ביקורת, “על טבעי”, עונה 11, פרק 21 – הכל נשאר במשפחה

המשך הקריאה כולל ספוילרים לפרק!

לקח לנו שבוע לעכל את הבשורות המרעישות של “על טבעי”, יש אלוהים וקוראים לו צ’אק. בכל סדרה שמתרחשת בעולם העל טבעי מגיע הצורך והרצון להציג את האבא של כל הייקום, אלוהים. זוהי אחת השאלות שמעסיקות את בני האדם משחר ההיסטוריה, האם הוא קיים ואם כן למה הוא יצר אותנו? איפה הוא? ולמה הוא פשוט לא מוכיח את קיומו כדי לטפל בבעיות העולם?

לאחר אחת עשרה עונות האחים וינצ’סטר יושבים מול בורא הייקום ומנהלים את אחת השיחות המשמעותיות והרגשיות ביותר בתולדות הסדרה.

supernatural-s-all-in-the-family-promo-plus-the-question-that-needs-an-answer-from-god-966917

סאם פותח את השיחה בחנוניות מוכרת, הוא מבולבל, מתרגש ושואל כל כך הרבה שאלות לא רלוונטיות. דין לעומתו נכנס ישר לעניין, יש כל כך הרבה זוועות בעולם ואתה יכול לתקן אותן בשניה, למה אתה לא עושה את זה? שהילדים שלך הרסו את העולם שלנו איפה היית? למה החלטת להעלים עין כל השנים האלו? הוא לא כועס או עצבני או זורק דברים באוויר, הוא יושב שם עם טון קול רגוע ודמעות, רגע פשוט מושלם ויכולת משחק מדהימה של אקלס.

לאלוהים יש את התשובות שלו, “הייתי חייב לעזוב כדי לתת לילדים שלי לגדול ולהתפתח ללא דמות אב שתחזיק להם את היד לכל רגע”. דין לא נשאר חייב ואומר לו שזה תירוץ אחד גדול כדי להסביר את ההיעלמות שלו, אבל כאשר אתה משוחח עם אלוהים הוא זה שאומר את המשפט האחרון, “אל תבלבל ביני לבין אבא שלך”. אחד הדיאלוגים הטובים בסדרה.

supernatural-season-11-photos-616

הבעיה היחידה שלי איתו, הוא קצת נוגד את העונות הקודמות. כאשר גדריאל חושף את עצמו (עונה 9) קאס מציין שהסיבה שאלוהים עזב היתה, הכישלון של גדריאל בשמירה על גן העדן ובכך שאיפשר ללוציפר להיכנס לשם. הכותבים שוב מוכיחים שהם עצמם כבר לא זוכרים את העונות הקודמות.

אחרי השיחה המרגשת החיים בבונקר לוקחים תפנית מוזרה עוד יותר, אלוהים מחליט להישאר שם ומעדכן את האחים בתוכנית שלו לעצור את אמארה, או סוג של. לבנתיים, כל התנהגות שלו זוכה להרמת גבה ושיחת תדהמה בין האחים. הם בשוק מזה שהוא לוקח מקלחות ארוכות, לובש את הבגדים שלהם, שר במקלחת וכמובן אוהב בייקון. לכל בכירי CW שקוראים ביקורת זו, בבקשה תנו לנו סדרת קומדיה על החיים של השלושה האלו ביחד.

supernatural-season-11-spoilers-2

דבר אחד שממשיך נאמנות לפרק הקודם וגורם לאלוהים להסיר את המסכה החמודה הוא לוציפר. כמו שהוא מתאר זאת, לוציפר היה התקווה הגדולה ביותר שלו והאכזבה המרירה מכולן. הוא יודע שהוא חייב להציל ולעבוד איתו כדי לנצח את אמארה אבל כדי לעשות זאת הוא חייב לפגוש אותו, את הבן שהוא זרק לכלוב ויותר מכל הוא צריך לנהל את השיחה שהוא מעולם לא עשה.

האחים מחליטים שהצ’אנס היחיד שלהם הוא לשחרר את לוציפר ולתת לו לאחד כוחות עם אלוהים כדי להוריד את אמארה. אמארה, בשלה ממשיכה לענות את לוציפר ומשום מה מסתירה את עצמה מאלוהים, זאת לאחר שבמשך עונה שלמה היא עושה כל מה שאפשר כדי להסב את תשומת ליבו, אז הפעם היא מסתתרת ממנו?! נשמע קצת כמו חור בעלילה כדי לקדם שני כיוונים חדשים בפרק.

supernatural-season-11-photos-184

הכותבים חשבו ככל הנראה שהפרק לא מספיק מרגש אז הם החליטו להוסיף לנו עוד שני אירועים, לא מספיק חשובים. הראשון, היה “מסע” הגיבור של מטאטרון, מאז שהוצג המלאך הסורר לפני מספר עונות הפעם הוא מסיים את ההיכרות שלו איתנו בהקרבה עצמית קלאסית. מנבל קלאסי לגיבור בשני פרקים, מדהים. מה שכן, אני אתגעגע למארב. הארוע השני, שאותו אני בכלל לא מבין, הוא הצגת נביא חדש בשם דונאטלו (לא על שם צב הנינג’ה), יש לאחים את אלוהים אז למה הם צריכים נביא עכשיו? במיוחד שהוא הגיע לעשר דקות ועזב. ככל הנראה הוא יחזור לפרקים עתידיים וייתכן שבעונות הבאות האחים באמת יצטרכו נביא, אבל ההצגה הנוכחית שלו, למשך מספר דקות בודד במיוחד בסוף העונה, נראה מאולץ ולא רצוי.

הפרק נגמר בקליפהאנגר נוסף, טוב יותר מזה של השבוע שעבר. הפעם אלוהים חושף את עצמו למול לוציפר ולדעתי השיחה שלהם בפרק הבא הולכת לשבות את כולנו.

ציון: 4
ratings-tv-4

השאר תגובה