מולטי-סנייפ: האינטרנט נפרד מאלן ריקמן

אלן ריקמן, אייקון המשחק האהוב והמוערך, נכנע השבוע למחלת הסרטן בגיל 69. ריקמן, שבמידה מעוררת השראה החל לככב בקולנוע רק בגיל 42, מוכר מתפקידיו כהנס גרובר, הנבל המהפנט ב”מת לחיות”, אלכסנדר דיין, השחקן הממורמר בסרט הקאלט “גלקסי קווסט”, ומרווין הדרואיד המדוכא בעיבוד הקולנועי ל”מדריך הטרמפיסט לגלקסיה”. מעל הכל, ריקמן כנראה ייזכר כדמות הכי מורכבת בסאגת “הארי פוטר”, הנבל-שהתגלה-כגיבור, סוורוס סנייפ.

Alan Rickman 01
איור מאת דרק נוצ’פרנקה

לפני כשנה, היוטיוברית kcawesome13 ערכה את הסצנות הגדולות של סנייפ בצורה כרונולוגית, ועכשיו עם מותו של ריקמן הסרטון נהיה ויראלי. הסדר המחודש של הסצנות מבטא באופן דרמטי כמה טראגי הוא סיפורו של סנייפ. והנה הדמעות מתחילות להציף את העיניים:

ג’יי קיי רולינג נפרדה מהאדם שהביא לחיים את הדמות שבראה:

דניאל רידקליף, ‘הילד שנשאר בחיים’ בעצמו, שלעתים נדירות בלבד נוהג להשתמש במדיה החברתית, נפרד מריקמן בפומבי, במכתב שובר לב. רידקליף כתב על כמה העבודה המשותפת והחברות עם ריקמן השפיעו עליו:

As an actor he was one of the first of the adults on Potter to treat me like a peer rather than a child. Working with him at such a formative age was incredibly important and I will carry the lessons he taught me for the rest of my life and career

Alan Rickman 02-1
“לחיי האנטגוניסט הכי טוב שניתן לבקש”, הניו יורקר נפרדים. קרטון מאת בנג’מין שוורץ.

איאן מק’לן נפרד מהקולגה והחבר, “יש כל כך הרבה שאין דומה לו לזכור באלן ריקמן”:

Alan Rickman 03

הבמאי קווין סמית’ נפרד בעצב והומור מריקמן, שגילם את מטטרון, הקול של אלוהים, בסרטו “דוגמה”. “מעולם לא היית סנייפ עבורי, כמו שהיית הארי פוטר עצמו בבגרותו”, סמית’ כתב.

Alan Rickman 04
איור מאת פאולו ברביירי

מעריצי “הארי פוטר” הציפו את מתחם השעשועים של הפרנצ’ייז ב”יוניברסל סטודיוז” באורלנדו, הרימו את שרביטהם לזכרו של ריקמן, והניחו פרחים לצד דלת הכיתה לשיקויים של סנייפ. עובד של הפארק אף השאיר לצד הדלת שושן אחד (לילי באנגלית), לזכר אהבתו הנצחית של סנייפ ללילי פוטר.

Alan Rickman 05
שרביטים למעלה
Alan Rickman 06
Always

לסיום, זהו ריקמן נפרד בעצמו מסנייפ, במכתב מרגש שכתב למגזין “אמפייר” ב-2011, עם תום עבודתו על הסרט השמיני והאחרון בסדרת סרטי “הארי פוטר”:

Alan Rickman 07-1

.Thanks for all of it, Alan

https://45.media.tumblr.com/83369bca1247a88d948f742d3003dd47/tumblr_o0zdnw7oGp1ujar4wo1_500.gif

השאר תגובה