ביקורת, “כוח הטיטנים, חיים בסרט” – כיף לא נורמלי

ביום חמישי הקרוב, ב-6.9, תערך בסינמטק חולון הקרנה מיוחדת של “כוח הטיטנים חיים בסרט” באנגלית (ללא תרגום לעברית) יחד עם הקדמה של דורון פישלר. אנחנו משיגים לכם כרטיסים בהנחה משמעותית, כל מה שעליכם לעשות זה ללחוץ על הלינק, ובמהלך הרכישה להכניס את הקוד 666 ואז תקבלו הנחה של 13 שקלים ותשלמו 2 שקלים לכרטיס.

הדר תומס פרי שלנו הלך לראות את הסרט בשפת המקור שלו ויצא עם כמה תובנות וחיוכים: סרטי היקום הסינמטי של DC הם לא סרטים טובים. ואם זה בא מבחור שהוא פאן-בוי של DC כחברה, זה כנראה אומר משהו. מאידך, היקום המצויר שלהם נפלא ופורה: בממוצע יוצאים בין שניים לשלושה סרטים בשנה, והם אדפטציות כמעט מדויקות לסיפורים אהובים ואהודים מהקומיקס (למשל השנה נקבל את The reign of Superman ו-Batman:Hush, שאישית אני מצפה לו מאוד).

הסרטים המצוירים של DC לא זוכים להפצה קולנועית ומגיעים ישר לשירותי הצפייה הביתית. הלוואי והדבר ישתנה, ואולי ״כוח הטיטאנים חיים בסרט” ישנה את המהלך הזה. הסרט, שכבר יצא לפני חודש לאקרנים וזכה לביקורות יחסית אוהדות. האם סוף סוף קיבלנו סרט די.סי ראוי?

טריילר של הסרט:

הסיפור של הסרט הוא די פשוט. הוא עוקב אחרי הטיטאנים מסדרת האנימציה ״הטיטאנים הצעירים״ שהחלה את דרכה בשנת 2013 ומהווה גרסה טיפה יותר מופרעת של סדרת הטיטאנים שקדמה לה (והייתה מעולה). בסרט, רובין והחבורה מגלים שכל גיבורי-העל הגדולים קיבלו סרטים ורק הם לא זכו לככב בסרט משל עצמם. רובין מבין שהסיבה שהם לא קיבלו עדיין סרט בכיכובם היא משום שאין להם נבל-על שהוא רק שלהם, ויוצא יחד עם שאר הטיטאנים לחפש נבל-על שיביא להם סוף סוף את התהילה שלה הם צמאים.

על פניו הסרט נשמע דיי דבילי, והוא בהחלט כזה. את הסדרה של חבורת הטיטאנים ה״צעירים״ לא ראיתי (בכל זאת, למי יש זמן ל-214 פרקים) בניגוד לטיטאנים של פעם, ואין לי מושג אם הטון הילדותי שמאפיין את הסרט הוא הטון של הסדרה, שפונה לקהל צעיר יותר. בתור מעריץ של חברת DC, כזה שמכיר את רוב הדמויות והסיפורים הגדולים וראה את סרטי הלייב אקשן, הצלחתי למצוא לעצמי פינה חמה לסרט, והפינה הזאת נקראת רפרנסים ובדיחות מטא (בדומה ל׳סרט לגו באטמן׳ הנפלא משנה שעברה). תמונה מספר 1

TEEN TITANS GO

הסרט, מתחילתו ועד סופו, משגר לאוויר כמות בלתי נספרת של רפרנסים ולא מפחד לשחוט גם כמה פרות קדושות למעריצים הוותיקים, בין אם זה קשור לסרטים (לדוגמה, סצנה שבה לכאורה מצולם קטע מ״באטמן נגד סופרמן״ ופתאום הצבע של הסרט נהיה קודר), סיפורים קלאסיים (חבורת הטיטאנים חוזרת בזמן למנוע את הרצח של מרתה ותומאס ויין, אך כשהם מגלים שהדבר הזה הוביל להווה עגום הם חוזרים חזרה ושולחים אותם למותם) ואפילו כמה בדיחות על היריבה הגדולה מארוול (כולל הופעת אורח של סטן לי בכבודו ובעצמו). בעיקר כיף לראות ש-DC מספיק בוגרים כדי לצחוק על עצמם ועל הטעויות שעשו להנאת הצופים.

לסיכום, נראה ש״הטיטאנים הצעירים״ לא יתאים לכולם. הוא כן יתאים לילדים שייהנו מההומור הדבילי שבו, והוא כן יתאים למעריצי די סי שימצאו את הומור המטא שלו כמשהו שהם חיכו לו הרבה זמן. בנוסף, כשירות לציבור, לסרט שני סצנות במהלך ואחרי הקרדיטים.

ציון: 3.5
ratings-film-3-half

 

השאר תגובה