ביקורת, “ריק ומורטי” עונה 3, פרק 3 – פיקל ריק

הטריילר הראשון לעונה השלישית שיגע את כולם כשהוא יצא, הוא היה קטע קצרצר שהכיל את מורטי ו…פיקל-ריק (שזה בעצם “ריק מלפפון חמוץ” אבל זה לא נשמע מגניב כמו פיקללל ריקקקקק) והרשת התחרפנה ותהתה מתי נקבל עוד מהדבר המופלא הזה שנקרא פיקלללל ריקקקקק (כל פעם שאני כותב את זה אתם צריכים לקרוא את זה כמו בקול של ריק, ולמה אני נותן לכם הערות בימוי? אני הכותב, אתם הקוראים, סוף סיפור) אז חלומתיכם התגשמו! פרק 3 בעונה 3 הוא כמובן פיקלללל ריקקק!

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק:

אני חושב שזה היה הפרק הכי ברוטאלי העונה, זה כאילו מישהו ב- Adult Swim ידע מה הולך לקרות בפרק של “משחקי הכס” ופשוט החליט שבגלל שהתוכניות משודרות באותו יום הם חייבים לתת איזו שהיא קונטרה, אז הם ישחררו את הפרק הזה, שהיה מלא במספיק מוות כמעט כמו פרק הטיהור בעונה שעברה… וזה נפלא! אני באמת בעד לשחרר את הפסיכוזות שלך בעזרת ציור, אז You Go Dan Harmon!

במהלך הפרק אנו עדים לדוקטור וונג (פסיכולוגית, ומטפלת באנשים שאוכלים קקי. והיא מדובבת על ידי סוזן סרנדון, אז בכלל!) שמנסה לעזור למשפחת סמית׳ להתמודד עם הבעיות שלהם בעקבות הפרידה של ג׳רי ובת׳, כלומר, כולם חוץ מריק, שמעדיף להפוך למלפפון חמוץ ולא לבוא.

Rick and Morty 0303 - 05

כמובן שריק מתרץ את זה ואומר שהוא עושה את זה סתם כי הוא רצה, אבל לכולם ברור שריק עשה את זה כדי להתחמק מהטיפול המשפחתי. שוב הרמון ורוילנד עוסקים בנושאים דיי רציניים אך מראים אותם בצורה הכי לא רצינית שיש. אני חושב שאחד ההשגים הגדולים של הסדרה, היא שלמרות שהיא הזויה וכביכול עוסקת באנשים שאוכלים קקי וכאלה שהופכים את עצמם למלפפון חמוץ, עדיין אפשר למצוא לא מעט סיטואציות שניתן להזדהות איתן.

הרמון ורוילנד הם שני אנשים חכמים, מאוד והם מצליחים להעביר מסרים על אופן ההתנהגות שלנו כבני אנוש תוך כדי שהם צוחקים על הכל ועל כולם. במהלך כתיבת הביקורת הזו, גיליתי שפרוש המונח Pickled הוא שאתה מטביע את עצמך באלכוהול כדי לשכוח מהדברים שחשובים, מה שאומר שבעובדה שריק הפך את עצמו לפיקל ריק יש משמעות נסתרת.

Rick and Morty 0303 - 04

אחרי שאנחנו רואים את פיקל ריק נדחף על ידי חתול מחוץ לבית (ג׳יזס הם אף פעם לא סוגרים את הדלת של החניה?!) וכמעט מת, הוא מגיע לביוב, שם בעזרת… העובדה שהוא ריק, הוא מצליח לבנות לעצמו חליפה מכנית מחלקי עכברושים ולברוח משם, סוג של טוני סטארק חולני שכזה. חוץ מזה, סוף סוף זכינו לראות את הגרסא המלאה לסרטון הסטורי בורד שהוקרן בקומיקון לפני שנה (כשרק התחילו לכתוב את העונה).

אחרי זה הוא מגיע למתקן כלשהו והפרק מקבל תפנית לכיוון של פרודיה על “מת לחיות” וכל סרטי האקשן של הנינטיז, כשפיקל ריק מתנהג לחלוטין כמו ג׳ון מקליין, כולל סצנה בתוך צינורות האוויר. הדמות חסרת השם של פיטר סרפינוביץ‘ (מוכר בעיקר בתור הקול של דארת׳ מול, אבל בשבילי לנצח האדם פיט מ”מת על המתים”) היא לחלוטין סוג של טייק על האנס גרובר, כולל שיחת הטלפון מפיקל ריק, והפיצוץ מסוף “מת לחיות”.

Rick and Morty 0303 - 07

הנבל משחרר מתנקש קטלני לחסל את ריק ומהרגע שראיתי אותו הייתי בטוח שהוא פרודיה על כל הדמויות של ואן דאם אבל גם של דני טרחו (אהוב ליבי), בסוף הפרק גיליתי שזה באמת היה דני טרחו וליבי התמלא אושר ושמחה, כי כאילו, דני פאקינק טרחו, בריק ומורטי, מדבב דמות שהיא לחלוטין הסטריוטיפ של דני טרחו, אין יותר טוב מזה!

סך הכל אני באמת חושב שנכון לכרגע, פיקל ריק היה הפרק האהוב עלי העונה, מצד שני, העונה רק התחילה ובפרק הבא אנחנו מקבלים פרודיה על הנוקמים!

השאר תגובה