ביקורת "הפלאש" עונה 2 פרק 14: הבריחה מכדה"א-2

הביקורת השבועית של "הפלאש" מוגשת בחסות סנייק פליסקין.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים ואנשים במסכות ברזל!

Flash_2.14_bהעונה הראשונה של "הפלאש" סבבה את השאלה "מי הוא האריסון וולס?", תשובה שנענתה אט אט בערך מהפרק השביעי, והתפתחה בקצב מסחרר. לעומת זאת, בעונה הנוכחית השאלה "מי הוא זום?", נכון לנקודה זו, נראית כאילו חוץ מהרבה ספקולציות אנחנו לא יודעים דבר.

הפרק מגולל את ניסיון החילוץ של ג׳סי ובארי-1 ע״י צוות הפלאש שנעזר בקילר פרוסט, שמוכיחה שבכל יקום האהבה של קייטלין לרוני חזקה מהכל. בעלילת המשנה קייטלין-1 וג'יי מנסים להמשיך ולפתח את וולוסיטי-8 לאחר הכישלון של גרסה 7. מה שמפתיע הוא שקייטלין קופצת הישר לגרסה 9 – בקומיקס הגרסה היציבה של החומר.

Flash_2.14_cבנוסף, צוות כדה"א-1 צריך לנסות ולשמור על הפורטל שלהם, ששוב נהיה לא יציב אחרי שג'יאומאנסר מוצא את מעבדות סטאר ומחריב חלקית את הבניין, דבר שגורם לי לתהות למה אף אחד לא שם לב לזה ואיך בכלל הם אמורים לתקן את כל הנזק שהוא עשה… באופן כללי, נראה שהמון סרטי וסדרות גיבורי על לא באמת מתעסקים בנזק הפיזי והנפשי שנוצר בעקבות אירועים כאלה; נכון שיש עלילה לקדם אבל עדיין, יכולים לזרוק איזו מילה.

בינתיים בכדה"א-2 ג'סי ובארי-1 מנסים לדובב את האיש במסכת הברזל (בלי שום קשר לסרט מ-1998, אני מקווה) שדופק על קירות התא שלו באופן שלעתים מאוד מעצבן אותי, אבל זה צריך לשרת מטרה – ליצור שיח בין שלושת הכלואים ולהחזיר לג'סי את האמון בעצמה ובאביה, אמון שנשבר בגלל זום. האיש במסכת הברזל יוצר מילה אחת – "ג'יי". אני מבין את הניסיון להותיר זאת כתעלומה, אבל מבחינה לוגית הסיפור הזה נורא הכעיס אותי. קודם כל, הם נמצאים שם מספיק זמן כדי שהאיש במסכת הברזל ינסה להגיד להם משהו קצת יותר ארוך מזריקת שמות באוויר. שנית, הוא יכול היה להשתמש בצפנים הרבה פחות מסובכים.

Flash_2.14_aכאשר צוות החילוץ מגיע, כיף לראות את האינטרקציה של בארי-1 ובארי-2, שלחלוטין נראה כמו מישהו שמחוץ לעבודה שלו הוא אדם חסר תועלת, אך בכל זאת מצליח להיות קול ההיגיון של בארי-1 כאשר הוא מנסה לברוח מהכלוב שלו.

אני חושב שהבעיה העיקרית שלי עם הפרק היא בגלל הטיזר, שהראה חלקים מפרקים עתידיים; לכן ציפיתי ליותר. אין הרבה מידע לגבי מי הוא זום, ונראה שהעלילה הזו בעיקר עומדת במקום כרגע, יחד עם העלילה של וולי – שנעדר מהפרק. ל"הפלאש" יש עולם כה רחב וגדול של דמויות, והסדרה לעתים מאבדת את הקצב שלה למרות שהעלילה והסיפור הראשיים מעניינים.

ציון: 3.5
ratings-tv-3-half

השאר תגובה