ביקורת “החץ” עונה 4 פרק 12: משוחרר

הביקורת השבועית של “החץ” מוגשת בחסות קסיו.

זהירות, מוצר זה עלול להכיל ספוילרים וסיידקיקים בפנסיה!

הללויה! פרק טוב אחרי רצף של שעמום ושגרה, איזו התרגשות. נכון, לא מדובר בפרק מושלם שגואל את העונה והסדרה מהביקורות השליליות האחרונות, אך בהחלט זו עליית מדרגה משמעותית מסוימת באיכות.

Arrow_4.12_a

הפרק נפתח לאו דווקא במאבקם המתמשך והבלתי פוסק של אוליבר ושות’ בדארק, אלא חוזר אל המקומות שהוזנחו במשך 11 פרקים. מזכירים לנו שניסה יושבת במאסר על חילול מעיין הלאזארוס, כשלפתע קבוצת עריקים מליגת המתנקשים משחררת אותה במטרה להפיל את “חומס הכתר” מלקולם מרלין. בהמשך העלילה הצדדית של ניסה, היא מגיעה ליפן ופוגשת את…טאטסו (קאטאנה) בתחפושת מלאה, כעת חלק ממסדר השומר על משהו שנקרא “לוטוס” השתיים מחליפות כמה מילים והנפות חרב, לפני שניסה מבקשת את עזרתה של טאטסו בלקיחת הלוטוס.

אך בואו נתרכז בעלילה המרכזית: השבוע צוות החץ (נקראו כך לראשונה ע”י עצמם) נתקל בגנב טכנולוגיה מסתורי ורב כישורים. הגנב מתגלה מהר מאוד כלא אחר מאשר רוי, שנסחט ע”י האקר מסתורי רב אמצעים כדי לגנוב מרכיבים עבור מכשיר יום הדין התורן. אוליבר ופליסיטי מצליחים לשחרר את רוי ממחויבויותיו להאקרהאלמוני, המזדהה בשם Calculator, ומאחדים אותו עם שאר הצוות בדיוק כשהשפעת הלאזארוס על ת’יאה מתחילה להראות את אותותיה ובריאותה מתדרדרת.

Arrow_4.12_c

אחרי שקיבלנו ב”הפלאש” הסבר מופרך לחזרתו של הריוורס-פלאש, אתם בוודאי שואלים את עצמכם איך ת’יאה מתפוררת ושרה לא? הרי שתיהן הוחזרו מהמתים באמצעות הלאזארוס והצליחו להתגבר על תאוות הדם שלהן. אז כדי לחסוך לכם את ההסברים – המאוד פשוטים – של מרלין, אצטט את דודו של ג’קי צ’אן ואומר “קסם מנצח קסם”. ברצינות, זה לא באמת משנה; אין כאן מדע שאפשר לסתור אותו. המשיכו בענייניכם!

אז בזמן שת’יאה הולכת ונמוגה, זו הזדמנות מצוינת עבור רוי לחזור וללבוש את מדי ארסנל שלו ולצאת לקרב עם חבריו לשעבר לצוות. אוליבר ורוי עוצרים את אנשיו של ה-Calculator (בסצנה מאוד דרמתית מצד רוי) והסדר שב על קנו. חוץ מכך שת’יאה בקומה, אבל זה בסדר, יש קסמים.

Arrow_4.12_b

חשבתם שזה הסוף, הא? שהספיקו לנו רק קאטאנה וארסנל? אז לא. בארץ הפלאשבק אוליבר עובר עינויים מצד רייטר שרוצה לגלות את סודות המפה, אולם לפתע חצים עפים באוויר והורגים את רייטר ואנשיו. המחלץ המסתורי מתגלה כלא אחרת מאשר שאדו, אך לפני שאתם זועקיםWTF” ” כמוני – הירגעו; מדובר ב”חזיון” שאוליבר מקבל מהטראומה בעקבות העינויים. שאדו אומרת לאוליבר שהגיע הזמן שישחרר את האפלה הפנימית שלו ויודה בפני טאיאנה שהרג את אחיה. כל הסצנה די חסרת תועלת, אני יודע, אבל לראות שוב את שאדו היה מחזה מרענן למדי, גם אם מדובר בהזיה.

דברים מעניינים נוספים שקרו בפרק: רוי נגד קרטיס; יחסית לחנון מחשבים, קרטיס הצליח להחזיק מעמד לא מעט זמן מול רוי, ואף לרגע קיבלנו את מיסטר טריפיק על המסך. ה-Calculator מתגלה לבסוף כאביה של פליסיטי; התפתחות עתידית מעניינת בהתחשב בכל ההתנצחויות ביניהם מאחורי צגים לאורך הפרק. עימות קטנטן בין אשתו של דארק, רווה, לבין אוליבר בתחפושת.ניסה מציעה לאוליבר דרך להציל את חייה של ת’יאה – אך רק בתנאי שיחסל את מרלין, ממש אחרי שהשניים נהיו חברים טובים. אוף…

Arrow_4.12_d

לסיכום: העיסוק בנבל חדש (עם קשר ישיר לגיבורינו), החזרה של דמויות אהובות כמו רוי, טאטסו ושאדו, והבריחה מרוטינת ה”נלחמים ברעים\ סצנה דביקה\מנצחים\חוזר חלילה” הצליחו לרענן מעט את “החץ” עבורי. נותר רק לקוות שמכאן והלאה תהיה עלייה מסוימת ברמה, או לפחות שמירת מגמה כזו באיכות.

ציון: 4
ratings-tv-4

ה-Calculator\נואה קאטלר הוא הגרסה של עולם הפשע לאוראקל, שהתחיל כנבל נחות של באטמן. בקומיקס אין לו קשר לפליסיטי סמוק.
– “מעבדות קדמוס”: פרויקט קדמוס הוא מרכז מחקר שבד”כ משתף פעולה עם סופרמן.
האב סיטי היא עיר פעילותו של Question.

השאר תגובה