טריילר, סרט ההמשך ל”סקייליין” שלא חשבתם שמישהו יעשה

בשנת 2010 יצא בלתי הקולנוע סרט מדע בדיוני עצמאי ודל תקציב בשם “סקייליין”. הסרט, בוא שיחקו שחקני טלוויזיה לא מאוד מוכרים, נעשה בתקציב זעום של 10 מיליון דולרים ורחב על גל סרטי הפלישה מהחלל שהיה מאוד פופולארי אז. מאחורי הסרט עמדו זוג אחים שמתמכים באפקטים מיוחדים שהצליחו בעזרת טריילר מרשים (שמצורף לכאן) למשוך אנשים לקולנוע. בסופו של דבר, בהרצה הקולנועית שלו (שכללה הפצה מסחרית כאן בישראל), הכניס הסרט למעלה מ-65 מיליון דולרים, הצליח להחזיר את ההשקעה ולהכניס כמה מיליונים של דולרים לכיסי המפיקים.

את הסרט ביימו האחים שטראוס (קולין וגרג) שמאוחר יותר ביימו את הקטסטרופה שזכתה לשם “הטורף נגד הנוסע השמיני – רקוויאם”. רוב הזמן האחים שטראוס הם אחראים על האפקטים המיוחדים בלא מעט שוברי קופות שראינו לאחרונה, בהם “אקס-מן אפוקליפסה”, “סאן אנדראס” ואפילו “מחברת מוות” אותה נראה בקרוב בנטפליקס.

SKYLINE06
אריק בלפור נראה מודאג. מהסרט המקורי משנת 2010.

כש”סקייליין” יצא הוא לביקורות די שליליות, הטריילר הבטיח סרט אקשן מלא באפקטים, ואנו קיבלנו מעט אפקטים בשעה הראשונה ויותר מדי דיבורים לא ממש מעניינים משחקנים לא ממש טובים. נכון שחלקו האחרון של הסרט מצליח לספק את הסחורה ובכך מציל אותו מלהיות אסון נוראי לחלוטין, אבל עדיין, לא מהסרטים האלה שאתם תזכרו ו/או תצפו שמישהו ירצה להפיק (או לראות) עוד מהמתרחש בעולם הזה.

beyond-skyline

אבל, האינטרנט לא מפסיק להפתיע אותנו ולאחרונה גילינו טריילר לסרט המשך, שנקרא Beyond Skyline. את הסרט כתב ומביים ליאם אודונל שכתב את הסרט הראשון (אבל לא עשה מאז שום דבר משמעותי). הפעם בתפקיד הראשי נוכל לראות את פרנק גרילו (סרטי “הטיהור” וקרוסבונס בסרטי “קפטן אמריקה”) אשר יוצא להציל את בנו (ועל הדרך את האנושות) מפלישת חייזרים. לחיזוק קטעי האקשן, ובעיקר קטעי המכות, הביא אודונל את איקו אוואיס, הכוכב האינדונזי של סרטי “הפשיטה”.

הטריילר, שבאופן מפתיע נראה די מרשים, מצליח להעביר תחושה של B-Movie כמו שצריך, שחקנים יפים, משפטים קלישאתיים, חוסר הגיון מוחלט, הרבה צרחות ורעש בסגנון סרטי שנות השמונים, ולא משהו שישאיר חותם כלשהו. אנחנו לא באמת בטוחים מה הסיפור על פי הטריילר, אבל ללא ספק השפעות של “הטורף” נמצאות גם כאן. כאמור, עדיין אין תאריך יציאה רשמי לסרט, אז בינתיים, הנה תזכורת לסרט משנת 2010:

 

השאר תגובה