ביקורת “סוכני שילד” עונה 3 פרק 7: תאוריית הכאוס

הביקורת השבועית של “סוכני שילד” מוגשת בחסות ורדה רזיאל-ז’קונט.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים ושיברון לב!

♪!I've got a theory♫
♪!I’ve got a theory♫

במקרה ופספסתם את מאורעות הפרק הקודם הנה מבזק קצר: אנדרו הוא לאש! מה קורה כאשר שאר אנשי שילד מגלים זאת? ובכן, מרבית הפרק מתייחס לגילוי האיטי יחסית של האמת המפחידה. אחרי שפון סטראקר הצעיר שופך את המידע בפניה (לפני שנשפך בעצמו לתקדמת), מיי יוצאת לחקור עוד לפני שתפעל נגד בעלה לשעבר. עד מהרה היא מאשרת את דבריו של וורנר וממהרת לאתר את אנדרו, שבדיוק מתחיל סשן עם ג’ואי גוטיירז (הו… היי, ג’ואי! איפה היית חמישה פרקים?) מיי מעמתת את אנדרו עם המידע המפליל, והוא מנסה לשכנע אותה שהכל בסדר… כמה שניות לפני שהוא מנטרל את מיי עם אייסר וכולא אותה במשרד הישן שלו באוניברסיטה.

במקביל, היחסים בין רוזלינד לקולסון עולים שלב כשזו מתכוונת לקחת את פיל לפגישה עם נשיא ארה”ב על מנת לדון בסטטוסים של האיניומנס ושילד. מאק מקבל טלפון מפתיע מלינקולן, שמבקש לפגוש אותו בדחיפות. הוא מספר לו שאחרי מחקר ארוך על הרציחות של לאש, הגיע לינקולן למסקנה אחת: לאש קיבל מידע ישירות מהרשימות הישנות של ג’יאינג, שנמצאות בידי שילד. מאק, באופן די מהיר, מסיק שהיחיד עם גישה למידע הזה היה אנדרו, ואץ לספר לקולסון ודייזי, שמתקשים לעכל את המידע.

"איך מישהו מסוגל לאהוב קומיקס של ג'ונתן היקמן?!"
“איך מישהו מסוגל לאהוב קומיקס של ג’ונתן היקמן?!”

בעודה כלואה במסתור שלו, מספר אנדרו למיי איך הפך ללאש לאחר שנחשף לטריג’ן, מלכודת שהטמינה ג’יאינג ברשומות שלה. אחרי שיחת “יחסינו לאן” ארוכה ומלאת מטענים רומנטיים ורגשניים, נראה שאנדרו מצליח לשכנע את מיי שהוא תחת שליטה. אך אוי… בדיוק באותו רגע קולסון מפריע ומציע לכלוא את אנדרו עד שתימצא תרופה למצבו. תודות ללינקולן והפתיל הקצר שלו, התוכניות משתבשות, אנדרו משנה צורה ומתחיל לתקוף את שילד וה-ATCU. מפה לשם, נבנה מעט אמון בין רוזלינד לדייזי כשהאחרונה מצילה את הראשונה ממוות בידי לאש. מיי שוברת כל מחסום רגשי אפשרי אצלה כדי לשטות באנדרו ולכלוא אותו בבטחה.

בעלילת המשנה, פיץ סוף סוף מוסיף מעט פלפל לעלילת הכוכב האחר ע”י גילוי דמיון הסמל על מדיו של ויל, איש נאס”א לכאורה, לסמל שנמצא בטירה בה הפעיל הצוות את המונולית כדי להחזיר את סימונס. הפן הזה בעלילת הפרק הוסיף לא מעט לאפקט הדרמתי, כשמסתכלים על פיץ מתחבט האם לעזור לבחור ש”גנב” ממנו את אהבת חייו (תודה לך, האנטר, על החיזוק החיובי… אתה בכלל לא עושה נזק.) יחד עם זאת, פיץ וג’מה חולקים רגע מקסים שמעיד שאולי הלב שלה עדיין נתון לו, אחרי הכל.

