ביקורת, “מלכות הצעקה”, עונה 2, פרק 5 – שאנל קטלני

הנה הן חזרו, עם הוורוד הנועז, הנצנצים הבוהקים והבלונד שאין לטעות בו. השאנליות חזרו לאחר פגרת בחירות ארוכה והן רעננות מאי פעם, ממש כאילו הן לקחו חופשת ספא בשביל לחזור טעונות אנרגיה וחיות.

קבלו את חמשת הזרקונים של פרק חמש. (ספויילרים בפנים):

צו גיוס – כנראה שהשאנליות היו זקוקות לחופשה בשביל להתאפס על עצמן ולהבין מה הדבר שהן יודעות לעשות הכי טוב, שזה אומר לשלוט ולאמלל אחרים. אי לכך ובהתאם לזאת, השאנליות יוצאות במסע גיוס שאנליות חדשות אשר יתפקדו הן כמשרתות תחת מרותן (יותר נכון תחת מרותה של שאנל האחת והיחידה) והן כמגן אנושי ובשר סכינים למפלצת הירוקה.

לאחוות השאנל מצטרפות שאנל #7 אשר סובלת מתסמונת מורפן, ושאנל #8 בשם דריה שסובלת מתסמונת מוביוס. מאחר ולא היו להן מועמדות נוספות הן גיסו גם “גיי מחמד” בשם טריסטן אשר מעריץ את השאנליות עוד מתקופת המשפט שלהם (לאחר עונה 1). אגב טריסטן נהג לכתוב פאן-פיקשן אודות השאנליות (מתברר שזו תופעה אמיתית של מעריצי הסדרה, מי אמר שראיין מרפי לא מחובר למעריצים?!).

scream-queens-s02e05-01

ואם כבר מגייסים שאנליות חדשות, אז דין מאנץ’ מצטרפת לחגיגה ומחליטה גם היא לצרף כמה שאנליות חדשות משלה, קבלו את שאנל #9 עד #11.  אבל אל דאגה, בטרם זה נהייה מסובך מידי, המפלצת הירוקה דאגה לדלל השורות וחיסלה את #11 ואת טריסטן.

מה אמרת? – הידעתם שהמחלות בהן מטפלים בסדרה, פסיכיות ומטורפות ככל שהן ישמעו,  אכן קיימות במציאות. כמו למשל המחלה המופיעה בפרק בשם “תסמונת המבטא הזר”, תסמונת אשר גורמת לחולה להחליף מבטאים בלא להיות מודע לכך. התסמונת גם הדביקה את ד”ר הולט, ד”ר קסדי ואת שאנל #3. מה שהוביל להרבה מבטאים משעשעים ובעיקר מחרידים. (#3 פשוט לא יודעת לעשות מבטאים באופן משכנע).

scream-queens-s02e05-02

תא ההקפאה – החששות שלנו היו אמיתיים, דניס המפילד, סוכנת מיוחדת של ה-FBI, נרצחה בסוף הפרק הרביעי. אבל בטרם נספיד אותה באופן סופי, דין מאנץ’ מספרת לזיידי שדניס לא ממש, ממש מתה, מתה. או כמו שהיא קראה לזה, יש לה דופק חלש ומוות מוחי, כך שעדיף להקפיא אותה בתא הקפאה מיוחד עד שימצאו תרופה להתחשמלות. והנה התסריטאים הצליחו להרוג שני ציפורים במכת חשמל אחת, יש להם אפשרות עתידית להחזיר לחיים את דניס ומאידך, דין מאנץ’ זוכה לבחון את תא ההקפאה המיוחד שלה במידה והיא תצטרך לאפסן את עצמה אם לא תמצא התרופה למחלתה.

שותפה חדשה ישנה – העונה כל שניית מסך של הסטר היא פשוט זהב! ליה מישל עושה עבודה נפלאה כמטורפת, כעת היא מצליחה לשכנע את השאנליות שלעבור לגור איתן זה הדבר הנכון והחכם לעשות, בעצם זה הכל לטובתן. כעת יש להסטר, שללא ספק עובדת יחד עם המפלצת הירוקה, גישה מלאה אל השאנליות. WHO’S NEXT?

scream-queens-s02e05-03

חשודים – הפרק נחשפו זוג גילויים מרעישים. הגילוי הראשון היה שייך גם לדיאלוג המוצלח של הפרק בין מאנץ’ והאחות הופל (קריסטי אלי). במהלך הדיאלוג מאנץ’ פיטרה את הופל, אלא שזו  החזירה מלחמה, ירדה על מאנץ’ העליבה אותה, צחקה עליה, חשפה את זה שהיא מודעת למחלתה ודאגה שמאנץ’ תחזיר אותה לעבודה. מבריק ומראה עד כמה הופל, בדומה להסטר, מטורפת על כל הראש ומבריקה באותה המידה.

הגילוי השני שייך לד”ר קסדי קסקייד, שמתברר שהוא הילד של הגבר אשר נרצח בבית החולים ב-1985. ולא רק זה, אלא שהוא מבטיח לאמא שלו “שהוא ידאג להכל”… היש יותר מבשר רעות מזה?!

למרות שפרק חמש היה פרק טוב וסיפק שפע של צחוק, מתח והתקדמות עלילתית, השמועות מדברות על כך שנתוני רייטינג דלים ובאזזז רשת חלש מבשרים על כך שכנראה שלא תהייה עונה שלישית. אני ממליץ לנסות וליהנות מהשאנליות כמה שניתן כל עוד ניתן. או שנסתפק בפאן-פיקשן.

ציון לפרק: 4 זרקונים.
ratings-tv-4

 

השאר תגובה