ביקורת, “הנגיף”- עונה 2 פרק 5 – נה נה נה נה נה נה נה נה… אנטמן!

מכירים “אנט-מן”? אוהבים “אנט-מן”? מי פה “אנט-מן”?…

אזהרה: הביקורת מכילה ספויילרים לפרק!

השבוע חלק גדול מהפרק עסק בדמותו של אפרם, הנוסע בזהות בדויה לוושינגטון, להציג את הנגיף קוטל הערפדים. טרם נסיעתו הוא נתקל בדילמה של אב-מדען, בין המחויבות לבריאות הציבור, למחויבות לשלומו של זאק. נורה היא זו שמעירה את תשומת ליבו של אף בעניין הזה, דבר שהרגיש מעט לא צפוי היות והיא להוטה לא פחות מאפרם לחסל את הערפדים.

THE STRAIN -- "Quick and Painless" -- Episode 205 (Airs August 9, 10:00 pm e/p) Pictured: Corey Stoll as Ephraim Goodweather. CR: Michael Gibson/FX

אחרי שהשיג תעודות זהות מזויפות חדשות, אפרם עובד על המראה החדש שלו והופך לדראן קרוס… או כמו שהוא נקרא בסדרה: ג’ונתן… לא משנה שם משפחה (גם לקורי סטול השחקן כנראה לא שינה שם המשפחה… נראה שהוא שוכח הרבה איך קוראים לזהות הבדויה שלו). ברגע שאפרם סיים לספר את עצמו ודמותו מתגלה במראה, לא יכולתי שלא לדמיין שכל רגע הוא עשוי לצרוח- and now, its gonna blow in your face (השורה הידועה לשמצה שאומרת דמותו של סטול, דראן קרוס, בסרט “אנט-מן”). מסצנת הגילוח, דרך סצנת הבידוק הביטחוני, הישיבה ברכבת ועד המאבק בדוקטור בארנז (שנוכחותו ברכבת הייתה מעט מיותרת) כל מה שיכולתי לחשוב עליו זה “אוקי…מתי הוא לובש את חליפת היילו-ג’קט”.

אם נשים את רפרנסי האנטמן בצד, אפשר להתייחס לאקט הגילוח כאל קורי סטול…שפשוט הוריד את הפאה המגוחכת שלבש עונה שלמה. אפילו זאק צוחק על אביו הקריח. (לא זאק…הוא שוב משקר לך…השיער לא יצמח בחזרה)… (מתנצל בפני קוראי הקירחים, אתם האנשים הכי טובים שאני מכיר… במיוחד עם יש לכם זקן), בינתיים, כל שאר הדמויות קובצו להם יחדיו לעלילה מרוכזת לאחר שוואסילי נעצר בידי כוחות הביטחון המיוחדים של “ממשלת סטנטן-איילנד” (פטנט רשום).

THE STRAIN -- "BK, NY" -- Episode 201 (Airs July 12, 10:00 pm e/p) Pictured: Mia Maestro as Nora Martinez. CR: Michael Gibson/FX

מפקד הכוחות המיוחדים התרשם מהתעלול של פאט והחליט לגייס את חבורת ציידי הערפדים לשרותיו. בזמן שפאט ודוץ’ מסייעים בלחימה, נורה תורמת את חלקה בפן הרפואי. הקבוצה נעשת מודעת בפעם הראשונה ל”ילדי העכביש” (שמישהו ירים טלפון לסטן לי מהר) של קלי, למרות שהם עדיין נשארים בצללים כבר כמה פרקים. אומנם ראינו אותם מעט בפעולה, אבל מעבר לחוליית גששים… לא משתמשים בהם בכלל בעלילה, שלא לדבר על קלי שעושה את אותו הדבר כבר 4 פרקים. היחיד שלא נכלל בכל השמחה הזו הוא סטראקיין, שממשיך לחפש אחר הלומין, ונתקל בפיצוויליאם שמחליט סוף כל סוף לעזור לטובים.

מעבר לשעשועים הרפרנסואלים עם קורי סטול, לא היה הרבה עניין בפרק. כסף הורג ערפדים, הם מדביקים בעזרת תולעים… בואו נגלה הכל לממשלה ונראה מה יצא מזה. זה מה שקורה בערך 20 דקות מהפרק. השאר היה כמה דקות עם סטראקיין, וקטע קצרצר ומיותר של פולמר ומראשנס ברומן הלא מוסבר שלהם. כן, ריקוד רומנטי כשברקע בניין עולה באש, דקה אחרי שאמרו לזקן שהוא פילנטרופ אציל בין ים של עשירים סנובים, זה סיקוונס עם הרבה משקל פילוסופי, אבל עדיין משעמם להחריד כמו בפרקים הקודמים. אם בעתיד זה יתפתח קצת מעבר לחיזור יבש אולי תהיה לזה פואנטה… אבל כרגע מדובר בסתם סתימת חורים.

THE STRAIN -- "Quick and Painless" -- Episode 205 (Airs August 9, 10:00 pm e/p) Pictured: (l-r) Kevin Durand as Vasiliy Fet, Ruta Gedmintas as Dutch Velders.  CR: Michael Gibson/FX

ממתק אחרון לקינוח: כשוואן הופיע בעונה הקודמת, כולם חשבו שמדובר בקווינלין, חצי ערפד חצי אדם שנלחם נגד המאסטר. דיי בטוח שהברנש המפתיע בסוף הפרק היה קווינלין האמיתי… so… אפשר להרגע, הוא קיים בסדרה.

ציון: 3.5

ratings-tv-3-half

השאר תגובה