ביקורת “הפלאש” עונה 2 פרק 10: אנרגיה פוטנציאלית

הביקורת השבועית של “הפלאש” מוגשת בחסות אפריל אוניל.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים ובעיות זוגיות מיותרות!

בעונה הראשונה של “הפלאש” הייתה דמות אחת שלא ידעה לאורך כל העונה מה קורה סביבה, אייריס. העונה היא מוחלפת בפאטי, שכל מה שלידה צועק שבארי הוא הפלאש ובכל זאת – היא פשוט מסרבת להבין מה הולך.

"הלוואי והפלאש היה מזמין אותי לרקוד"; "..."
“הלוואי והפלאש היה מזמין אותי לרקוד”; “…”

הפרק מתחיל בדייט של בארי עם פאטי. יכול להיות שהוא סוף סוף יספר לה שהוא הגיבור הנערץ של סנטרל סיטי? יכול להיות, אבל רגע לפני שהרומנטיקה פורחת ביניהם מגיע זום, חוטף את פאטי וזורק אותה מגג בניין. אה, זה רק חלום מזוויע? טוב, אנחנו רגילים לחלומות המזעזעים שלך, בארי.

בתחנת המשטרה משפחת ווסט 2.0, שעכשיו כוללת גם את וולי, מתכוננת לארוחת ערב משפחתית במהלכה אייריס וג’ו יכירו קצת יותר טוב את הבן האובד, שלא נראה מרוצה במיוחד מקיומה של המשפחה החדשה שלו, בייחוד בארי, אותו הוא מכנה “הצל הלבן”. האינטראקציה של וולי עם המשפחה החדשה מעניינת, ונקודת הפתיחה שלו נוראית בצורה טובה.

"איפה יש דבקון כשצריך אותו?!"
“איפה יש דבקון כשצריך אותו?!”

בהמשך הפרק, לאחר שוולי מבריז לווסטים, ג’ו מגלה שהוא הגיע לסנטרל סיטי על מנת להתחרות במירוצי מכוניות לא חוקיים ולהרוויח כסף כדי לממן את הטיפולים של אמו הגוססת. הוא מתעמת עם ג’ו על כך שאין לו באמת מקום במשפחה ושהם לא צריכים אחד את השני בחייהם. בסופו של יום הם מחליטים להתחיל מחדש, בלי להעמיד פנים שג’ו רוצה לחנך את וולי ושוולי רוצה להיות הבן של ג’ו, ובינתיים קו העלילה הזה מאוד מעניין.

במעבדות סטאר הארי מנסה להבין איך להאיץ את כוחותיו של בארי כדי שזום יוכל לגנוב אותם וישחרר את ג’סי, עד שסיסקו מסב את תשומת ליבו שאולי במקום להאיץ את בארי הם ינסו להאיט את זום. וכך אנו נחשפים אל הנבל השבועי – טרטל, אדם שיכול להאט את הקצב של כל מה שסובב אותו וכך ליצור את האשליה שהוא מהיר יותר מכל הספידסטרים יחד. איש הצב הוא המובי דיק של סיסקו, אותו הוא מנסה לצוד במשך חודשים ולא מצליח, כשכולם יודעים על העניין חוץ מבארי. אתנחתא קומית משעשעת כבבואת מראה לסיפור עם פאטי.

איש הצב הוא אחד הנבלים המינוריים שהסדרה הפכה לאחד המעניינים ביותר בעיניי: גנב קטן שזכה בכוחותיו בגלל התאונה במעבדות סטאר, אשתו עזבה אותו והוא היה כל כך רכושני שהחליט להרוג ולשמר אותה בארון זכוכית כדי שלא תאבד לו. בנוסף, הוא גונב מאנשים את הדברים הכי יקרים להם, מבלי לעשות מכך רווח. הכותבים יצרו דמות אפלה מאוד עם הרבה עומק רגשי וכה חבל שהוא בוזבז על קו העלילה המרכזי המסובך של הסדרה.

"אם מישהו יתחיל לזמזם את שנדלייר, הוא מת"
“אם מישהו יתחיל לזמזם את שנדלייר, הוא מת”

מהצד השני ישנו הארי, שבסופו של דבר הורג את איש הצב על מנת לגלות איך הוא יכול לשחזר את היכולות שלו ולנצל אותן ולעצור את זום. טום קאוואנו מוכיח לנו שהארי לא פחות אפל מהאריסון וולס “המקורי”; הוא לא בוחל באמצעים על מנת להציל את בתו ובאמת ילך עד הסוף – ולדעתי זה יתפוצץ לו בפרצוף בצורה מזעזעת.

דברים נוספים שקרו בפרק, אבל בעיקר גרמו לי לחשוב כמה מיותרים הם היו. למשל, הגילוי שג’יי גוסס ממחלה כלשהי בעקבות אובדן מהירותו וימות אם לא ישיג אותה בחזרה. נכון, זה פיתח את הדמות שלו, וגם את קייטלין שלא מוכנה לראות עוד חתיך בו היא מאוהבת שימות מולה, אחרי שבעלה הטרי החליט לטוס לתוך חור שחור ולהציל את היקום. תמיד הולכת על הגיבורים עם משאלת המוות.

"אתה לא אבא שלי!"; "אתה לא מייקל בי ג'ורדן!"
“אתה לא אבא שלי!”; “אתה לא מייקל בי ג’ורדן!”

פאטי מחליטה שהיא עוזבת את סנטרל סיטי כדי ללמוד ולהפוך לחוקרת מז״פ. היא מרגישה שמיצתה את עצמה כשוטרת אחרי שתפסה את רוצח אביה, על חשבון חלומותיה, וגם נמאס לה לחיות בתחושה שבארי מסתיר ממנה משהו, למרות שהכל מוטח לה מול הפרצוף והיא פשוט עיוורת למה שמתרחש לפניה, וזה כבר מעצבן מאוד.

אבל, לשם התיקון, הריוורס-פלאש חוזר, הפעם בצורתו המקורית של פרופ’ איאוברד ת’ואן (השחקן מאט לטשר לא קיבל מספיק זמן מסך בעונה הקודמת, לדעתי). אז הפרק הבא בטח יהיה כיף לא נורמלי עם אחת הדמויות היותר טובות שהוצגו בסדרה.

ציון: 3
ratings-tv-3

טרטל הוא אויב ותיק של הפלאש, עוד מימי ג’יי גאריק בשנות הארבעים. בניגוד לראסל גלוסון בפרק, לא ידוע שמו האמיתי של הנבל בקומיקס.
– הרצון של פאטי להיות חוקרת מז”פ תואם לקריירה שלה בקומיקס, שם הייתה עוזרת המעבדה של בארי.
– “ספריית ניידל”: מרטין ניידל היה צייר קומיקס בעידן הזהב ואחד מיוצריו של טרטל.
– “יהלומי וונדרוורט”: עשוי להיות רפרנס לשחקנית לורה וונדרוורט, שגילמה את קארה זור-אל ב”סומלוויל” ובקרוב תתארח ב”סופרגירל”.

השאר תגובה