ביקורת, ד”ר הו, ספיישל חג המולד 2016 – “שובו של ד”ר מיסטריו”

האם זו ציפור? האם זה מטוס? לא! זה… תא טלפון מעופף?!

כבכל שנה, גם השנה אנו זוכים ליהנות בחג-המולד, יהודים, מוסלמים ונוצרים כאחד, מספיישל חג המולד של ד”ר הו. המסורת השנתית של הספיישלים האלה היא שהחג הזה מושך אליו חייזרים שרוצים להשתלט על כדור הארץ.

השנה, פרק הכריסמס השביעי שנכתב על ידי סטיבן מאפט, אנו מקבלים פרק שמשלב את הדוקטור וכל כך הרבה אלמנטים מעולם הקומיקס, שאני די בטוח ש-DC צריכים לשלם לו מתקציב הפרסום שלהם.

השנה, כבהרבה פרקים בשנים האחרונות וכקריצה לקהל האמריקאי עם כניסת BBC  אמריקה, הפרק מתרחש בניו-יורק (אבל צולם בבולגריה וקארדיף, קיצוצים…) ומתחיל בכך שהדוקטור מתנדנד מול חלון של ילד קטן בשם גרנט קשור מרגלו לאחר שהסתבך במלכודת ומבקש ממנו להכניס אותו לחדר, דבר שהילד עושה כי הוא חושב שמדובר בסנטה קלאוס.

מכאן מתחילה העלילה כאשר הילד בולע בטעות אבן מליבת כוכב שמגשימה משאלות (בערך) וגורמת לילד לקבל כוחות על, בדיוק כמו בקומיקסים שהוא קורא וגם הדוקטור נחשף אליהם באחת מהסצנות שיעלו צחוק אצל כל חובב קומיקס.

Doctor Who Christmas 2016 The Return of Doctor Mysterio

קפיצה קטנה 20 וכמה שנים קדימה ואנו רואים את גרנט בתור בוגר ועובד כ…אומנת! בעודו שומר על התינוקת של אהובתו משכבר הימים, הכתבת החוקרת, לוסי (ליין?). לוסי חוקרת התרחשויות מוזרות בבניין של חברת המחקר HARMONY SHOAL או “שרטון ההרמוניה”. מסתבר כי בחשאי עומדים מאחורי החברה בני גזע ה-Shoal of the Winter Harmony או “שרטוני הרמוניית החורף”, גזע ששמענו עליהם בספיישל הקודם שנכבש ע”י המלך היידרופלקס.

הגזע הזה, למרבה הזוועה, נראים כמוחות בעלי עיניים קטנטנות שנוהגים לעבור מעולם לעולם ולהשתלט על התושבים החיים בו. הם מתחילים להשתלט על בני אדם, וניתן להבחין במומרים לפי החתך האלכסוני שחוצה את פניהם ומשמש כריץ’-רץ’ שמאפשר להם לפתוח את הראש לשניים ואף להסתיר בתוכו דברים.

Doctor Who Christmas Special 2016

לוסי היא לא היחידה שחוקרת את המקום אלא גם הדוקטור, אליו מצטרף נארדול (מאט לוקאס) אליו נחשפנו לאחרונה בספיישל הקודם, כאשר ראשו הופרד מגופו, אך ככל הנראה הדוקטור “הדביק אותו”. כנראה נזכה לראות ממאט לוקאס הרבה יותר בעונה הקרובה, דבר שעל פניו נראה מבורך. האינטראקציה בינו לבין הדוקטור מצוינת, מצחיקה והרבה יותר זורמת (באופן משמעותי) מזו עם קלרה.

בהמשך מצטרף למאבק של הדוקטור בפולשים גם גרנט שהפך לגיבור-על בשם “הרוח” תוך משחק קבוע על תפקידו של סופרמן בעת המודרנית ותפקידי מגדר. לא אכנס לסוף הסיפור אך בגדול נראה שקפלדי ממש נכנס לדמות הדוקטור. לקח לו קצת זמן, כפי שקורה למרבית הדוקטורים (חוץ ממך טאננט כפרעליך) והוא משלב בתוכו גם את השטותניקיות של סמית’, החן והאלגנטיות עם המבטא של טאננט, קור הרוח והקשיחות של אקלסטון וגם מהחינניות והידענות המבוגרת של פארטווי.

בסה”כ נראה שהוא מרגיש הרבה יותר בנוח בדמות, מבלי שהרוב ייסוב סביב קלרה גם הפעם ולמעשה הוא מספיק משוחרר כדי לחקור את הדמות. העונה הוא גם יקבל את פרל מקי בתור המלווה ביל פוטס, שלפי הטריילר תהיה יותר עזר שכנגד מאשר מושא אהבה כקלרה. יחד עם מאט לוקאס אנו בדרך לעונה מאוד מעניינת.

והצעה אחרונה, אם אתם חובבי קומיקס, משחק שתייה! בכל אזכור הקשור לקומיקס, לגימה. שתי דקות ואתם על השטיח.

ציון: 4.5
ratings-tv-4-half

השאר תגובה