“טורבו קיד” – קיד וידיאו שורד את סוף העולם

נראה שהנוסטלגיה לאייטיז, אותו עשור בו התסרוקות היו מחרידות, התלבושות זוהרות, המנגינות מסונתזות ושיא האפקטים היו ברקים מודבקים על פילם, רק מתגברת בזמן האחרון. לא מזמן נחשפנו ללהיט הויראלי המדליק Kung Fury, סלט בנוסח סקנדינבי של סרטי פעולה, קונג פו ומד”ב שכולו מחווה לקלישאות של שנות השמונים, כולל שיר חדש מאת דיוויד הסלהוף. לפני מספר שבועות נחשפנו ל”פיקסלים”, הגעגוע המפוספס של סנדלר ושות’ למשחקי העבר.

אבל, אם בכל זאת אתם רעבים לעוד או שאתם סאקרז של העשור ההוא (כנראה כי גדלתם בו), תשמחו לדעת כי בסוף החודש, ב-28 באוגוסט, יוקרן בבתי הקולנוע ברחבי ארה”ב, בהפצה מצומצמת אומנם, הסרט Turbo Kid, שזכה לשבחים בפסטיבל סאנדנס האחרון.

תקציר- הסרט מתרחש בשנת 1997, בעתיד חלופי בו העולם נחרב, סטייל “מקס הזועם”. יתום בודד המתכנה “הילד” חוצה את השממה על אופני BMX שלו, כשהדבר היחיד המנחם אותו היא חוברת קומיקס על גיבור בשם Turbo Rider.

Turbo Kid 001

במרחבי השממה הוא פוגש נערה מסתורית עם שיער ורוד צבוע בשם “אפל” שהופכת להיות החברה הכי טובה שלו. כאשר אפל נחטפת בידי הכנופיה של “זאוס”, שליט מרושע שרוצה לשלוט במשאבי המים היקרים מפז, הילד צריך לאזור אומץ ולהפוך לגיבור שהוא שואף להיות, תוך שהוא נעזר בנשק אנרגיה עתיק.

הסרט מבויים על ידי חבורה של קנדים בשם פרנסואה סימאר, אנוק וויסל ויוהן קרל-וויסל ומככבים בו מונרו צ’יימברס, לורנס לבוף (לא אחות של שיה), אארון ג’פרי ומייקל איירונסייד (זיכרון גורלי, גברים בחלל). אני חוזר – מייקל פא@%נג אירונסייד.

turbokid_still10

חוץ מ”מקס הזועם” די ברור שיש שם מחוות ל”חבורת ה-BMX, “צרות גדולות בצ’יינה טאון”, “טרון”, “המסע ליבשת קרול” ובטוח פספסתי עוד כמה.

השאר תגובה