אחרי 7 שנים – סדרת “המסור” חוזרת עם טריילר לסרט החדש, “ג’יגסו”

מאת: דורון פנקס

רק 7 שנים חלפו מאז נפרדנו מסאגת סרטי המסור שהתחילה מצוין אי שם ב-2004, המשיכה בסרטים ממוצעים והסתיימה בניסיון הכחשה. והנה, ג’יגסו, המסור, המסורית, ג’ון או איך שלא תבחרו לקרוא לו – חוזר. לא בשורה מפתיעה למעריצים, כי כבר ביום שעלה הסרט האחרון לאקרנים בקול תרועות, הודיעו שהוא “אולי”, “כנראה”, “בעצם לא”, האחרון ושזה סתם תרגיל שיווקי שעובד יופי. בכל זאת, אי אפשר שלא להתרגש מהקאמבק המהיר הזה. אם היינו יכולים להתעלם מהמסור 3 עד 7 ולהמשיך בדיוק מהרגע בו גילינו שאמנדה יאנג היא היורשת שלו – זה היה אפילו עוד יותר מרגש, אבל כפי שאתם יודעים – מהר מאוד הדברים השתבשו שם בדרך.

טובין בל, הלא הוא ג’ון “ג’יגסו” קרמר, הוא הליהוק הכי טוב של הסרט הזה ובגלל שהדביקו לו מחלה סופנית כבר בסרט הראשון – היו חייבים לחסל אותו סופית בשלישי. מה עושים כשה”גיבור” של הסרט מת ורוצים להרוויח עוד כסף? חוגגים על הגופה שלו. הסרט הרביעי ליווה אותו בחדר המתים, בסרט החמישי והשישי המשיכו עם פלאשבקים ובסרט השביעי הביאו את אשתו. בהפקה לא הצליחו למצוא לו יורש ראוי, התסריט הפך למגוחך והמלכודות הפכו להיות פחות פשוטות, הוגנות ומלמדות לקח ויותר רצח לשם ההנאה – והרי ג’ון הוא לא רוצח, הוא נותן לאחרים את הבחירה (כן בטח…).

LEG_D024_05180_JA02.JPG

בכל זאת, גולת הכותרת היא שג’ון חוזר. הוא עדיין מת. עבר יותר מעשור מאז הוא נוסר למוות במסגרת משימה ארוכה במיוחד (שנועדה דווקא להשאיר אותו בחיים), ובטריילר טוענים שטביעות האצבעות שלו נמצאו על אחת הגופות החדשות שצצו בעיר. האם יורשו החדש חפר בקבר של המסכן, חתך לו את האצבעות ועל הדרך מצא עוד קלטת שהייתה תקועה לו באוזן? אנחנו מקווים שהפעם גרג הופמן ומארק בורג, שהפיקו גם את הסרטים הקודמים, מצאו לו מחליף ראוי שבאמת יידע לסחוב את המורשת הכבדה של ג’ון לעתיד ורוד יותר ולא יפעל מתוך אגו ונקמה (הופמן), ייתן לרגש להסיח את דעתו (אמנדה) או שסתם יהיה רופא חסר רגל שחייב לג’ון טובה (גורדון).

הטריילר מפתיע לטובה. יחסית לטריילרים הכבדים של “המסור” הוא די קליל, אם אפשר לקרוא לזה ככה. המוזיקה הנעימה ברקע, הציניות של הבחור שפגש לראשונה בבובת בילי שקיבלה פלורסנטים בעיניים – ואפילו קצת אור יום למען השם. הסרטים של המסור כל כך חשוכים שתמיד היה אפשר לראות את ההשתקפות שלנו מבעד למסך.

למרות שכל הדמויות שם חדשות, וספק אם גם תצליחו לזהות איזה שחקן מוכר (חוץ מלורה ונדרוורט המהממת), המפיקים דאגו להחזיר את כל האלמנטים המוכרים, כולל מסיכת החזיר וחתיכות הפאזל על העור, כדי שנרגיש בבית. ג’ון גם יופיע בסרט הזה ומאחר שהפלאשבקים קצת מיצו את עצמם, אנחנו מקווים להיתקל בו בדרך אחרת. הדבר היחיד שעולה לנו בראש זה סיאנס אבל אנחנו מקווים שהיוצרים קצת יותר יצירתיים מאתנו. את הסרט השביעי מביימים מייקל ופיטר שפיריג שביימו בעשור האחרון שני סרטי מדע בדיוני/אמה שזכו לאהדה רבה בקרב האוהדים ואפילו זכו למיני מעמד של קאלט. הכוונה היא לסרט הערפדים Daybreakers משנת 2009 ולסרט Predestination מ-2014. שני הסרטים בכיכובו של אית’ן הוק.

jigsaw-movie-image-5

רשמו ביומנים: “ג’יגסו”, ב-27 באוקטובר בבתי הקולנוע בארצות הברית. רק שיביאו אותו אלינו בזמן הפעם, כי ללכת לראות המסור 3 בקולנוע כשהשישי כבר עלה בחו”ל היה די סאקס.

 

השאר תגובה