ביקורת, “הפלאש” עונה 4, פרק 2 – מסרים סותרים

השבוע בפלאש קיבלנו לא מעט. גם קילגור (כותבים את זה Kilg%re, סתם שתדעו, יש לו אחוזים בשם) גם ג’יפסי, גם טינקר, גם טיפולים זוגיים. קיבלנו כל כך הרבה ועדיין, אני מרגיש לא מסופק.

באופן פרדוקסלי, אני מרגיש לא מסופק כי הפלאש הפכה להיות מה שרציתי, מה שתמיד דמיינתי שיהיה בסדרה של הפלאש, סוג של קומדיית מצבים עם כוחות על, פלאש הוא דמות (ולכן גם הסדרה) קלילה, הסדרה צריכה לא לקחת את עצמה ברצינות יתרה ולהנות מהדרך. אז נכון שלשם הסדרה מכוונת, וזה מצליח להם רוב הזמן אבל עדיין יש המון דברים שמפריעים לי שקיימים ברקע.

המשך הקריאה כולל ספויילרים לפרק:

לפני שאדבר על העלילה (ובעיקר מה שלא עובד בה), אני חייב לשים את הקלפים על השולחן לגבי שני דברים הפקתיים שהפריעו לי ושנראה כאילו הצוות הפרק פשוט לא שם לב, אבל אלו הדברים הקטנים שהופכים סדרה לסדרה טובה.

הדבר הראשון הוא הדירה מהסצנה הראשונה של הפרק בה איזה מולטי מליונר רוצה לרכוש דירה בסנטרל סיטי עם הנוף היפה ביותר וכו וכוו ו… רגע, לא ראינו איפשהו את הדירה הזאת?! בוודאי שראינו, זו הדירה של אוליבר קווין (אם היא עדיין ברשותו זה בכלל פאדיחה אבל אני לא רואה החץ אז אני לא יודע) וזו פשוט עצלנות שמעצבנת אותי, לא יכלו למצוא סט אחר? לצלם את הסט הזה מזווית אחרת? משהו שלא יסגיר את המחזור הנלוז הזה של סטים.

The Flash, Mixed Signals 01

הדבר השני הוא כוח העל החדש של וולי, כי מסתבר שבתור ספידסטר אתה יכול להאריך ולקצר את השיער שלך כרצונך. שימו לב לפרק שוב אם תרצו, בכל סצנה שבה וולי בחליפה השיער שלו משמעותית קצר יותר מאשר כשהוא ״על אזרחי״ וגם זה מוכיח שבין אם זה צוות העריכה או צוות ההפקה, מישהו שם התעצל, וכצופה אני לא חושב שאני צריך לסבול מהפאשלות האלו כי ברגע שראית את זה פעם אחת אין אפשרות לבטל את זה.

עכשיו, בואו נעבור לפרק עצמו, שלהוציא כל ההתקטננויות, היה לא רע בכלל. הסיפור שמזכיר את הסיפור של פייסבוק ו״הרשת החברתית״ וגם לא מעט את ״סיליקון וואלי״ (שקיבלה אפילו רפרנס משובח במהלך הפרק, כמו גם ״משחקי הכס״, צוות פלאש אוהב את HBO ואני לא יכול להאשים אותם) היה מעולה, אבל למרות זאת הפריע לי הקלות שבה דברים קרו, לא היה רגע בתוכנית של קילגור שהוא עצר רגע וחשב על מה שהוא עושה, וברגע שבארי הגיע לעצור אותו הוא ישר התפרץ עליו בצורה שנראית כאילו הוא יוצא מנקודת הנחה שהפלאש מעודכן בכל שטות קטנה שהוא עשה, הפרק הרגיש מאוד לא טבעי דווקא בחלקים שהוא כן היה צריך להרגיש טבעי.

The Flash, Mixed Signals 03

וכרגיל, אי אפשר לסקר פרק של הפלאש בלי מנת התלונות השבועית על הגברת אייריס ווסט? וכן, גם השבוע, היא התחילה את הפרק דווקא בסדר, אבל אז… הפתעה הפתעה (בכלל לא) הגיע הרגע שבו -שוב- היא הפכה לכוח הבלתי מוסבר שגורם לבארי להצליח בהכל, אני אומר מספיק לדאוס איריס מכינה!!!

חוץ מהדברים שהזכרתי למעלה אהבתי את הפרק, כן, אהבתי את את הרוח היותר קלילה שהסדרה קיבלה. הסיפור עם סיסקו וג׳יפסי היה החלק הכי מעניין בפרק וההתייחסות של קייטלין לכל הנושא בכלל העלה לי חיוך, כמו שלדעתי הסדרה הייתה תמיד צריכה לעשות (זוכרים שדני טרחו הולך לשחק את אבא של ג׳יפסי, נכון? יופי!) גם חושב שהטק שסיסקו הכניס לתוך החליפה של בארי הוא שלב הכרחי וטוב, חוץ מזה שזה נראה מגניב לאללה.

The Flash, Mixed Signals 02

יכול להיות שאני ניטפיקר כי אני כזה ותמיד הייתי ביקורתי לגבי הסדרה, אבל רק עוד קצת והיא מתחילה לממש את הפוטנציאל שלה. נכון לעכשיו, היא אולי 70% פלאש.

ציון: 3.5.
ratings-tv-3-half

השאר תגובה