ביקורת, “באטמן נגד צבי הנינג’ה” – מגניב כמו שזה נשמע

ב-2016, כשפורסם שבחוברות הקומיקס של חברת DC יהיה שילוב של באטמן יחד עם צבי הנינג’ה, חשבתי שהגימיק הזה זול ומגרד את תחתית החבית. בלי לקרוא אפילו את סדרת ששת החוברות של ג’יימס טייניון ופרדי וויליאמס, חשבתי לעצמי שמדובר באחד הקרוס אוברים המוזרים ביותר שאפשר לחשוב עליהם, וכשאולפני האנימציה של וורנר החליטו להרים הפקת אנימציה לסיפור, כבר אמרתי “כמה גרוע זה יכול להיות?”.

אל שולחן הניתוחים זומנו ה”מומחים” מניקולודיאון (שבבעלותם המותג של צבי הנינג’ה, וזכו להצלחה קלה עם סדרת האנימציה הממוחשבת, אך ספגו לא מעט ביקורות כואבות עם החידוש הנוכחי), ויחד עם צוות ההפקה הוותיק של באטמן, כמו גם כמה מדובבים וותיקים כמו טרוי בייקר (באטמן) וטרה סטרונג (הארלי קווין) קם לו סרט ממש, אבל ממש מהנה!

המשך הקריאה כוללת ספויילרים לסרט:

העלילה פשוטה: שחקן חדש נכנס אל עולם הפשע של גותהאם, ובאטמן יוצא לחקור. עד מהרה הוא נתקל בשרדר ו”שבט הרגל”, ובצבים עצמם: ליאונרדו, דונטלו, רפאל, ומיכאלנג’לו. אחרי בירור קל והבנה מצג באטמן כי הצבים לא עובדים יחד עם שרדר, ומצד הצבים הבנה שבאטמן לא מפלצת, מאחדים שני הצדדים כוחות נגד האויב המשותף, שחבר למקבילה הבטמאנית שלו- ראס אל גול. על הצבים ומשפחת העטלף (כולל אלפרד) לעצור את שני אמני הלחימה מלהפוך את גותהאם לגיהנום על פני אדמות.

לצד אנימציה מצוינת ועיצוב מרענן לדמויות, בחסות האמנים המוכשרים של וורנר וניקולודיאון, החוזקה המטורפת של הסרט היא האינטראקציה. נכון, חסרות לא מעט דמויות מהצד של הצבים כמו קראנג, ספלינטר ביבופ ורוקסטדי למשל, אבל הכפרה באה בצורת היחסים בין כל אחד מהצבים, לבין הגיבורים והנבלים של גותהאם.

batman_vs._tmnt_group.0

לא חסכו כאן בגרוש! באטמן מול לאונרדו, רובין (הגרסה של דיימיאן ווין) מול רפאל, דונטלו מול באטגירל ומערת העטלף, ומיכאלאנג’לו מול אלפרד (הצמד החביב עלי) כל אחד מהחיבורים האלה מרגיש כל כך נכון ומהנה בדרכו שלו באופן מושלם. אפילו החיבור בין הנבלים מושלם להחריד. לא קיימת כאן ולא דקה אחת של שעמום והכל תודות לכתיבה מבריקה מצד התסריטאים של הסרט.

כמובן, שבפרויקט מטופש כמו כל פרויקט מטופש קיימים כמה חלקים מנותקים לחלוטין מהמציאות (כמו דינוזאור ענק שמגיע משום מקום) אבל הסרט נוטה לצחוק על עצמו במודע כשצריך, ועל כן נאמר מחול! למרות שחלקים גדולים משני העולמות כבר הוצגו בסרט אחד, נשאר עוד המון לחקור כאן בסרטי המשך. אני באופן אישי מקווה לקרוס אובר של ליגת הצדק והפאוור ריינג’רס כמו בקומיקס. הכל אפשרי.

ציון: 4.5
ratings-tv-4-half

השאר תגובה