזיר את הכבוד לשם המשפחה וגם להציל את הכוכב מהרס ופלישה אפשרית.

לא ממש ברור איך הסדרה תתקשר לדמותו של סופרמן חוץ מהלוגו המפורסם והזכרת שם משפחת אל כל הזמן. הטריילר גם רומז לעובדה שיכול להיות שהוא יעסוק במסע בזמן לאור הסצינה בה נראה בחור אנושי לחלוטין שנותן לסבו של סופרמן את הגלימה של סופרמן ואומר לו שהנכד שלו יהיה גיבור גדול. להוציא המסתורין הסיפורי, הסדרה נראית מושקעת מבחינת תפאורות ואפקטים ויזואליים וכל מה שצריך זה לחכות למרץ לראות אם הייתה גם השקעה דומה בסיפור.

krypton223

לתפקיד סבו של סופרמן, סייג-אל, לוהק השחקן הצעיר קמרון קאף והמוח שעומד מאחורי יצירת הסדרה הוא דיוויד ס. גוייר שאינו חדש לעולם סרטי וסדרות הקומיקס אם כי, לא תמיד בהקשר חיובי. גוייר כתב “איש הפלדה” ואת “באטמן נגד סופרמן”, ובעצם אחראי על הגרסה העכשווית של סופרמן בקולנוע. הוא גם כתב את הסיפור של “האביר האפל” שנחשב לא רק כסרט הבאטמן הטוב ביותר שנוצר, אלא גם כאחד מסרטי הקומיקס הטובים של כל הזמנים (גוייר גם כתב את שני סרטי באטמן האחרים שכריסטופר נולן ביים).

krypton-image-12

את פרק הפיילוט ביים הבמאי הבריטי קולם מקארת’י שביים לא מעט פרקים בסדרה “פיקי בליינדרס” ואת אחד הפרקים היותר טובים בעונה הרביעית של “מראה שחורה”, “מוזיאון שחור”. מקארת’י גם ביים את דרמת האפוקליפסה (זומבים) The Girl with All the Gifts בשנת 2016 שזכתה לאהדה בפסטיבלי מדע בדיוני ופנטזיה ברחבי העולם.

“קריפטון” תעלה לשידור בערוץ SyFy ב- 21 במרץ.

השאר תגובה