יקום הקומיקס של “הלבוי” מתרחב עם שלושה כותרים חדשים

מייק מינולה הוא אחד היוצרים הנחשבים שפועלים היום בתחום הקומיקס. מינולה יצר את “הלבוי” ושאר הדמויות האהובות שמהוות את אחד מהכותרים המובלים של חברת Dark Horse בשני העשורים האחרונים (דמותו של הלבוי תחגוג בשנה הבאה יום הולדת 25!). הכותר, שהפיק לא מעט סדרות ספין אוף, כמו P.B.R.D או “לובסטר ג’ונסון” היווה גם את הבסיס לשני סרטי “הלבוי” שביים גיירמו דל טורו, וכמובן, בסיס לסרט החדש שמתהווה בימים אלו.

לא מכבר נודע כי היקום של הלבוי, שזוכה לכינוי “מינולה-וורס” יגדל בעוד שלושה כותרים, בהם חוברת וואן שוט בה יילחם הלבוי בגרסה שטנית של סנטה קלאוס (ובלי לקרוא את החוברת, זה נשמע לנו כמו קונספט מגניב ביותר ואנחנו כבר מתחילים לחייך בהנאה רק לנוכח שילוב המילים ‘סנטה שטני’).

RASVOD-1-CVR-SOL

המיני סדרה הראשונה “רספוטין, קולו של הדרקון” (Rasputin: Voice of the Dragon) מחזירה את הפוקוס על דמותו של רספוטין, הנבל במיני סדרה הראשונה בה הופיע הלבוי ב-1994, Hellboy: Seed of Destruction. המיני סדרה הזו גם שמשה בסיס לסרט הראשון בבימויו של גיירמו דל טורו שיצא ב-2004. רספוטין הוא בעצם הדמות שבגללה (או בזכותה) הלבוי הגיעה לכדור הארץ. המיני סדרה, שתכלול חמש חוברות, מתרחשת בימים הראשונים של מלחמת העולם השנייה. כאשר המכשף הרוסי הנודע רספוטין, שכולם חשבו שמת ב-1916, נמצא בחיים וכעת הוא עובד בצמוד למעגל הפנימי המקורב להיטלר. רספוטין יתמודד עם האיש אשר יקים, בסופו של דבר, את “המשרד למחקר העל טבעי” (ה-BPRD) פרופסור ברטנהולם. את המיני סדרה כתב מייק מינולה יחד עם כריס רוברסון וכריסטפר מיטן אחראי על האומנות. החוברת הראשונה תגיע לחנויות הקומיקס ב- 29 בנובמבר.

HBYKRMP-FC-FNL

חוברת הוואן שוט, בה הלבוי יילחם אל מול גרסה שטנית של סנטה קלאוס, לא ממש צריכה הצגה, או אפילו עלילה טובה, כי מה שאנחנו מחכים לו זה אחלה אקשן עם הומור, ציניות ולא מעט על טבעי. אחד הדברים המעניינים בהקשר של החוברת הזו הוא הציוות של מייק מינולה ככותב לצייר אדם יוז (וונדר וומן, קאטוומן). חוברת הוואן שוט, Hellboy: Krampusnacht, תגיע לחנויות הקומיקס בתזמון מושלם לחג המולד, ב-20 בדצמבר.

KOSDTH-1-CVR

המיני סדרה השלישית, “קושצ’י חסר המוות” (koshchei the Deathless) עוקבת אחר דמותו של קושצ’י, עושה דברה (ויש יגידו העבד) של באבה יאגה המכשפה, אשר מחזיקה אצלה את הנשמה של קושצ’י (שלא מסוגל למות) וככה גורמת לו לעשות כל אשר ברצונה. באחד הסיפורים היותר מוכרים של הלבוי, Darkness Calls, משנת 2007, שולחת באבה יאגה את קושצ’י להרוג את הלבוי והמיני סדרה הנוכחית תעקוב אחר קושצ’י ומסעו בדרך להפוך לבן אלמוות ולמפגש נוסף שלו עם הלבוי, הפעם בגיהינום. את המיני סדרה כותב מייק מינולה ואת האומנות מספק בן שטנבק שעובד עם מינולה לא מעט (כמו למשל על כותרים כמו “באלטימור”, “פרנקנשטיין אנדרגראונד” ו”וויטצ’פיינדר”). החוברת הראשונה (מתוך 5) של המיני סדרה, תגיע לחנויות הקומיקס ב-10 בינואר 2018.

השאר תגובה