2036: שחר הנקסוס – סרטון קצר מקדים ל”בלייד ראנר 2049″

בעוד כחודש יעלה בבתי הקולנוע בישראל אחד הסרטים לו הכי מצפים, אם כי גם הכי חוששים ממנו, “בלייד ראנר 2049”. הסרט הוא, כמובן, סרט ההמשך לסרט הקאלט המדע בדיוני “בלייד ראנר” שביים רידלי סקוט ב-1982. לא מעט גבות הורמו כאשר הודיעו על יצירת סרט ההמשך והיו לא מעט קולות שיצאו נגד המשך לסרט שנחשב בעיני רבים גם כיצירת מופת וגם כסרט שאין שום סיבה לעשות לו המשך. העובדה כי את כסא הבימוי מאייש דני וילנב (“המפגש”) הרגיעה כמה אנשים. וילנב הוא ללא ספק אחד הקולות המעניינים הפועלים היום בעולם הקולנוע. הטריילר הראשון והטריילר השני, בהם זכינו ללא מעט ויזואליזציה מדהימה שמתקשרת בכבוד עם המקור, המשיכו להרגיע את המקטרגים.

כעת שיחררה חברת האחים וורנר, מפיצת הסרט, סרטון חדש, מקדים, שנקרא “2036 – שחר הנקסוס”. מדובר בסרט קצר מקדים לסרטו של וילנב ובקטעים שלא יהיו בסרט הסופי. זהו סרט ראשון מתוך שלושה סרטוני פריקוול קצרים שישוחררו בחודש הקרוב לקראת יציאת הסרט לבתי הקולנוע. הסרט הקצר, שמהשם שלו ניתן להבין שמתרחש בשנת 2036, מציג לנו את דמותו של ג’ארד ליטו, ניאנדר וואלס, אשר מציג סוג חדש של רפליקנטים (אנדרואידים) שנקראים “נקסוס 9” והוא מופיע בפני וועדה ממנה הוא מבקש לאשר את השימוש בהם.

את הסרט הקצר, שאורכו כשש דקות, ביים לוק סקוט, בנו של רידלי סקוט, שלאחרונה ביים גם את הסרטון המקדים ל”הנוסע השמיני קובננט“.

התקציר העברי הרשמי:
שלושים שנים לאחר אירועי הסרט הראשון, יש בלייד ראנר חדש – קיי, שוטר במשטרת לוס אנג’לס (ראיין גוסלינג), חושף סוד ישן אשר עלול להמיט אסון על מה שנותר מהאנושות. מה שקיי מגלה מוביל אותו לצאת ולמצוא את ריק דקארד (האריסון פורד), בלייד ראנר לשעבר שנעלם לפני 30 שנה.

“בלייד ראנר 2049” יעלה בבתי הקולנוע בישראל ב-5 באוקטובר.

השאר תגובה