!What a twist
!What a twist

אחרי האקשן והדרמה הרומנטית, הזו בטח חשבתם ששכחנו מוורד והיידרה. אז מסתבר שהבוס הגדול (כך נקרא לפאוארס בות’ מעכשיו) לא רק מסוגל למשוך לוורד בחוטים, אלא שכנראה גם ה-ATCU ורוזלינד נמצאים בכיס הקטן שלו (כבר אמרתי שהיחסים בינה לבין קולסון התחממו?)

עם כל סאגת לאש ועלילת הכוכב האחר בהשהיה, אפשר לחזור למרכז העניינים: הקמת ה-Secret Warriors והמרדף אחר היידרה ו-וורד. אומנם לא היו השבוע הרבה רגעיWTF , אבל הדרמה בהחלט שמרה על רמה סבירה.

ציון: 3
ratings-tv-3

– הארגון הסודי העתיק שנראה בפרק השני, ביחד עם התאוריה של פיץ, מתחיל להיראות יותר ויותר כמו גרסה מוקדמת של שילד שהוצגה לפני מספר שנים. לאורך ההיסטוריה היו חברים באחווה הסודית דמויות מפתח כמו ליאונרדו דה וינצ’י, מיכלאנג’לו ואייזיק ניוטון. במאה ה-20 הארגון העסיק כסוכנים את הווארד סטארק ונתניאל ריצ’ארדס, אביו של מיסטר פנטסטיק.
– וורד נכנס עמוק מדי להעתקה משילד, וכעת הוא רוצה לערוף את ראש הארגון היריב במטרה למנוע ממנו להצמיח זרועות נוספים. לא התבלבלת עם היידרה, גרנט?

7 thoughts on “ביקורת “סוכני שילד” עונה 3 פרק 7: תאוריית הכאוס”

 1. אבל מה הצד האפל שלינקולן מסתיר? עכשיו נגלה שהוא בעצם גם רע? כי ד״ר גארנר דווקא די שכנע אותי בפרק הזה, חבל שמקפיאים אותו, היו צריכים להמשיך לתת לו לעשות את העבודה או לפחות לתחקר אותו קצת לפני שמקפיאים אותו… ומה זה המסדר הסודי הזה ששולט על נאס״א? ומה פתאום רוזלינד משתפת פעולה עם היידרה ומנסה להסגיר להם את קולסון? עד שסוף סוף היא נהייתה נחמדה והתחיל ביניהם רומן. אי אפשר לסמוך על אף אחד בסדרה הזו…

  1. כל זאת ועוד, בפרק הבא של שילד. כלומר, הפרק ששודר השבוע.

   אולי חוץ מהסיפור של לינקולן. למיטב זכרוני, הוא סיפר לסקאיי בעונה הקודמת שלפני שהצטרף לאפטרלייף הוא לא היה צדיק במיוחד.

 2. מתנצל, לא ראיתי את תשובתך המפורטת בבקורת הקודמת (אני לא מקבל התראות על תגובות באתר הזה..)
  לדעתי אם הוא מופיע בשם זה גם בויקיה של ה-MCU, גם בהודעת הליהוק, וגם בIMDB למשל- זה מספיק 🙂

  1. ראשית, סמן את האפשרות לקבלת התראות במייל מתחת לכתיבת התגובה.

   שנית, כאמור – עמודי הויקי לא רשמיים. הידיעות אכן דיווחו על שמה של הדמות, אבל כל עוד הוא לא נאמר בפועל בסדרה אני הולך לפיה. גם IMDB זה לא גורם רשמי כמו הסדרה בה מככבת הדמות. כמו שלא הייתי מציין מי הוא לאש גם אם הייתי יודע זאת בביטחון לפני החשיפה בפועל.

 3. בקורת טובה כרגיל 🙂
  אני לא חושב שהחשיפה לזהותו של לאש היתה איטית, להיפך.. אם יש משהו שאני שמח זה שבעונה הזו הם לא “מותחים” את הדברים הללו..
  דווקא אני יותר חשבתי על הארגון בכייוון של SWORD.. ול”בוס הגדול” קוראים גדעון מאליק..

  1. כבר הסברתי לך בתגובות לביקורת הקודמת למה אנחנו עדיין לא מציינים את שמו של מאליק: בסדרה עצמה טרם הייתה התייחסות לכך.

השאר תגובה