ביקורת, “המתים המהלכים”, עונה 7, פרק 5 – “השליחים”

בהמשך לציפיות ולמבנה העונה הנוכחית, פותח הפרק החמישי במחנה נוסף מתוך המשוואה ניגן-משרתים, משרתים-ניגן. “היל-טופ”. העיירה בה ג’יזס מתגורר והמקום אליו חמקו סשה ומגי ההריונית. “היל-טופ” היא החוליה האחרונה, מאלו שידוע לנו עליהן, בתוך הרכב הכוחות הנוכחי בסדרה ומיקומן של מגי וסשה שם, בנפרד מהחבורה, ממשיך את הקו המאוד ברור של העונה- פיזור החבורה לקבוצות שונות וחיזוק הכוח האינדיבידואלי של כל אחד מהגיבורים.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

כבר בתחילת הפרק אנחנו מקבלים מענה ראשוני לבעיה שהניעה את סיום העונה הקודמת והובילה לפרק הפתיחה המדובר. מגי קיבלה את הטיפול הרפואי על ידי הרופא המקומי של ראש הגבעה ואף התבשרה כי העובר בסדר. בנוסף למידע המרגיע, קיבלה מגי את ההמלצה, המאוד ברורה, להישאר ב”היל-טופ” על מנת שיהיה לה טיפול רפואי נגיש לאורך חודשי ההיריון.

הבשורה הטובה עבור מגי היא העובדה שהיא צפויה להיות אימא וללדת צאצא לגלן, המנוח הטרי. הבשורה הפחות טובה הפרק, היא העובדה שמגי לא מוזמנת להישאר. לאחר המפגש הסוער בעונה השישית, אותו ניהלה מגי עם גרגורי, מנהיג הקהילה ב”היל טופ”, הוא לא מעוניין בנוכחות שלה בין חומותיו. למרות המלצות הרופא ותחינותיו של ג’יזס, גרגורי לא מוכן להקשיב ודורש מסשה ומגי לעזוב בתום לילה אחד.

äîúéí äîäìëéí | òåðä 7 | ôø÷ 5

מגי מבינה כי אין להן שום דבר ביד אתו יוכלו להתמקח. לאחר שבעונה הקודמת מגי הבטיחה לגרגורי, בתמימותה דאז, כי הם יחסלו את המושיעים ולאחר שהם נכשלו בכך- שום דבר שהן יציעו לא יהיה משכנע מספיק.

למזלן של השתיים, אותה פעולה של חיסול מוצב שלם של המושיעים בעונה הקודמת, מובילה להזדמנות דרכה יוכלו לפתור את התסבוכת. במהלך הלילה “היל-טופ” מותקפת על ידי עדר זומבים, ברגע שתוכנן היטב, על מנת ללמד את תושבי העירייה לקח. סשה, ג’יזס ובעיקר מגי, מצליחים לגבור על המתקפה ולהחזיר את הסדר לעיירה. השלישייה בטוחים שעצם העובדה שהם הצילו את המקום תהווה קלף מיקוח שישכנע את גרגורי, אבל זה ממשיך לסרב.

äîúéí äîäìëéí | òåðä 7 | ôø÷ 5

בבוקר מגיעים המושיעים, הפעם בלי ניגן. כהרגלם, המושיעים הגיעו על מנת לקחת את מחצית השלל של התושבים ועל הדרך לקחת את גרגורי לשיחת ריענון והבהרה. הם אלו שהכניסו את הזומבים בלילה כדי להזכיר להם מי הבוס ולהזהיר את גרגורי שלא יטעה בהמשך כי ייאלץ לשלם מחיר כבד בהרבה מאשר לכרוע ברך. על מנת להוריד עצמו מן המוקד, מנסה גרגורי לחשוף את מגי וסשה הנמצאות אצלו, רק כדי לגלות שג’יזס החביא אותן במקום אחר משחשב.

במהלך זה ובשיחה שבעקבותיו, מבהיר ג’יזס לגרגורי כי הוא לא שולט ומחליט על “היל-טופ” לבדו. לאחר שג’יזס מאיים כי יחשוף את הקשר בין “היל-טופ” ל”אלכסנדריה” ויסכן את כולם, לגרגורי אין ברירה אלא להסכים לקבל את מגי וסשה לקהילתו.

äîúéí äîäìëéí | òåðä 7 | ôø÷ 5

מגי בלטה במיוחד לאורך כל הפרק. למרות הטראומה הנוראה שעברה עם מותו של גלן, מגי עומדת יציבה על הרגליים ולא מאבדת תקווה ואחיזה. הידיעה כי היא עדיין נושאת את העובר המשותף שלה ושל גלן, לצד הצורך בנקמה וצדק, מחזיקים ומחזקים אותה.

