ביקורת, “סוכני ש.י.ל.ד.”, עונה 5 פרק 11- נוחות ביתית

איזה כיף לחזור. לחזור מחופשה, לחזור מפגרה, לחזור מהעתיד ולחזור לכל מיני נקודות עלילה במהלך ההיסטוריה של הסדרה. החלק השני של עונה 5, שמוביל אותנו לפרק ה-100, נפתח עם לא מעט אזכורים לעבר, וציפייה לעתיד זוהר ומבטיח.

זוכרים את הגנרלית הייל? מי שהייתה אחראית לכליאה של פיץ ומתגלה כנבל צללים תורן? אז מסתבר שהבת שלה, רובי (דאב קאמרון בתפקיד מרענן של “בת של נבל”…) שמתגלה כלא פחות מסתורית, מאיימת וממש מצטיינת בתפקיד של “נבל-על תורן”. יאמר לזכותה של קאמרון הצעירה שהיא מצליחה בשתי סצנות בלבד להעביר דמות מדויקת של בת סוררת ולוחמת קרה ומחושבת. אי לכך ברכות לכם צוות ההפקה- הפתעתם אותי מאוד לטובה עם הליהוק הזה.

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

שמחנו לגלות שכל צוות הסוכנים הצליח לחזור מהעתיד האפוקליפטי בשלום. אפילו דייזי מתעוררת חזרה בבית ומשלימה עם העובדות הקיימות שיכול להיות ותשמיד את העולם. לכן קיבלנו שוב את סקיי ההאקרית ופחות את קווייק “משמידת העולמות”, מה שהעניק טיפה רענון לסיפור שלה.

המגדלור, המתגלה כבסיס ש.י.ל.ד. ישן, הופך לבסיס המבצעים הסודי החדש של הצוות, ונוח, קרומיקון נוסף ששומר על המגדלור, הופך להיות ה”אלפרד” של הצוות בעקבות מותו של אינוק. משימתם הראשונה של הסוכנים למניעת סוף העולם, היא הפסקת תשדורת של משדר הקרי הישן שלפני שתי עונות שומש ע”י “כוורת”.

מי שעוד עושה חזרה מפתיעה, תחילה מעצבנת ולאחריה מאוד מהנה, הוא דיק. כן, אין לנו מושג איך זה קרה או למה, אבל דיק, מי שנולד לתוך העתיד האפוקליפטי, נמצא עכשיו ב-2018, מתפעל מעצים מיניאטוריים ובורח מהחוק! אני חייב לציין שבשנייה הראשונה שראיתי את כל העניין קורה הרמתי גבה ושאלתי בקול רם “למה?!”.

דיק היה דמות מיותרת, מרגיזה ורדודה לחלוטין בעשרת הפרקים הראשונים. נראה שנבנה כדי להיות הרומן התורן של דייזי וזה פשוט לא עבד. אבל היי, כנראה שטעיתי, כי החזירו אותו, ובסצנה אחת של שיכרון חושים בפאב, הפכו אותו למאוד, מאוד מאוד (עוד כמה “מאוד”) מבדר ומשעשע.

Agents of S.H.I.E.L.D., All the Comforts of Home 09

בדרך לאיתור המשדר של הקרי, גם חברי הצוות זוכים לשניים שלושה צחקוקים עם הקהל כמו גם סצנת אזכורים שעוקבת אחרי כל 5 העונות. כל זאת בזמן שכל הצוות כולו נדחס במיני מסחרית קטנה ישנה ומטונפת.

החבורה מאתרת את המשדר ואת פייפר, אחת הסוכנות שנשארו מאחור אחרי תקרית ה-LMD. פייפר מתגלה כמלכודת עבור הסוכנים כאשר רובי וחבורה של רובוטים סוגרים על הבניין מכל הכיוונים. היא מהר מאוד מתעוררת וחוזרת לצדם של הטובים, אך לא מהר מספיק מאחר ורובי, בהינף יד מהיר להחריד, קוטעת את ידיה של יו-יו ומקרבת אותה צעד ענקי נוסף אל דמותה מהעתיד.

Agents of S.H.I.E.L.D., All the Comforts of Home 05

בינתיים, דייזי מחלצת את דיק מהמשטרה בזמן שהצוות מחזיר את המשדר אל המחסן במגדלור. כאן העניינים מתחילים טיפה להסתבך. פיץ מודע לעניין שהמשדר עדיין לא כבוי לחלוטין, החבורה יודעת שההל טומנת להם מלכודות מוות בכל מקום דוגמת פייפר ורובי, והדבר הראשון שעולה לצוות בראש זה להכניס את המשדר שהתגלה כפhתיון, לכספת הסודית של המגדלור המכילה לא אחד, אלא שלושה מונוליטים?! אז כן, המשדר מתפוצץ ונוח (כנראה) מקריב את עצמו כדי להציל את דייזי ופיץ. זה היה מהלך מאוד מפגר מצד מספרי הסיפורים כאן, אבל זה ימשיך בשבוע הבא ככה שאולי יהיה מעניין.

מעבר לשלל האזכורים לעונות קודמות, דמויות מהעבר (החל מכוורת, דרך ההורים של דייזי ועד איידה ו”הרוסי”) ואפילו כמה חיבורים ליקום הסרטים שלא ראינו כבר עונה וחצי (נוכחות אסגרדית על כדור הארץ? נשמע כמו לוקי ות’ור ליד איזה חוף בנורבגיה), נראה שבקרוב מאוד נקבל איחוד נבלים קלאסי כפי שנרמז בסצנה הסוגרת של הפרק.

הייל מאתרת את קראשר קריל (האיש הסופג) שעבד לאחרונה עם טלבוט. וממש כמו אותה סצנה מ”הענק הירוק” בה טוני סטארק משוחח עם הגנרל רוס, היל מגייסת את קריל לצוות חדש שמטרתו- נטרול ש.י.ל.ד. אחת ולתמיד. (בבקשה “טאנדרבולטס” או “מאסטרס אוף איוול”. בבקשה בבקשה בבקשה).

ציון: 4
ratings-tv-4

השאר תגובה