“האדם הראשון” – טריילר חדש לסיפור הנחיתה הראשונה על הירח

אחד הסרטים המצופים ביותר של החורף הוא ללא ספק “האדם הראשון” של דמיאן שאזל (“לה לה לנד”) אשר פתח לא מכבר את פסטיבל הקולנוע בונציה שנערך בימים אלו וזכה שם לתשואות רבות וביקורות טובות. הסרט נבחר גם לנעול את פסטיבל הסרטים בחיפה שייערך במהלך חול המועד סוכות בסוף החודש וייצא לאקרנים בתפוצה מסחרית בישראל ב-18 באוקטובר. את התסריט, המגולל את סיפורו של ניל ארמסטרונג, האדם הראשון שהלך על הירח, כתב ג’וש סינגר שכתב את “העיתון” ואת “ספוטלייט”. הסרט מבוסס על ספרו של ג’יימס ר. הנסן אשר מספר על חייו של ארמסטרונג בין השנים 1961 ועד 1969 (הנחיתה על הירח הייתה ב-16 ביולי 1969). ריאן גוסלינג מגלם את ניל ארמסטרונג ואילו קלייר פוי (“הכתר”) מגלמת ת אשתו ג’אנט.

הטריילר, המאוד קצבי, נותן רושם כאילו מדובר בסרט מתח ואקשן ולא מתעכב יותר מדי על הדרמה (מה שעשוי להיות קצת מטעה), חלק גדול ממנו מוקדש למשימה עצמה, שכולנו יודעים איך הסתיימה, ופחות נותן לנו הצצה לשאר הסרט, לדרמה, לאימונים וההכנות לקראת. אם כי, כאשר אנחנו כן רואים את ההכנות, זה נראה קצת כאילו “נאסא” ומשימת שליחת “אפולו 11” לחלל, מנוהלת על ידי אנשים חסרי אחריות וחדורי מטרה שלא בדיוק לומדים מהניסויון. לצד גוסלינג ופוי נוכל לראות את קייל צ’אנדלר, איתן אמברי, ג’ייסון קלארק פבלו שרייבר ועוד.

התקציר העברי הרשמי”
עיבוד עוצר נשימה למסך הגדול לסיפור האמיתי על המסע הראשון לירח. במרכז הסרט דמותו של ניל ארמסטרונג (גוסלינג) לצד אשתו ג’נט שרון (פוי).”האדם הראשון”, המבוסס על ביוגרפיה מאת ג’יימס ר’ הנסן, בוחן בצורה ביקורתית ומרגשת את ההקרבה והמחיר שהמשימה, אחת המסוכנות בהיסטוריה, גבתה מארמסטרונג עצמו, ממשפחתו, מחבריו לסוכנות ומן האומה האמריקאית כולה.

“האדם הראשון” יעלה בבתי הקולנוע בישראלי ב-18 באוקטובר.

השאר תגובה