2048: אין לאן לברוח – סרטון קצר מקדים שני ל”בלייד ראנר 2049″‫

בעוד כשבועיים יעלה בבתי הקולנוע בישראל אחד הסרטים המצופים ביותר, “בלייד ראנר 2049, אם כי ציפייה זו מלווה בלא מעט חששות. הסרט הוא, כמובן, סרט ההמשך לסרט הקאלט המדע בדיוני “בלייד ראנר” שביים רידלי סקוט ב-1982. את הסרט מביים דני וילנב (“המפגש”) ולצד הריסון פורד שחוזר לגלם את דמותו של צייד הרפליקנטים דקארד, נוכל לראות את ריאן גוסלין, רובין רייט, ג’ארד ליטו, מקנזי דיוויס ואפילו את השחקנית היאם עבאס.

לפני כשבועיים שיחררה חברת האחים וורנר, מפיצת הסרט, סרטון מקדים, שנקרא “2036 – שחר הנקסוס”. מדובר בסרט קצר מקדים לסרטו של וילנב ובקטעים שלא יהיו בסרט הסופי. זה היה הסרט הראשון מתוך שלושה סרטוני פריקוול קצרים שישוחררו עד יציאת הסרט לבתי הקולנוע. כעת אנו מקבלים את הסרט הקצר השני, “2048: אין לאן לברוח” שמתרחש שנה לפני אירועי הסרט של וילנב.

הסרט הקצר עוקב אחר דמותו של דייב בוטיסטה, שמגלם את סאפר (שלא ברור בדיוק מה התפקיד שלו בסרט). בסרט הקצר אנחנו רואים איך סאפר מנסה לפתוח דף חדש. מהסרטון הקצר אנחנו מקבלים מידע על אופי הדמות שלו בוטיסטה, שאומנם הוא גוש שרירים, אבל יש בו גם צד עדין, אומנותי ורגיש. זה כמובן לא אומר שכשצריך (כמו שרואים בסרטון) הוא יודע גם יודע להחזיר מלחמה. גם את הסרט הקצר הזה, שאורכו כשש דקות, ביים לוק סקוט, בנו של רידלי סקוט.

התקציר העברי הרשמי:
שלושים שנים לאחר אירועי הסרט הראשון, יש בלייד ראנר חדש – קיי, שוטר במשטרת לוס אנג’לס (ראיין גוסלינג), חושף סוד ישן אשר עלול להמיט אסון על מה שנותר מהאנושות. מה שקיי מגלה מוביל אותו לצאת ולמצוא את ריק דקארד (האריסון פורד), בלייד ראנר לשעבר שנעלם לפני 30 שנה.

“בלייד ראנר 2049” יעלה בבתי הקולנוע בישראל ב-5 באוקטובר.

השאר תגובה