“העמדה” של סטיבן קינג – לטלוויזיה לפני הקולנוע

האתר The Wrap מדווח כי אולפני “האחים וורנר” מתכננים עיבוד נוסף ל”העמדה”, קלאסיקת סוף העולם של מלך האימה סטיבן קינג. חשוב לציין כי לחדשות הללו אין עדיין אישור רשמי, אבל כן ידוע, שהפרוייקט נמצא בפיתוח כבר זמן רב. לפי אותן שמועות, התכנון הוא לבצע מהלך חסר תקדים עבור הספר עצום המימדים הזה וליצור מיני סדרה בת 8 חלקים לטלוויזיה שתסתיים בסרט קולנוע באורך מלא בבימויו של ג’וש בון (“אשמת הכוכבים”).

חברת האחים וורנר, יחד עם סרטי CBS מעוניינים להפיק את המיני סדרה שתשודר בערוץ הכבלים Showtime. הכוונה היא לצלם את המיני סדרה והסרט ביחד, כשהיעד הוא להתחיל את הצילומים בתחילת 2016. שמועה נוספת שמסתובבת טוענת כי נעשתה פניה לשחקן מת’יו מקונוהי ע”מ שישחק את הנבל הראשי, רנדל פלאג המסתורי, אך הבמאי בון טען כי הוא רצה את מקונוהי דווקא לתפקיד הגיבור סטו רדמן ואת כריסטיאן בייל לתפקיד פלאג. נציג של Showtime אמר בתגובה לשמועות כי: “עדיין מוקדם להוציא הודעות רשמיות”.

the stand 5

למי שלא בקיא בכתבי קינג, נספר כי הסיפור המקורי נכתב כבר בשנת 1978, ממש בתחילת הקריירה הפוריה של קינג, כאפוס אמריקאי בדמותו של “שר הטבעות”, בו כוחות הטוב והרשע נלחמים על השליטה בפליטים שנשארו לאחר שנגיף ביולוגי של שפעת המכונה “קפטיין מסעות” משמיד את רוב האנושות.

כאשר הסיפור המקורי עבר את קו 1000 העמודים, הוצאת הספרים ביקשה מקינג לקצץ כמעט חצי מהספר, מתוך חשש כי קהל הקוראים ירתע מספר (ז’אנר) כה גדול. בשנת 1990 יצא הספר מחדש בגרסה מלאה המכילה את כל הקטעים שקוצצו ועדכונים שהעבירו את העלילה משנת 1980 לשנת 1990. מאז ועד היום, “העמדה” נחשב ע”י קוראי קינג הנאמנים לספר הטוב ביותר של קינג (בתחרות צמודה עם “זה”).

the stand 6

כבר בשנות ה-80, ניסה קינג להפוך את הספר לסרט בבימויו של ג’ורג’ רומרו (“ליל המתים החיים”) אך הפרויקט בוטל עקב גודלו של התסריט הצפוי. בשנת 1994 רשת ABC יצרה את המיני סדרה “העמדה” לפי תסריט “מכובס” יותר שקינג יצר עבור הטלוויזיה שביים ניק גאריס שביים ב-1997 גם מיני סדרה המבוססת על “הניצוץ” של קינג. בסדרה כיכבו בין השאר גארי סיניס כסטו רדמן, מולי רינגוולד כפראני גולדסמית, רוב לאו כניק אנדרוס ומאט פריור בהופעה בלתי נשכחת כ”איש פח הזבל”. מי שמצמץ במהלך הסדרה, פספס הופעות אורח של אד האריס, קייטי בייטס, הבמאים ג’ון לאנדיס וסאם ריימי וכן את סטיבן קינג עצמו. הסדרה הצליחה לשמור על נאמנות לספר וזכתה לביקורות טובות בקרב המבקרים והצופים ואף זכתה במספר פרסי “אמי”.

ב-2008 הוציאה חברת מרוול את הספר בצורת סדרת קומיקס שהיתה מורכבת מ-31 גליונות, המחולקים לשש קשתות סיפורים. התמונות בכתבה זו לקוחות מהקומיקס.

אם הזכרנו נגיף ביולוגי, הנה הטריילר של העונה הזו בדיוק לסדרת הערפדים “הנגיף” אשר משודרת ב-בערוץ yes Action HD וב–yes VOD, שיצר הבמאי גיירמו דל טורו לרשת FX:

הטריילר מראה כי הנגיף התפשט והשתלטות הערפדים על מנהטן הושלמה, כי הגיבורים לא הצליחו להשמיד את ה”מאסטר”, אשר בלי ספק מתכנן קאמבק. הביקורות כלפי הסדרה לא היו טובות במיוחד (ואני די מסכים) אך כנראה נתוני הצפייה היו טובים מספיק כדי שהרשת תחזיר אותה למסך ביולי הקרוב. בסדרה מככבים קורי סטול (“אנט מן”), דייויד בראדלי (סרטי “הארי פוטר”) ומיה מאסטרו (סרטי “דמדומים”) ומבוססת על טרילוגית ספרים שכתב קרלטון קיוז.

השאר תגובה