ביקורת “החץ” עונה 4 פרק 9: מים אפלים

הביקורת השבועית של “החץ” מוגשת בחסות המשטרה הירוקה.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים ואפקטים ממוחשבים גרועים!

החגים באים עלינו לטובה ואיתם מגיעה פגרת החורף. איך עוזבים אותנו ב”החץ” עד חזרת הסדרה? עם טוויסט בעל סוף צפוי מראש שמחרב כמה ניחושים לגבי טוויסט נוסף הצפוי לקראת סוף העונה. מבולבלים? תיכף אסביר.

"למה אין פה אף סממן של קוואנזה?"
“למה אין פה אף סממן של קוואנזה?”

אוליבר מתחיל בפעילות המוניציפלית שלו ויוצא לנקות את חופי סטאר סיטי. במהלך אירוע ההתנדבות הציבור מותקף ע”י מלז”ט של HIVE (וואו, לתקוף אנשים תמימים בערב חג המולד זה אפל יותר מכל המוות ההמוני ב”איש הפלדה”…) לאור המצב, אוליבר מחליט לא לעמוד על השמרים וחושף בפני תקשורת את פרצופו האמיתי של אויב הציבור מספר אחד, דמיאן דארק (אם לטוני סטארק זה לא עבד טוב, אני לא רואה סיבה למשוך גם לאריה הזה בשפם).

לאחר האיום הפומבי על דארק, הצוות חייב לשדר עסקים כרגיל ואוליבר מתכונן לערוך מסיבת חג מו– חגים גדולה. טרם המסיבה אמה של פליסיטי מגלה את טבעת האירוסין שאוליבר תכנן לתת לפליסיטי לפני שחזרו בעל כורחם לסטאר סיטי והשתיים חושבות שהוא עומד להציע לה נישואין. מכאן בעצם מתחילה מריחת דרמה עצומה של “יחסינו לאן” במעגלים, כאשר השאלה החוזרת שוב ושוב היא “אם אתה אוהב אותי למה בכל זאת לא הצעת לי נישואין? למרות חזרתך ללחימה בפשע?” המוטיב הזה רק הלך והתחזק לכל אורך הפרק והפך את הסדרה לאופרת סבון, יותר מתמיד.

"מישהו גמר את כל האגנוג!"
“מישהו גמר את כל האגנוג!”

דארק הורס את המסיבה וחוטף את ת’יאה, פליסיטי ודיגל, מה שמוביל את אוליבר למה שאולי נחשב לחזרתו של החץ הישן והטוב. הוא פשוט עובר סמטה סמטה ומתחקר באגרסיביות כל “רוח רפאים” שהוא לוכד, עד שלעזרתו מגיעים קפטן לאנס ומרלין (“מאיפה השגת טלפון עם איכון למפקדה של דארק, מרלין?” “אני ראס אל גול!” באטמן, מישהו? מישהו צעק “באטמן”? לא? אז באטמן!!!) יחד עם לורל, שלאחרונה מופיעה משום מקום כשהמצב כל כך נוח בשבילה, יוצאים השלושה לחלץ את חבריהם מפני דארק, ש… מתכנן להקים לתחייה את תעשיית מחנות ההשמדה של הנאצים? כמובן שאוליבר מנסה קודם מופע סולו ויוצא להסגיר עצמו לידי דארק, מה שמוביל שוב לדיאלוג “אני אוהב אותך, אבל זה מסוכן” מול פליסיטי, שנייה לפני שדארק שולח אותה ואת האחרים לתא גז, למרות העסקה לכאורה שעשה עם אוליבר, כי… הוא האיש הרע!

לורל, קוונטין ומרלין (בתחפושת החץ הירוק) מגיעים ברגע האחרון, מצילים את המצב ומרלין פותח בקרב לוהט מול דארק, בסופו אוליבר ומרלין מביסים לכאורה את אשף אומנויות הסית’. אבל רק למראית עין, מאחר ותוך דקות ספורות רואים את דארק שוב על הרגליים (מתח? לא בסדרה שלי!)

"מה לרשום על המצבה שלך?"
“מה לרשום על המצבה שלך?”

כולם שמחים וטוב להם, ברוח חג המו– החגים. אוליבר אפילו מציע נישואין לפליסיטי באירוע פומבי (פיהקתי מכמה שזה היה אנטי-דרמטי) והשניים נוסעים בלימוזינה אל עבר הזריחה… באמת חשבתם שזה ייגמר כך לפני היציאה לפגרה? ברור שלא; דארק שולח את אנשיו לחסל את אוליבר ופליסיטי סופגת את האש.

עכשיו, צופה תם יחבר סצנה זו ישירות לסצנת המצבה האנונימית מהפלאשפורוורד בתחילת העונה, ויסיק שזהו קברה של פליסיטי. צופה חכם יבין שאין שום סיכוי שפליסיטי תמות עכשיו, מאחר וכנראה בחזרת הסדרה היא תתאושש בבית חולים וניסיון חיסול נוסף שלה רק ימחזר את התסריט ויוריד את הסדרה לשפל יצירתי חסר תקדים. שלא לדבר על כך שעדיין לא עברה חצי שנה, הזמן בו תתרחש אותה סצנה עתידית. אז כרגע פליסיטי יורדת מרשימת הקורבנות (מה שמשאיר את דיגל ות’יאה… או אולי אמא של פליסיטי, כי די כבר עם הצרחות האלה!)

"אררגגג... מי כותב את החרא הזה?!"
“אררגגג… מי כותב את החרא הזה?!”

לסיכום: דרמה מוגזמת לצורך הקרבת דמות שתשרוד את העונה, או תוביל למיחזור התסריטאי של העשור… ואני שואל: למה לא לעשות סדרת גיבורי על טובה על בסיס הדמות הנפלאה הזו של החץ הירוק? למה?! הפרק לא היה נוראי ואפילו היו בו הברקות טקסטואליות, אבל מעשה אחד טוב לא מכפר על שורה של החלטות עצלות. נקווה שחציה השני של עונה 4 יעורר כבר את הסוס הצולע הזה.

ציון: 3.5
ratings-tv-3-half

השאר תגובה