“ארוחת הצהריים של דנטה”, מתוך “קוקו” של פיקסאר

לפני כחודש נחשפנו לטיזר טריילר הראשון של “קוקו”, סרטם החדש של חברת פיקסאר שיגיע אלינו השנה אחרי “מכוניות 3”. את הסרט מביים לי אונקריץ’ שביים את “צעצוע של סיפור 3” ועובד על “קוקו” כבר כמעט שש שנים. כמתאבן לסרט, שחררה פיקסאר סרטון קצר בשם “ארוחת הצהריים של דנטה” שהחל בתור טסט לדמות הכלב הראשית בסרט, ויצא טוב כל כך, שבחברה החליטו לשפץ את הקטע ולשחררו כסרט קצר שסביר להניח שחלק ממנו (או אולי את כולו) נראה כחלק מהסרט. (ואל דאגה, הקטע עצמו ללא מילים, למרות הקריינות העברית בפתיחה ובסוף):

הקטע החביב מציג לנו את דנטה, כלב מקסיקני קרח (שמסתבר שהוא הגזע הרשמי של מקסיקו) שקיים כבר למעלה מ-3000 שנה. אחת התופעות המאפיינות את סוג הכלבים הזה, היא, שהם מאבדים את השיניים במהלך הזמן, מה שגורם לעתים ללשון שלהם להשתרבב החוצה. האנימטורים של פיקסאר לקחו את העובדה הזו והכניסו אותה כמאפיין של דנטה, שמנסה כל הסרטון (באורך של דקה וחצי) להשיג לעצמו עצם לארוחת צהריים.

התקציר העברי הרשמי:
על אף האיסור התמוה לעסוק במוזיקה, אשר עובר במשפחתו במשך דורות, מיגל (אנתוני גונזלס) חולם להיות מוזיקאי מוכשר כמו האליל שלו, ארנסטו דה לה קרוז (בנג’מין בארט). בעקבות שרשרת אירועים מסתורית ונואש להוכיח את כשרונו, מיגל מוצא את עצמו בארץ המתים המדהימה והצבעונית. לאורך הדרך, הוא פוגש נוכל מקסים בשם הקטור (גאל גרסיה ברנאל), ויחד הם יוצאים למסע יוצא דופן כדי לפענח את הסיפור האמיתי שמאחורי ההיסטוריה המשפחתית של מיגל.

“קוקו”, יעלה בבתי הקולנוע בישראל ב- 30 בנובמבר.

השאר תגובה