סדרת הטלוויזיה הטובה יותר, בחירת צוות אתר מולטיוורס

ללא ספק הסקר הקשה ביותר שהיה לנו השנה, בחירת סדרת הטלוויזיה הטובה ביותר, לא רק כזו שמבוססת על דמויות קומיקס. למרות שבמקום הראשון (ובמקומות אחרים) נמצאות גם סדרות קומיקס, עדיין, צוות האתר היה צריך לבחור מקרב כחמישים! סדרות שונות ששודרו השנה (וזו אפילו לא הייתה הרשימה המלאה). בדיוק כמו בסקרים הקודמים שעשינו, סרט הקומיקס הטוב של השנה וסדרת הקומיקס הטובה של השנה, יש להבין כי צוות האתר בחר רק מתוך הסדרות שהוא ראה במהלך השנה.

מתוך כחמישים אופציות אנשי הצוות נאלצו לבחור עד 9 סדרות שהם הכי אהבו במהלך השנה. כן הכנסו לסקר את סדרות הקומיקס שזכו לדירוג הגבוה ביותר, מתוך הנחה (נכונה מתברר) שהצוות חושב כי סדרות הקומיקס הן לא רק סדרות קומיקס טובות, אלא סדרות טובות באופן כללי.

supernatural-1211-05

לא מעט סדרות (בעצם, הרבה מאוד סדרות) נשארו ללא בחירה בכלל, חלקן אפילו סדרות גיקיות ומאוד מדוברות כמו “המפץ הגדול” (לא עונה 10 ולא עונה 11 זכו ולו לבחירה אחת), “סיפור אימה אמריקאית” (עונה 7), “זאב צעיר” (עונה 6) ואפילו (וזה די מפתיע) העונה שחותמת את “הנותרים” (The Leftovers).

סדרות שזכו להצבעה אחת ויחידה כוללות את: “שלדון הצעיר”, “ה-100” (עונה 4), “אמרלד סיטי” (העונה הראשונה והיחידה לאור העובדה שהסדרה בוטלה), “מדינייט טקסס”, “סיפורה של שפחה”, “על טבעי” (עונה 12 ומחצית עונה 13), “סנס8” של נטפליקס שבוטלה אחרי העונה השנייה שלה, “מסע בין כוכבים: דיסקאברי” (שלא הצליחה להרשים את רוב צוות האתר, לעומת “האורוויל” שנמצאת במקום גבוה יותר), “הפלאש” מחצית העונה הרביעית, “המגינים” (The Defenders) וסדרת האנימציה של גיירמו דל טורו, “ציידי הטרולים” (Trollhunters).

מקום שישי – דוקטור הו (עונה 10), מגרש השדים (עונה 2), אפל (Dark), סדרה של צרות, אורפן בלאק (עונה 5), The Gifted

Doctor Who season 10 - Header

לא מעט סדרות נדחסו למקום השישי, חלקן נמצאות איתנו כבר לא מעט עונות, אך לא ממש מצליחות להגיע למרכז השיח הציבורי, כמו למשל “אורפן בלאק” הקנדית שסיימה לא מכבר את עונתה החמישית. THE GIFTED אותה מסקר נחמן בן הרוש, היא סדרת הקומיקס הראשונה שנכנסת למצעד השנתי. העובדה שהסדרה “אפל” של נטפליקס, עליה כתב גל פלודה, נמצאת רק במקום השישי, קשורה כנראה לעובדה שהיא יצאה ממש לא מזמן וחלק מאנשי האתר פשוט לא הספיקו לראות אותה. סדרת האימה “מגרש השדים”, היא כנראה אחת הסדרות הטובות שאתם לא רואים (אבל עוד יש לכם הזדמנות לתקן את זה) והעונה העשירית של “דוקטור הו” בה אנו נפרדים מפיטר קאפלדי, לא הרשימה יותר מדי מאנשי הצוות ונכנסה למקום השישי בלבד.

מקום חמישי – מר רובוט (עונה 3), אגדות המחר (עונה 3, מחצית ראשונה), סמוראי ג’ק (עונה 5), The Expanse (עונה 2)

samurai jack season 5 episode 2 review - header

“מר רובוט” סיימה לא מכבר את עונתה השלישית ונראה כי חלק לא מבוטל מאנשי האתר, בראשם גל פלודה שסקר את שתי העונות הקודמות, ישבו וראו אותה בזמן אמת וממליצים לכם מאוד להשלים אותה לפני שתעלה העונה הרביעית. The Expense, סדרת המדע בידיוני הנהדרת אותה ניתן לראות בנטפליקס (אפילו בדיבוב לעברית, לא יודעים למה) היא סדרה שלא הרבה מדברים עליה, אבל נראה כי לא מעט אנשים רואים אותה. סדרת מתח ואקשן המערבת אינטריגות פוליטיות החובקות את כל מערכת השמש בכיכובו של תומאס ג’יין, המתרחשת 200 שנה בעתיד, בהחלט ראויה לתשומת לב, אם כי, היא לא תהיה כוס התה של כולם. מחצית העונה הראשונה של העונה השלישית של “אגדות המחר” עליה כתבנו לא מעט, ממשיכה את טיפוסן של סדרות הקומיקס במעלה הסולם. אולם, הבחירה המשמחת ביותר במקום החמישי, היא בחירת העונה החמישית של “סמוראי ג’ק” שסדרה את הסיפור וגם הביאה לסוג של קלוז’ר אל מול הקהל. גנדי טרטקובסקי, שהחל את הקריירה (פחות או יותר) עם ג’ק, נתן לו את הסיום המושלם, את הסיכום המופלא והצליח לשחרר אותו לחופשי בצורה המכובדת ביותר שיש.

