דאפט פאנק ילחינו את הסרט החדש של דריו ארג’נטו

מאסטרו האימה האיטלקי דריו ארג’נטו (“אדום עמוק” “סוספיריה”) מתכנן לצלם סרט מתח\פשע בשם “משקפיים שחורות” (באיטלקית:  Occhiali Neri) ברומא כבר בספטמבר הקרוב, אם התנאים יתאפשרו. ארג’נטו בן ה-79 רצה להתחיל בצילומים  כבר החודש, אך כולנו יודעים מה המצב באיטליה כרגע (no counrty for old men? 🤣)

David di Donatello Award ceremony, Rome, Italy - 27 Mar 2019

לדברי הבמאי, צמד האלקטרוניקה הצרפתי “דאפט פאנק” פנה אליו בבקשה להקליט עבורו פסקול לסרט המתקרב. הם הציגו את עצמם כמעריצים ותיקים של עבודתו אשר מכירים את כל סרטיו. הם שמעו מחבר על ההפקה המתוכננת והחליטו מיד כי הם מעוניינים להקליט לו פסקול מקורי.
תומאס בנגלטר וגי הום דה-כריסטו, או “דאפט פאנק”, הם הרכב סופר מוערך ופורץ דרך בסצינת המוזיקה, אשר שומרים בקנאות על פרטיותם מאז אמצע שנות ה-90, עת יצא אלבום הבכורה המעולה שלהם “Homework”. הם מקפידים שלא להיחשף בציבור ללא דמויות הרובוטים שכבר הפכו להיות מזוהות אתם (וגם מקור לחיקוי של אינספור מפיקי אלקטרוניקה אחרים, ע”ע “דדמאוס”).

ארג’נטו אינו זר לשיתוף פעולה עם מוזיקאים: את הפסקול של “סוספיריה” משנת 1977 הלחינה להקת הפרוג-רוק “גובלין” והוא נחשב עד היום לאחד הפסקולים המוערכים והמצוטטים ביותר.

51Vfi7V9crL._SX355_

אם אכן הדבר יצא לפועל, זו גם אינה הפעם הראשונה בה “דאפט פאנק” מפלרטטים עם עולם הקולנוע – בשנת 2003 הם עשו יחד עם אמן האנימה היפניה לייג’י מטסומוטו (הזקנים שבינינו זוכרים את הסדרה “חלוצי החלל”) את “אינטרסטלה 5555” – סרט קונספט בסגנון אנימה של שנות ה-70 שכולו מורכב משירי האלבום המצליח שלהם “Discovery”.

64a8be98eddab6cef644bdd4c8115e36

ב- 2010 הם הלחינו את פסקול הסרט “Tron:Legacy” ואף הופיעו בהופעת אורח קצרה במהלך הסרט. אין צורך לציין שהפסקול הרבה יותר מעניין מהסרט עצמו…
3 שנים לאחר מכן יצא אלבומם האחרון עד עתה  “Random Access Memories” שזכה לביקורות מטורפות ולהצלחה מסחרית ענקית. מאז הצמד שמר על שתיקה אמנותית ארוכה.

w5H3z0S
על כל פנים, ארג’נטו טוען כי “דאפט פאנק” מתכוונים לשלוח לו את הקטעים הראשונים לפסקול ממש בהקדם וכי הם מתכוונים להגיע לרומא ברגע שהתנאים יאפשרו.
לי זה נשמע כמו אחד הדברים המעניינים ביותר ששמעתי בזמן האחרון.

 

השאר תגובה