כפי שסומן כבר בסיום הפרק הראשון, ולאורך הסדרה כולה למעשה, מגי מבליטה את יכולות המנהיגות שלה. היא זו שמנהלת את הקרב מול הזומבים במשך הלילה והיא גם זו שמעמידה את גרגורי במקומו ברגע שיא בו היא מכניסה לו אגרוף לפנים שמיישר אותו היטב וגורם לו להכיר בה כפי שהיא ולהיזהר ממנה.

גם ג’יזס לא מפספס את המנהיגותיות של מגי ובעוד שהוא טוען כי אין לו את היכולת להוביל קהילה, הוא רומז באופן די ברור כי יש לו רעיון מי כן יכולה. כך אנו עתידים לקבל קהילה המונהגת על-ידי מגי, במקביל ל”אלכסנדריה” של ריק והממלכה של יחזקאל. מגי, שמהרגע הראשון הוצמדה כסגניתה של דיאנה בעונה הקודמת, צפויה להפוך למנהיגה הנשית היחידה בסדרה כרגע ואין ראויה ממנה.

äîúéí äîäìëéí | òåðä 7 | ôø÷ 5

במקביל לסיפור המתרחש ב”היל-טופ”, שזורה גם עלילתו של קארל שבורח מאלכסנדריה עם איניד. השניים צועדים יחד ל”היל-טופ”, כל אחד בשל מטרתו. איניד עושה זאת על מנת להגיע ולהיפרד מגלן הקבור בעיירה ולעזור למגי, שלוקחת אותה תחת חסותה ברגע שמעבירה לה את שעון הכיס של אביה הרשל.

קארל, לעומת זאת, לא מוכן לוותר ולהיכנע לחיים החדשים. לאחר שהבין כי אביו לא ייתן לו לסכן את תושבי “אלכסנדריה” ואת עצמו, מחליט קארל להגיע לניגן לבדו. הוא מגיע ל”היל-טופ” בכדי להתנגב למשאית שחוזרת לביתו של ניגן מתוך כוונה להרוג אותו בעצמו.

äîúéí äîäìëéí | òåðä 7 | ôø÷ 5

במשאית מצפה לו הפתעה- ג’יזס עולה עליה בעצמו בשל מטרה דומה. הוא נשלח על ידי סשה, בלי לשתף את מגי, על מנת לאסוף מידע על ביתו של ניגן. הוא נשלח על ידי סשה, בלי לשתף את מגי, על מנת לאסוף מידע על ביתו של ניגן. המפגש מפתיע את השניים, אך ללא מילים מיותרות הם מבינים זה את זה ולנו רק נותר לחכות ולראות לאן ההרפתקה המסוכנת הזו תוביל.

הפרק סגר כמה קצוות אבל המבנה עצמו היה מעט רופף ולא מהודק. הבחירה לשבור את מבנה העונה עד עכשיו, בה כל פרק התמקד בסיטואציה אחת ובקבוצה אחת, חוטאת לאופי הנוקשה שהעונה ייצרה. נוצרת תחושה כי לתסריטאים לא היה מספיק מה לספר על המתרחש ב”היל-טופ” והתחושה הזו אכן מודגשת בסצנת מתקפת הזומבים שמגיעה מאוד מהר ונפתרת מאוד מהר.

äîúéí äîäìëéí | òåðä 7 | ôø÷ 5

גם דמותו של ג’יזס מוצגת באור שונה לחלוטין מהאופן בו נחשפנו אליו בעונה הקודמת. אחרי הציפייה הגדולה לדמות גדולה מהחיים וערמומית כפי שראינו, קיבלנו גרסה רכה ומעודנת בלי הרבה צבע וחיות שאפיינו אותו. כמובן שזה לא אומר דבר על ההמשך וסביר שעוד נזכה לראות את חוצפתו של ג’יזס, אבל כהצגה ראשונה בעונה היה חסר לראות את זה אצלו כבר עכשיו.

לאחר הפרק הנוכחי העלילה יכולה להתפזר לכיוונים רבים. ראינו כי בכל אחת מן הקבוצות קיימים מי שרוצים להרים ראש ולמרוד בניגן: רוזיטה ומישון ב”אלכסנדריה”, קארל שעזב לנקום לבדו, סשה ב”היל-טופ”, כמה מאנשיו של יחזקאל ואפילו דוויט וגרושתו שרי הראו רמזים לכך בקרב המושיעים הנאמנים.

כעת יש לראות מי יפעל קודם ומי יהיה הבא בתור לשלם את המחיר ועד כמה הוא יהיה נורא. ללא ספק מדובר בעונת שיא עם דמויות מפותחות מספיק כדי שכל סיפור יהיה מעניין וסוחף. יש לקוות כי הקצב המדוד והמותח יישמר והעלילה תוסיף להיות מהודקת יותר בפרקים הבאים.

ציון: 3.5
ratings-tv-3-half

השאר תגובה