מקום רביעי – אגדות המחר (עונה 2), המעניש, בוג’אק הורסמן (עונה 3), האורוויל

The Orville - Header

נראה כי צוות האתר משקיע לא מעט מזמנו בצפייה בסדרות המבוססות על קומיקס וזה ניכר בהצבעות שלו. ולכן, כאשר סדרות אחרות (ולא תמיד צפויות) מגיעות למקומות גבוהים יותר, זה גם מפתיע אבל בעיקר משמח. לצד העונה השנייה של “אגדות המחר” ו”המעניש” של מרוול/נטפליקס אנו רואים עוד סדרת אנימציה המיועדת לקהל בוגר יותר, ולמרות שהיא נחשבת כקומדיה, היא גם, מצד שני, הרהור פילוסופי על החיים. הבשורה המשמחת, סדרות האנימציה עדיין לא אמרו את המילה האחרונה בסקר הזה. גרסתו של סת’ מקפרלן ל”מסע בין כוכבים”, “האורוויל”, הצליחה לגרוף לא מעט קולות, בוודאי יותר קולות מסדרת “מסע בין כוכבים: דיסקאברי” שהדעות עליה בקרב האוהדים (ובכלל) היו חצויות.

מקום שלישי – משחקי הכס – עונה 7

Game of Thrones 0702 - 04

הסדרה היחידה שהתמקמה לה במקום משל עצמה, העונה השביעית, והקצרה יחסית של “משחקי הכס” גרמה לחלק לא מבוטל מאנשי האתר להיות מרותקים אליה והם, בתמורה, מאוד אהבו את מה שהם ראו והצביעו לה. טל מלכה שסקר את הסדרה באופן שבועי, לא הסתיר גם את התלהבותו בניתוחים הארוכים והמרתקים שלו לאחר כל פרק.

מקום שני – אלים אמריקאים, דברים משונים (עונה 2)

american-gods episode 1 review - Header

הקרב על המקום השני היה צמוד, שתי סדרות שאינן מבוססות על קומיקס אבל משכו את תשומת ליבם של צוות האתר. “אלים אמריקאים” המבוססת על ספרו של ניל גיימן היא ללא ספק אחד מסדרות ה”וואו” של השנה שלא מפחדת להיות בוטה, אלימה אך גם להעביר מסר ולעשות את כל זה באופן בוגר ורציני (וגם סקסי יש לומר). “דברים משונים” הצליחה להמשיך את מה שהעונה הראשונה שלה עשתה, להחזיר לאנשים את שנות השמונים. הסדרה, שהיא מחווה אחת ומתמשכת לעשור של קולנוע טלוויזיה ומוסיקה, המשיכה את סיפורם של חבורת הילדים, בעיירה הנידחת אי שם בארצות הברית אשר סובלת ממפלצות מאיימות ומעולם מקביל שנמצא מתחת….

מקום ראשון – ריק ומורטי (עונה 3), סוכני ש.י.ל.ד (עונה 4), לגיון

Rick and Morty, The Ricklantis Mixup1 05

קשה מאוד להתווכח עם העם, ועם הבחירות של צוות האתר, “סוכני ש.י.ל.ד”, שנבחרה כסדרת הקומיקס הטובה של השנה, היא גם הסדרה הטובה של השנה על פי יותר ממחצית אנשי האתר. פיל קולסון וחבריו, בעונה הקודמת, הצליחו להצמיד את הכותבים שלנו למסך שבוע אחר שבוע במתח, דרמה ולא מעט רגש. גם “לגיון”, שבסקר סדרות הקומיקס הטובות של השנה הגיעה למקום השני, התברגה כאן למקום הראשון לצד “סוכני ש.י.ל.ד” אולם, הבשורה המשמחת ואולי הכי בלתי ניתנת לערעור, היא שלטונם של “ריק ומורטי” בפסגת הסדרות הטובות של השנה, משמח לראות שדווקא סדרת אנימציה, שאינה מבוססת על קומיקס אך כן מצליחה לגרום לאנשים לצחוק, וגם לתהות על החיים, מצליחה לתפוס כל כך חזק צופים “מבוגרים” ובוגרים ששבוע אחר שבוע צופים ומייד אחר כך יושבים ומנתחים. בהחלט בחירה ראוייה לשנה טלוויזיונית עמוסה בכל טוב.

השאר תגובה